Урок з алгебри в 7 класі на тему "Винесення за дужки спільного множника". це 1 урок в темі "Рзкладання многочленів на множники". Мета уроку: формування предметних компетентностей: сформувати поняття розкладання многочлена на множники способом винесення за дужки спільного множника; формування ключових компетентностей: формувати вміння вибирати і використовувати інформацію для розв'язання задач, формувати здатність застосовувати способи взаємодії з партнером. сприяти самовихованню творчого ставлення до справи.
Урок № 24 з алгебри в 7-Б класі
Тема. Винесення спільного множника за дужки
Мета: удосконалити вміння учнів виконувати розкладання многочленів на
множники способом винесення за дужки спільного множника;
формувати вміння міркувати за аналогією; розвивати увагу, логічне
мислення, пам'ять; сприяти удосконаленню обчислювальних навичок;
виховувати впевненість у своїх силах, спостережливість; формувати
вміння самоорганізовуватися, виховувати культуру оформлення
письмових робіт.
Очікувані результати:
вміти використовувати спосіб під час розв'язування завдань в стандартних
ситуаціях та в нових, змінених умовах.
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Обладнання: підручники, зошити, таблиця "Многочлен", маркери, картки для
самостійної роботи, магнітофон.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап. ( 1хв) - відсутні на уроці, підготовка навчального приладдя до уроку)
ІІ. Перевірка Д/З.( 6хв)
- На сьогодні були задані завдання, в яких треба було розкласти на множники многочлен способом винесення за дужки спільного множника.
- Чи були труднощі під час виконання д/з?
Група А №300 - зачитати відповіді
№ 303 - 4 приклад - з місця
6 приклад -
№ 304 - 7 і 8 приклад - 1 учень на дошці
Група Б № 307 - 1 і 2 приклад - 1 учень
3 і 4 приклад - 1 учень
- А ми колективно перевіряємо № 305.
Підсумок: Отже, що ми розкладали на множники? (многочлен)
- Що таке многочлен?
- Які дії ми можемо виконувати з многочленами? (додавання, віднімання, множення) - показую на таблицю
- Яку дію ми навчилися виконувати на минулому уроці?( розкладання многочленів на множники)
- Яким способом? ( винесення за дужки спільного множника)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку ( 2 хв)
- Отже, тема уроку "Винесення за дужки спільного множника".
Запишемо ------ Число, Класна робота,
Винесення за дужки спільного множника
- Сьогодні на уроці ми закріпимо вміння працювати за зразком або за аналогією, будемо самостійно виконувати завдання і вчитись застосовувати набуті знання і навички в нестандартних ситуаціях.
ІV. Актуалізація опорних знань. ( 5хв)
- Отже, враховуючи поставлені цілі, перейдемо до повторення теоретичних знань у вигляді бліцопитування.
- Перед вами лежать зелені і червоні сигналізатори. Я буду читати твердження, а ви - сигналізувати, якщо так - зелений колір, якщо ні - червоний колір ( як сигнали світлофора).
- А тепер підсумуємо: Запитати ще раз те, де були помилки.
V. Удосконалення знань, вмінь та навичок. ( 20-25 хв)
1) М.д.
- Перейдемо до закріплення знань і напишемо математичний диктант.
- Який закон лежить в основі способа винесення за дужки спільного множника? ( розподільний)
- Поясніть на прикладі , як виконати розкладання на множники способом винесення за дужки сп. мн.
Диктую.
- Візьміть олівці - перевірка за дошкою.
Оцінка- тому, хто біля дошки.
2) Робота з підручником - с.67
( працюємо за зразком) - №310 - Давайте згадаємо правило винесення за дужки степенів?
1 учень - біля дошки
2 приклад - самостійно
3 приклад - біля дошки
4 приклад - самостійно
№ 312 - аналогічно
Музично-танцювальна фізкультхвилинка
3) Самостійна робота.
- А зараз попрацюємо в парах за диференційованими картками.
4) Застосування знань в нестандартній ситуації.
- А зараз вчимося діяти в нестандартній ситуації.
- Діти уміння розкладати многочлен на множники дуже часто використовують при розв'язуванні рівнянь.
Наприклад, розв'яжемо таке рівняння.
- Хто хоче випробувати свої сили? № 313
VІ. Підсумки уроку.( 1хв)
- Отже, ми досягли мети, яку ставили на початку уроку. А саме - ( діти кажуть) - Що робили?
- Що було найскладніше?
- Що було найлегше виконувати?
Оцінки за урок --
VІІ. Домашнє завдання: (1 хв)
група А - № 311, 314
група Б - № 316, 326
дидактичний матеріал до уроку
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
2х - 2у ba + ac - ax 4a - 4c 4a + 2b + 2c a2 - a⁵ |
|
|
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m
|
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m |
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m
|
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m |
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m
|
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m |
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m
|
a⁷ + a⁸ - a⁹ - b⁵ - b⁹+ b⁴ 125▪17 + 125▪83 45▪14 - 4▪45 7m⁴- 21m2 + 14 m |
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y)
|
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y) |
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y)
|
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y) |
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y)
|
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y) |
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y)
|
12a - 6a2x2 - 9a⁴ 12b2y - 18b⁴- 30b⁵y 16bx2 - 8b2x⁴ + 24b⁵x 2p(x-y) + q( x-y) |
Алгоритм відшукання спільного множника:
1. Знайти найбільший спільний дільник коефіцієнтів всіх одночленів, які входять до многочлена, – він і буде спільним числовим множником.
2. Знайти загальну буквену частину для всіх членів многочлена (вибрати найменший показник степеня).
3. Добуток коефіцієнта й загальної буквеної частини, знайдених на першому й другому кроках, є спільним множником, який треба винести за дужки.