Урок з баскетболу для 7 класу "Баскетбол. Переміщення та ведення м’яча"

Про матеріал
Баскетбол. Переміщення та ведення м’яча. Мета уроку: оволодіти навичками ловіння, передач та ведення м’яча. Формувати ціннісні орієнтації учнів на здоровий спосіб життя засобами ігрової діяльності. Завдання уроку: 1. Вдосконалювати техніку передач та ведення м’яча під час руху. 2. Розвивати швидкість та спритність при виконанні вправ. 3. Формувати рішучість, наполегливість, колективність дій, навички здорового способу життя.
Перегляд файлу

Конспект  уроку по фізичній культурі

для 7 класу

Тема уроку: Баскетбол. Переміщення та ведення м’яча.

Мета уроку: оволодіти навичками ловіння, передач та ведення м’яча. Формувати ціннісні орієнтації учнів на здоровий спосіб життя засобами ігрової діяльності.

     Завдання уроку:

  1. Вдосконалювати техніку передач та ведення м’яча під час руху.
  2. Розвивати швидкість та спритність при виконанні вправ.
  3. Формувати рішучість, наполегливість, колективність дій, навички здорового способу життя.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар: 10 м’ячів, 4 поворотні стійки, 10 стрічок, секундомір, свисток.

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина (10-12 хв.)

  1. Організаційний момент ( шикування, розподілення по порядку, привітання, повідомлення завдань уроку)

 

  1. хв

 

 

  1. Розповідаю значення баскетболу для учнів та правила ТБ.

Баскетбол, як спортивна гра, поряд з розвитком таких фізичних якостей як сила, швидкість, спритність, витривалість виховує і такі моральні якості як почуття колективізму, відповідальності за свої дії, волю до перемоги. Людина стає сміливою, рішучою, наполегливою. Під час занять потрібно дотримуватись правил безпеки, зокрема: взуття не повинне мати слизької підошви; всі вправи слід виконувати з дозволу вчителя; завжди робити розминку; під час гри не наближатись близько до суперника; не затримуватися під баскетбольним кошиком; передавати м’яч тоді, коли товариш на вас дивиться.

ЧСС за 6 сек.

 

 

 

 

1-2 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

Запитати у кого більше 90 уд/хв.

  1. Розминка (ходьба, швидка ходьба, повільний біг до 1 хв, вправи на поставу та попередження плоскостопості – ходьба на носках, на п'ятах, на зовнішній стороні стопи, перекатом з п'ятки на носок)

1-2 хв

Під час руху

Спину тримати рівно

Стежити за ритмічним диханням

  • колові рухи вперед (назад) в променевозапясних, ліктьових та плечових суглобах;
  • вкручування (викручування рук);

 

  • схресні рухи руками в горизонтальній та вертикальній площинах;
  • стиснення та розтиснення пальців рук;
  •  розлаблені рухи кистями;
  • ривки руками перед собою та з поворотом в ліву та праву сторони;
  • ривки руками вгору-вниз;

 

 

 

 

1-2 хв

Руки в сторону

 

 

Пальці схрещені, мізинцями вгору

Руки в ліктьових суглобах не згинати

Руки вперед

Руки перед собою в замку

 

На кожен крок

 

  • ходьба спиною вперед та біг спиною вперед;
  • ходьба з поворотом на 3600 та біг з поворотом на  3600 ;
  • біг з прискоренням та забіганням вперед по внутрішньому кругу;
  • ходьба випадами широким кроком з опорою рук  на коліні;
  • ходьба та стрибки в присіді з переходом на повільний біг;

 

 

 

1-2 хв

Голову повернути в сторону

В одну та другу сторону

Виконувати по свистку

Тримати дистанцію 2 – 3 кроки

Руки на колінах

 

  • почергові стрибки на лівій та правій нозі з переходом на повільний біг;
  • ходьба та біг у зворотньому напрямку по свистку;
  • зупинка двома кроками та стрибком;

 

 

1-2 хв

Хлопці роблять 5 стрибків, дівчата – 3

 

Останній крок робити довшим. По другому свистку продовжити біг.

  • біг в стійці баскетболіста по периметру зала та зигзагом по білих лініях лівим та правим боком з переходом на ходьбу;
  • самостійне виконання свої\х 2 вправ;

 

 

  • біг із різних в.п по свистку (упору присівши, спиною вперед, бігу на місці).

 

 

 

3-4 хв

За вчителем руки тримати перед собою.

 

Стати обличчям до вікон, тримати дистанцію 2 кроки.

 

Рукою доторкнутися бічної лінії, назад іти кроком

ЧСС за 6 сек.

 

Запитати у кого більше 140 уд/хв.

Основна частина (28-30хв.)

  1. Передача та ведення м’яча.
  • передача м’яча в парах різними способами (двома руками від грудей; лівою та правою рукою від плеча; двома руками із-за голови та із-за голови в стрибку; з відскоком від підлоги);

 

  • ведення м’яча на місці лівою та правою рукою із зоровим та без зорового контролю;
  • ведення м’яча в русі з обводкою товариша, який виконує пасивний опір;

 

  • передача та ведення м’яча зі зміною місць;

 

 

 

 

8-10 хв.

 

Перешикуватися у 2 шеренги, розподілившись на перший- другий.

Виконувати з малої та більшої відстаней.

Після 5-6 ударів передати м’яч.

 

Змінювати стійку та висоту відскоку при наближенні.

Після передачі помінятися місцями, м’яч вести рукою.

  • передачі в парах від грудей з переміщенням вперед та кидком в кільце з подвійного кроку;
  • те ж саме, але учнів розділити на дві підгрупи і виконувати на дві сторони;

 

4-5 хв

Перешикуватися у 2 колони за центральною лінією.

Виконувати кидки по черзі, повертатися по своїй стороні з веденням м'яча.

  1. Естафета «Хто швидше»

По сигналу направляючі ведуть м’яч, кидають в кільце та повертаючись назад, ударом м’яча о підлогу передають естафету. За влучне попадання нараховується додаткове очко.

  • Те ж саме завдання, але гравці обводять по черзі 2 стійки, рухаючись вперед.

 

3-4 хв

Команди стоять в колонах на центральній лінії обличчям до протилежних щитів.

Назад повертатися без обводки стійок.

  1. Гра «Зроби більше передач»

Одна команда володіє м’ячем до перехвату, потім інша. Грати по правилах баскетболу.

1-2 хв

Одній команді пов’язати стрічки на руку

  1. Гра «Шкільний баскетбол».

Не переходячи середню лінію, передати м’яч гравцеві своєї команди. Потім команди міняються ролями.

3-4 хв

Дівчата та хлопці знаходяться на різних сторонах майданчика.

  1. Гра в баскетбол.

4-5 хв

З використанням вивчених елементів.

Заключна частина (3-4 хв)

  1. Організаційне завершення уроку (ходьба, вправа на увагу).

 

 

 

 

Підсумок.

 

Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

Побажання.

ЧСС за 6 сек.

Організований вихід із спортивого залу.

 

3-4 хв

Повільна ходьба по залу з використанням рухів заспокійливого характеру.

Відмічаю кращих учнів.

Вправи з м’ячем (описати вісімку в нахилі навколо ніг, рухи з м’ячем навколо тулуба, стрибкові вправи)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
22 січня 2023
Переглядів
275
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку