Тема: Дні тижня. Навчальні предмети.
Мета:
освітня: розширювати кругозір учнів.
практична: формувати навички вживання нових лексичних одиниць у мовленні,
розвиваюча: розвивати фонематичний слух, мовну здогадку, увагу, пам'ять, вміння спілкуватися іноземною мовою;
виховна: виховувати позитивне ставлення до іноземної мови, до навчальних предметів, до навчання; вчити учнів бути уважними.
Обладнання: підручник для 3 класу ( Карпю'к О.Д.), робочі зошити до підручника для 3 класу ( Карпю'к О.Д.), плакат “Days of the Week”, тематичні малюнки “School Subjects” картки для повторення правил читання, аудіо додаток до підручника для 3 класу, Карпю'к О.Д., магнітофон.
Клас:3
Тема: Дні тижня. Навчальні предмети.
Мета:
освітня: розширювати кругозір учнів.
практична: формувати навички вживання нових лексичних одиниць у мовленні,
розвиваюча: розвивати фонематичний слух, мовну здогадку, увагу, пам'ять, вміння спілкуватися іноземною мовою;
виховна: виховувати позитивне ставлення до іноземної мови, до навчальних предметів, до навчання; вчити учнів бути уважними.
Обладнання: підручник для 3 класу ( Карпю’к О.Д.), робочі зошити до підручника для 3 класу ( Карпю’к О.Д.), плакат “Days of the Week”, тематичні малюнки “School Subjects” картки для повторення правил читання, аудіо додаток до підручника для 3 класу, Карпю’к О.Д., магнітофон.
Тип уроку: урок формування лексичних навичок
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання
T: Good morning, children!
P-s: Good morning, teacher!
T: I’m glad to see you today. Sit down, please. How are you?
P-s: We are fine. Thank you!
T: How are you, …, …? ( T- P1, P2, P3)
P-s: I’m fine/ so-so…
T: Are you angry?
P-s: No, we are not!
T: Are you sad?
P-s: No, we are not!
T: Are you merry?
P-s: Yes, we are!
T: Are you clever?
P-s: Yes, we are!
T: Who is on duty today?
P: I am.
T: Who is absent today?
P: All are present.
2. Повідомлення теми й мети уроку
T:The topic of our today’s lesson is “Days of the Week and School Subjects”. Today we’ll read, write, speak and sing a song in English.
2.Уведення в іншомовну атмосферу
1) Мовленнєва зарядка :
T:Do you like to go to school?
What days do you go to school?
T: OK. Let’s recite the poem “ Days of the Week”
We jump on Sunday,
We play hockey on Monday,
We ski on Tuesday,
We skate on Wednesday,
We speak English on Thursday,
We speak Russian on Friday,
We run on Saturday.
2) Фонетична зарядка
Вчитель показує картки зі знаками фонетичної транскрипції і слідкує, щоб учні їх правильно вимовляли.
II. Основна частина уроку.
1.Активізація ЛО теми
а)повторення ЛО «Дні тижня» за допомогою плаката «Days of the Week»
б)повторення ЛО «Шкільні предмети» за допомогою тематичних малюнків “School Subjects”
Гра “Mime”: повторення ЛО – назв дій - за допомогою вірша “My Morning” (з
використанням міміки та жестів):
I wake up early in the morning:
I clean my teeth and wash my face
Then have a cup of tea and dress.
I make my bed without any help!
Take pupil’s books on the shelf .
