План-конспект уроку в 5 класі складено на допомогу вчителям та вихователям, які працюють з дітьми з помірною розумовою відсталістю. Матеріал підібраний з урахуванням індивідуальних можливостей кожної дитини.
Тема: Написання цифр від 1 до 10. Приклади на додавання.
Мета: 1. Вчити складати, читати і розв’язувати приклади на додавання в межах 10 на основі малюнків і практичних дій. Закріплювати нуме-рацію чисел у межах 10.
2. Розвивати мислення, увагу, математичне мовлення, зоровий аналі-затор, каліграфічні навички.
3. Виховувати старанність, активність, охайність під час письма.
Обладнання: картки до гри «Пазли»; дидактичний матеріал до ігор; таблиці; індивідуальні картки; іграшки: колобок, вовк, ведмідь, заєць, лисиця; ТЗН; зірочки для оцінювання роботи.
Тип уроку: формування нових знань, умінь, навичок.
Хід уроку.
І. Підготовча частина.
1.1. Організаційний момент. Мовна зарядка «Доброго ранку!»
Доброго ранку сонце привітне!
Доброго ранку небо блакитне!
Доброго ранку у небі пташки!
Доброго ранку маленькі дубки!
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо живемо у щасливім краю!
1.2. Нервово-психічна підготовка.
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Той від тебе втечу. («Колобок»)
1.3. Дидактико-психологічна підготовка.
ІІ. Основна частина.
2.1. Актуалізація опорних знань.
Усний рахунок.
від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 7, від 5 до 9, від 4 до 9
На зірках записати сусідів чисел 5, 8, 4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
∙ |
|
∙ |
|
4 |
|
5 |
|
∙ |
|
7 |
|
∙ |
|
∙ |
|
1 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
∙ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Фізхвилинка.
Швидко встали, посміхнулись,
Вище-вище підтягнулись.
Нумо, плечі розпряміть,
Підніміть, опустіть.
Вправо, вліво поверніться,
Рук колінами торкніться.
Сіли, встали, сіли, встали,
І на місці дружно стали.
9 + 1 = 5 + 5 = 8 + 2 =
2.2. Вивчення нового матеріалу.
Вовк до школи не ходив,
Вовк уроки не учив,
Не читав і не писав
І по нотах не співав.
Тож нічого він не знав.
+ = + =
Фізхвилинка.
«Йшли ведмедики малі». (Діти повторюють рухи за вчителем.)
Йшли ведмедики малі,
Нахилились до землі.
Потім встали, руки в боки
І зробили три підскоки.
Потім – розминали плечі,
Гарні спини у малечі.
Потім знову покружили
І за парти тихо сіли.
2.3. Закріплення вивченого матеріалу.
Взимку ляже спати
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане
Як весна настане. (Ведмідь)
У темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
Як зовуть її … ? (лисиця)
Я лисичка, я сестричка,
Не сиджу без діла.
Ось завдання на увагу
Вирішайте сміло.
ІІІ. Заключна частина.
3.1. Підсумок уроку.
3.2. Оцінювання.
1