Урок з курсу «Я досліджую світ», 1 клас. Тема "Вода. Числа 1-10"

Про матеріал

Під час уроку здобувачі освіти відкриють для себе світ природи, набудуть досвіду шляхом дослідження, навчаться шукати відповіді на поставлені запитання, покажуть вміння бути спостережливими, допитливими; навчаться поєднувати новий досвід з набутим раніше; опрацьовуватимуть та систематизуватимуть інформацію природничого змісту, усвідомлюватимуть розмаїття природи та її цінність.

Перегляд файлу

STEАM урок з курсу «Я досліджую світ» 1 клас

Тема. Вода. Числа 1-10.

Мета. Формувати уявлення про воду, дати учням поняття про зміни станів води (твердий, рідкий, газоподібний), про властивості води (розчиняє деякі речовини); розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води, сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодшого школяра; виховувати вміння працювати в групах та бережливе ставлення до природоводних ресурсів.

 

Обладнання: матеріали для групової роботи ( на 5 груп ), завдання для груп, набори для досліджень (вода, хімічний посуд, розчинні та нерозчинні  речовини). Матеріали для індивідуальної роботи: LEGO, завдання на картках.

 

 

Хід уроку

І. Організаційна частина, привітання

Ранкове коло. Вітання дітей.

 

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, хмаринко прекрасна!

Доброго ранку, повітрячко чисте!

Доброго ранку, джерельна водичко!

Доброго ранку, рослинко, тварино!

Доброго ранку, щаслива людино!

Хай кожного з нас оминають негоди,

Адже ми всі – це частинка природи!

-Який сьогодні настрій?

ІІ.Щоденні новини

Визначення дати.

Місяць.

- Яка зараз пора року?

- Назвіть   місяці.

- Який за рахунком місяць?

- Чому місяць   має таку назву?

День тижня.

Стан неба.

Опади.

 

 ІІІ. Обмін інформацією

Гра «Де зустрічаємо воду? (Передають краплинку по колу)

- Де ще можна зустріти воду?

- Її багато чи мало? (Глобус)

- Якої більше?

(Якщо всю воду на нашій планеті налити у 100 відер, то лише 2 відра буде з прісною водою. А вся інша — солона)

- Якщо прісної води мало, то що треба робити? (Берегти і економити)

 

 

VI. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

 Загадка.

Відома з віку рідина, усяк її вживає.

Буває хмаркою вона, сніжинкою буває.

Бува, як скло, крихка, тверда. –

Звичайно, підкажіть, …

- Сьогодні на уроці продовжуємо досліджувати воду. Краплинка запрошує нас у подорож на пошуки скарбу.

 

VІI.Робота над темою уроку.

Завдання 1

- Щоб перейти через річку, нам потрібно побудувати місток з камінців, які розкидала вода. Адже ми знаємо, що вода може бути небезпечною і робити шкоду (Коли?)

- На  камінцях написані числа від 1 до 10. Потрібно розташувати в порядку зростання. Це як?

- Потрібно 10 учнів.

- Оцінки — краплинки.

Завдання 2

 

- Насунула чорна хмара і пішов дощик. Не простий, а математичний.

- Щоб рухатися далі, нам потрібно усно обчислити приклади.

- Приготуйте віяло.

- Потрібно 6 осіб.

- Оцінки — краплинки.

 

Завдання 3

- Рухаємося далі в лабораторію пані Краплинки, де вона проводить досліди з водою.

- Щоб потрапити до цієї лабораторії, нам потрібно виконати завдання: правильно розселити числа в будиночках.

- Для цього потрібно пригадати склад чисел.

- Працюємо з картками.

- До дошки — 2 особи.

- Перевіримо.

- Оцінки — краплинки.

Завдання 4

Робота в групах

 

- Нарешті ми в лабораторії пані Краплинки.

- Ваше завдання — провести дослід в групі та презентувати результат.

- Група інклюзії працює за мнемокартками.

 

1 група

2 стаканчика з водою, 2 дерев’яні палички, цукор, пісок.

 

2 група

2 стаканчика з водою, 2 дерев’яні палички, пластилін, серветка.

3 група

2 стаканчика з водою, 2 дерев’яні палички, металевий болтик, цеглинка LEGO.

4 група

2 стаканчика з водою, 2 дерев’яні палички, гуаш, олія.

5 група (інклюзія)

2 стаканчика з водою, порожня банка, 1 дерев’яна паличка, сіль, мнемокартки.

 

- Презентація (капітани + вся група інклюзії)

- Оцінки — краплинки.

 

 

Завдання 5

 

-Ви проводили досліди з водою. В якому стані була вода? (В рідкому).

- Які ще стани води знаєте?(Твердий, газоподібний).

- Отже, вода — чарівниця. Може перетворюватися.

- А як мандрує вода? (Кругообіг).

- Отже, вода — мандрівниця.

 

Завдання 6

- Мандруємо з краплинкою далі по Чарівному озеру на човнику.

- Виготовимо човника.

- Приготуйте танграм.

- Що це? (Китайська гра-головоломка)

- Перевіримо (на дошці)

 

Завдання 7

- На Чарівному озері плавають якісь білі квіточки. Їх дуже мало і вони такі красиві.

- Що це за квіточки? (Латаття біле, занесене в Червону книгу України)

- Давайте виріжемо квіточку з паперу і проведемо дослід, щоб ще раз перерконатися, що вода — чарівниця.

- Як поводитися з ножицями?

- Згинаємо послідовно пелюстки.

- Підходимо до Чарівного озера та кладемо квіточку на воду пелюстками догори і спостерігаємо що відбувається. (Розцвітає)

Завдання 8

- Щоб дістатися до скарбу, потрібно пройти через лабіринт. Кожна стрілочка означає 1 крок.

- Рахуємо скільки кроків потрібно зробити вперед. (7)

- А далі?  (3 кроки наліво , всього 10 кроків)

- Стаємо в одну лінію та рахуємо кроки.

 

VІII.Підведення підсумків уроку.

 

-Що за скарб ми знайшли? (монети, пам’ятку, пляшечку з водою)

- Отже, ми переконалися, що вода — мандрівниця, чарівниця та найбільший скарб на землі.

- До чого ми закликаємо? (Бережіть воду)

- Сподобалося мандрувати з краплинкою?

- Що розкажете мамі?

- Оцініть свою роботу за допомогою кола успіху.

- Настрій.

docx
Додано
8 січня
Переглядів
11
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку