Мета: Ознайомити учнів із цікавою життєвою пригодою,
висвітлюючи гідну поведінку осіб, причетних до неї;
удосконалювати навички літературного аналізу твору;
розвивати вміння читати діалогом, характеризувати
дійових осіб, уявляти прочитане;
виховувати дбайливе і турботливе ставлення до
живої природи.
Обладнання: картки, словникові слова, матеріали для
мовної розминки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Качечка кряче,
Каченят не баче.
Кличе качечка курчат:
А качура зустрічали без качат аж двічі.
2.2. Гра «Який це предмет».
Учитель показує картку зі словом або називає його, а учні вголос називають характерні ознаки того предмета, про який повідомлялося.
Качка - … (гарна, купається у воді, біла, повільна).
Письменник - … (цікавий, розумний, пише різні твори).
скра – вкра скро – вкро скру – вкру скре – вкре скрі - вкрі |
кла – кля кло – кльо клу – клю кле – клє кли - клі |
кам ком кум ким кем |
пал пол пул пил пел
|
сда – сдя сдо - сдьо сду – сдю сде – сдє сди - сді |
мла – мля мло – мльо млу – млю мле – млє мли – млі |
вля вльо влю влє влі |
бдя бдьо бдю бдє бді |
Картка №1
а) людей б)тварин в) рослин
2. Хто автор твору «Пустуни на пароплаві»?
а) М.Трублаїні б) О.Копиленко в) Т.Шевченко
3. О.Копиленко написав оповідання …
а) Пустуни на пароплаві б) Яшка і Машка в) Кріт-неборака
4. З Якого це твору? «Ну, на вже, - Арсен трохи подумав і додав:»
а) Ласочка б) Яшка і Машка в) Кріт-неборака
Картка №2
а) людей б)тварин в) рослин
2. Хто автор твору «Кріт-неборака»?
а) М.Трублаїні б) О.Копиленко в) Т.Шевченко
3. М.Трублаїні написав оповідання …
а) Пустуни на пароплаві б) Ласочка в) Кріт-неборака
4. З Якого це твору? «То куди ж він діває землю?»
а) Ласочка б) Яшка і Машка в) Кріт-неборака
«Чудасія на балконі».
а) Прочитайте швидко без помилок, змінюючи слова.
Балкон ящик
на Дніпро в земля
поверх ямка
б) Читання колонок слів за вчителем.
Журно Глитали Перволіть Вереск |
Попритулялися Вицвірінькує Туркотять Хлюпалися |
Справжнісіньке Крапелинками Самісінькою Птахоферма |
ФІЗХВИЛИНКА
Знайти у тексті порівняння і дописати.
5.5. Характеристика головного героя оповідання.
- Яким ви уявляєте головного героя твору? Як він сам говорить про себе? Як це його характеризує?
- Яке враження справив на вас хлопчик? Що ви можете сказати про вдачу хлопчика? Як він ставився до природи?
Письменник написав чимало оповідань і казок для дітей: «Славко і Жако», «Хлопчик Валь», «Озеро Алдан», «Папуга з осінньої гілки». У всіх своїх твора х письменник залюблений у рідну природу, вміє передати своє захоплення читачам.
а) скласти план переказу;
б) переказувати.
Додаткове завдання (робота в групах)