: розвивати вміння давати характеристику хімічним за їх місцем у періодичній системі і
будовою атома; закріпити навички написання електронних схем і формул будови атомів
хімічних елементів , складання рівнянь реакцій, що характеризують їх хімічні властивості.
Тип уроку: закріплення знань.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Перевірка д/з по характеристиці елемента за положенням в ПСХЕ.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми будемо користуючись карткою з алгоритмом давати повну характеристику хімічним елементам за їх положенням в періодичній системі і будовою атомів.
Тема: Характеристика хімічних елементів № 1-№ 20 за їхнім місцем у періодичній системі та будовою атома.
Мета: розвивати вміння давати характеристику хімічним за їх місцем у періодичній системі і
будовою атома; закріпити навички написання електронних схем і формул будови атомів
хімічних елементів , складання рівнянь реакцій, що характеризують їх хімічні властивості.
Тип уроку: закріплення знань.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Перевірка д/з по характеристиці елемента за положенням в ПСХЕ.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми будемо користуючись карткою з алгоритмом давати повну характеристику хімічним елементам за їх положенням в періодичній системі і будовою атомів.
IV. Закріплення і узагальнення вивченого.
1. Учні отримують картку з алгоритмом характеристики елемента.
Характеристика хімічних елементів за положенням в періодичній системі хімічних елементів
та будовою атомів
І. Назва елемента, символ, відносна атомна маса.
ІІ. Положення в періодичній системі:
1. Порядковий номер.
2. Номер періоду.
3. Номер групи, підгрупа.
ІІІ. Будова а тома:
1. Заряд ядра.
2. Кількість протонів, нейтронів, електронів.
3. Електронна формула, електронно-графічна формула зовнішнього шару.
4. Кількість електронних шарів (енергетичних рівнів).
5. Кількість електронів на зовнішньому шарі.
IV. Метал чи неметал.
1. Властивості простої речовини:
Для металів |
Для неметалів |
а) + О2; |
а) + О2; |
б) + неМе; |
б) + Ме; |
в) + кислоти. |
в) + Н2. |
V. Вищий оксид.
1. Формула, місце у класифікації (характер).
2. Властивості:
Основні |
Амфотерні |
Кислотні |
а) + Н2О; |
а) + кислоти; |
а) + Н2О; |
б) + кислотні оксиди; |
б) + луги. |
б) + основні оксиди; |
в) + кислоти. |
|
в) + луги. |
VI. Вищий гідроксид.
1. Формула, місце у класифікації (характер).
2. Властивості:
Основи |
Амфотерні гідроксиди |
Кислоти |
а) + кислоти; |
а) + кислоти; |
а) + основи; |
б) + кислотні оксиди; |
б) + луги; |
б) + основні оксиди; |
в) + солі. |
в) розклад. |
в) + солі; |
|
|
г) + Ме. |
VII. Воднева сполука.
Ме |
неМе |
а) метали головних підгруп утворюють гідриди (нелеткі сполуки); |
а) неметали III-V груп – утворюють леткі сполуки; |
б) метали побічних підгруп водневих сполук не утворюють. |
б) неметали VI-VII груп – утворюють леткі сполуки кислоти. |
Використовуючи даний алгоритм учні самостійно дають характеристику запропанованим елементам.
2. Творче застосування набутих знань ( 7 хв.)
Пропонуємо учням розв’язати задачу.
Елемент утворює летку сполуку з Гідрогеном типу H 2R . Масова частка елемента у його вищому оксиді складає 60%. Який це елемент? Дайте характеристику властивостей за положенням у ПС і будовою атома.
Відповідь Сульфур .
V. Підбиття підсумків уроку.
VІ Домашнє завдання.