Розробка уроку для учнів 10 класу ( в даному випадку для учнів І курсів ПТНЗ)
на тему "Забруднення навколишеього середовища" / "Pollution"
Цілі:
1.Повторити і активізувати ЛО теми
2.Удосконалити техніку читання
3.Розвивати навички монологічного й діалогічного мовлення
4.Розвивати ерудицію учнів
5.Виховувати дбайливе ставлення до природи та усвідомлення важливості охорони довкілля
Обладнання: Підручники, робочі зошити, картки , НО1 НО2, презентація,
відеокліп, тест “How green you are”
Методична комісія гуманітарного циклу
Розробка відкритого уроку
з англійської мови
Тема: Забруднення навколишнього середовища / Pollution
Цілі:
Обладнання: Підручники, робочі зошити, картки , НО1 НО2, презентація,
відеокліп, тест “How green you are”
Хід уроку
І. Вступна частина \ Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Greeting. Привітання
2. Aim. Повідомлення теми та мети уроку
Our theme for today’s lesson is “Pollution”
Our aims are:
So, open your copy books, write down date and theme.
Today is Friday, the twenty-eighth of February
3. Check on Homework Перевірка Д/з.
What was your home task for today?
Фронтальне опитування-переклад
- What is environment?
- What is ecology?
- What is the food chain?
- What is habitat?
- What is climate change?
- What is sea level?
4. Worming up. Уведення в іншомовну атмосферу
Бесіда в режимі Т-Р1-Р2-Р3.
Т: What are the biggest problems facing our environment?
Do you worry about the environment?
How important is the natural environment to you in your daily life?
Are you environmentally friendly?
We’ll check soon, how green you are
II. Основна частина уроку
1. Introductory talk
There are lots of problems facing our planet today. A lot of people live in our planet, and the Earth’s resources won’t last forever. So, today we’ll speak about the problems which exist and think what can do to prevent or solve them.
2. Кліп First of all I’d like to show you a video.
How do you find it? It’s awful and depressing, isn’t it?
It’s just a small part of problems we have nowadays. And it’s all because of people’s activity. Each person can do something to improve the situation.
Now we’ll try to figure out how green each of us is.
3. Test “How green you are”
Please, open your books on page 101. It’s Ex. #1
4. Vocabulary / New words
The rest is over and now we can go further!
1 |
pollution |
забруднення |
2 |
acid rain |
кислотний дощ |
3 |
mineral fertilizers |
мінеральні добрива |
4 |
fuel burning |
спалювання палива |
5 |
oil refining |
переробка нафти |
6 |
carbon emissions |
викиди вуглекислого газу |
7 |
garbage |
сміття |
8 |
toxic waste |
токсичні відходи |
9 |
poisoned food |
отруєна їжа |
10 |
preventive steps |
запобіжні заходи |
(speaking - групова та фронтальна робота)
Презентація
I. Sources of pollution:
II. What happens to people …
III. You can …do some preventive steps
5. Revision Активізація й закріплення ЛО теми
Гра “Magic Square” НО1
Учні поділяються на дві команди. Кожній з них видаються по дев’ять маленьких квадратиків. На кожній стороні кожного квадратика записані слова- англ та укр..мовами. Команди повінні якомога скоріше зібрати великий квадрат, поєднуючи маленькі квадратики так, щоб суміжні сторони мали переклад одного й того ж слова англ та укр.мовами. виграє команда, що збере квадрат першою.
6. Project work Робота над проектом
Учні у групах по четверо готують постери на тему забруднення довкілля. По закінченні роботи представники груп презентують постери групі. Обирається найкращий.
Now I offer you to divide into three groups and make a project. It will be the poster about pollution of air / water / land
What causes it?
What are governments doing to tackle it?
What can we do to help it stop?
Grammar – Modal Verbs
We should We shouldn’t We must We mustn’t We can We could We ought |
-change people’s attitudes towards the environment -clear up the air -to stop cigarette advertising -save more energy and water -put waste into the seas and rivers -find ways of preventing oil spills
-protect animals in danger -ban cars which use leaded petrol
-use more solar energy
-use products which damage the ozone layer -treat food with chemicals
-to make tough laws against litter and garbage |
-змінити ставлення людей до навколишнього середовища -очищати повітря -припинити рекламу сигарет -зберегати більше енергії і води -класти відходи у моря і річки -знайти способи профілактики розливів нафти -захищати тварин в небезпеці -заборонити автомобілі, які використовують етилований бензин -використовувати більше сонячної енергії -використовувати продукти, які ушкоджують озоновий шар -обходитися без їжі з хімічними речовинами -приймати жорсткі закони проти сміття
|
…10 minutes later
Show your work to us.
ІІІ. Заключна частина уроку
Ex 3 р. 102, to learn new words and find out their definitions
What topic did we practice at the lesson today?
What did you find out about?
Tell about environmental problems and ways of its solving.