В конспекті уроку є чимало інтерактивних вправ, артикуляційних вправ.Підібрано різні форми і методи роботи, що сприяють навчати виразно читати казку за особами, аналізувати прочитане, визначати основну думку, формувати вміння переказувати зміст казки, розігрувати діалоги.
Тема. Чи буває хліб легким? Білоруська народна казка
«Легкий хліб».
Мета: розширити уявлення про багатство і
різноманітність казок народів світу; ознайомити
з білоруською народною казкою; навчати
виразно читати за особами, аналізувати
прочитане, визначати основну думку,
формувати вміння переказувати зміст казки,
розігрувати діалоги, збагачувати життєвий досвід
школярів, розвивати увагу, уявлення, пам’ять,
збагачувати словниковий запас; виховувати
працелюбність, повагу до хліба, до праці людей,
які вирощують хліб.
Хід уроку
1.Вступна частина.
1)Організаційний момент.
2)Артикуляційні вправи.
а) Розчитування за складовою таблицею.
б) Робота над чистомовкою.
в)Добери ознаку до слів: яблуко,квіти, осінь.
3)Перевірка домашнього завдання.
а)Бесіда.
-Який розділ ми почали вивчати?
-З якою казкою ознайомилися минулого уроку?
-Який народ створив цю казку?
-Хто є головним героєм ?
-Що схвалює, а що засуджує ця казка?
б)Виставка створених ілюстрацій.
д) Детальний переказ.
г)Вправа «Крісло автора»: заслуховування власних
варіантів кінцівки казки.
2.Основна частина.
1)Повідомлення теми та завдань уроку.
2)Робота з заголовком.
3)Словникова робота.
Установіть відповідність між словами.
Наливатись розрівняти землю
Марудна робота достигати
Заборонувати нецікава. Надокучлива
Закрасує частина лугу, де пасеться худоба
Вигін зацвіте
4)Виразне читання казки вчителем.
5)Перевірка емоційного сприймання змісту.
-Чи справдилися ваші передбачення?
-Що вас здивувало? Вразило?
-Чи зустрілися ще незнайомі слова?
6)Словникова робота.
7)Робота в парах .Читання казки учнями «Обличчя до
обличчя».
8)Бесіда за змістом прочитаної казки.
-Хто є головними героями казки?
-Де зустрілися вовк і косар?
-із яким проханням вовк звернувся до косаря?
-Чи сподобалося вовкові пояснення косаря?
-Яку пораду дав косар вовкові?
-Чи вдалося вовкові покуштувати «легкого хліба»?
9)Фізкультхвилинка.
10)Робота в парах. Читання за особами.
-Знайдіть і прочитайте розмову косаря і вовка.
11)Вправа «Читає Незнайко».
Косив у лузі чоловік.
Підійшов він до діда і попросив їсти.
Раніше треба хліб посіяти.
Ця робота дуже вже марудна і важка.
Іди на луки там кінь пасеться.
І по цей час вовк легкого хліба шукає.
3.Заключна частина.
1)Рефлексія.
Інтерактивний прийом «Незакінчене речення»
-Мені сподобалося(не сподобалося)…
-У мене виникло бажання….
-Я порадив би вовку…..
-Ця казка навчає нас…
2)Домашнє завдання.
Переказувати казку.