Put a warm coat because it is cool,
Take my school bag and go to school
в) колективна робота: учні читають слова «ланцюжком», вчитель виправляє помилки
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. |
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Maths English Art Reading Sport Music Ukrainian count do sums wake up wash dress breakfast have lunch do one’s homework club after go to bed
|
[ sΛndi ] [ mΛndi ] [ ‘tju:zdi ] [ ‘wenzdi ] [ ‘ θз:zdi ] [ ‘fraidi ] [ ‘sætədi ] [ mæθ ] [ ‘ingli∫] [ a:t ] [ ‘ridiŋ ] [ spo:t ] [ ‘mjuzik ] [ ,ju:’kreiniən ] [ ‘kaunt ] [ du ,sΛms ] [ ‘weik ‘Λp ] [ wo∫ ] [ dres ] [ ‘brekfəst ] [ ,hæv ‘lΛnt∫] [ ‘du: ,wΛnz ‘həumwз:k] [ klΛb ] [ ‘a:ftə ] [ ,gəu tu ‘bed ]
|
неділя понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота математика англійська мова малювання читання фізичне виховання музичне мистецтво українська мова рахувати додавати прокидатися вмиватися одягатися сніданок мати ленч ( сніданок) робити домашнє завдання клуб після йти спати
|
г) колективна робота: читають найменш активні учні
2. Розвиток орфографічних навичок учнів
1) Робота в парах ( HO1): З’єднай слова з їхньою транскрипцією і перекладом
( HO1)
Match the words with their transcription and Ukrainian equivalents
Sunday [ ‘wenzdi ] п’ятниця Monday [ ‘θз:zdi ] неділя Tuesday [ ‘mΛndi ] понеділок Wednesday [ ‘fraidi ] четвер Thursday [ ‘sΛndi ] п’ятниця Friday [ ‘sætədi ] середа Saturday [ ‘tju:zdi ] вівторок
|
Card 2( HO1)
Match the words with their transcription and Ukrainian equivalents
Maths [ ‘ingli∫ ] малювання English [ a:t ] читання Art [ spo:t ] математика Reading [ mæө ] музичне мистецтво Sport [ ‘mjuzik ] англійська мова Music [ ,ju:’kreiniən ] фізичне виховання Ukrainian [ ‘ridiŋ ] українська мова
|
Card 3( HO1)
Match the words with their transcription and Ukrainian equivalents count [ wo∫ ] йти спати do sums [ ,hæv ‘lΛnt∫ ] робити домашнє завдання wake up [ ‘du: ,wΛnz ‘həumwз:k] рахувати wash [ ‘gəu tu ,bed ] мати ленч ( сніданок) have lunch [ ‘weik ‘Λp ] вмиватися do one’s homework [ ‘kaunt ] додавати go to bed [ du sΛms ] прокидатися
|
Індивідуальна робота ( HO2): з’єднай та запиши подані слова у зошит та прочитай їх
Make up the words. Write these words into your exercise-books according to the order of the days of the week and read them |
|
Індивідуальна робота – гра “Jumble letters” ( HO3):розташувати букви так, щоб отримати назви шкільних предметів
Make up the words. Write these words into your exercise-books and read them g l h E s n i__________________________ p r S o t_____________________________ e d i R g e n a________________________ t a h M s_____________________________ t A r________________________________ u s M i c_____________________________ k i r U n a n i a |
3. Фізкультхвилинка
T: Are you tired, pupils? Let’s do some physical exercises. Stand up!
Hands on your hips!
Hands on your knees!
Put them behind you if you please!
Touch your shoulders! Touch your nose!
Touch your ears! Touch your toes!
Hands up! Hands down!
Hands on hips and sit down!
4. Розвиток навичок читання ( робота з підручником):
1) Повторення правил читання зі звуками [ a: ], [ æ ], [ ju ], [ з: ] – Впр. 2, с.52
2) Подання тексту для читання “ Bill’s Timetable” , Впр. 2, с. 52:
Етап підготовки до читання: Look at the table on page 52 and answer my questions
What days does Bill go to school?
What lessons has Bill got at school?
Етап читання – «ланцюжном»
Етап перевірки розуміння змісту тексту:
T: answer my questions:
How many days do children go to school?
What are these days?
When don’t they go to school?
Впр. 4 (с. 52)- заповнити пропуски в реченнях (усно)
4. Розучування пісні ( Підр., с. 54)
T: Do you remember our teacher Miss Poppins? Do you like singing? So let’s sing a song about the superteacher Miss Poppins.
5. Активізація вивченого матеріалу
Робочий зошит
Завд.1 (с.37) – написати відповідну назву уроку;
Завд. 2 ( с. 37) – скласти речення.
Vl. Заключна частина уроку.
1)Пояснення домашнього завдання:
Вивчити нові слова (за власним словничком);
РЗ, завд. 3 (с.36) – написати свій розклад уроків;
РЗ, завд. 3 (с.37) – доповнити розповідь про шкільні предмети.
2) Підведення підсумків уроку
T: Today, we’ve practiced to use the vocabulary of the unit “Welcome Back to School”. So we’ve known the names of the days of the week and school subjects . What did you like the most today?
P1: I liked …
P2: I liked …
3) Оцінювання і коментар
T: You are good pupils. …, your mark is…because…
Good-bye! See you! Thank you!
1