Урок з математики "Напрямки ліній у просторі"

Про матеріал
Тема уроку. Напрямки прямих ліній в просторі. Мета уроку: ознайомити учнів з напрямками прямих ліній в просторі: горизонтальним, вертикальним, похилим. Розвивати практичне орієнтування в оточуючій дійсності, просторову уяву, моторику, увагу, збагачувати словник. Виховувати інтерес до геометрії, розвивати профорієнтацію. Обладнання уроку. Олівці, лінійки, косинці, малюнки, індивідуальні картки. Тип уроку. Урок формування нових знань, умінь та навичок.
Перегляд файлу

КЗО «Навчально-реабілітаційний центр «Мрія» Дніпропетровської обласної ради»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          Вчитель

                                                                   Дмитрук Н.М.

 

 

 

м. Кам’янське

2019 р.

Тема уроку. Напрямки прямих ліній в просторі.

Мета уроку: ознайомити учнів з напрямками прямих ліній в просторі:   

                      горизонтальним, вертикальним, похилим.

                      Розвивати практичне орієнтування в оточуючій дійсності, 

                      просторову уяву, моторику, увагу, збагачувати словник.

                      Виховувати інтерес до геометрії, розвивати профорієнтацію.

 

Обладнання уроку. Олівці, лінійки, косинці, малюнки, індивідуальні картки.

 

Тип уроку. Урок формування нових знань, умінь та навичок.

 

Хід уроку.

І. Підготовча частина уроку.

1.1. Організаційний момент.

Зараз у нас урок геометрії.

Що ми робимо на уроках геометрії?

За допомогою чого ми креслимо лінії і будуємо геометричні фігури?

Перевірте, чи є у вас на парті зошит, підручник, олівці, лінійки, ручки?

1.2. Нервово-психічна підготовка.

Так що ми будуємо за допомогою олівця та лінійки?

Які ви знаєте лінії?

Візьміть в руки олівець і накресліть в повітрі: пряму, криву, ламану.

1.3. Дидактико-психологічна підготовка.

Сьогодні ми будемо працювати з прямими лініями.

Старайтеся, будуйте інії охайно. Будьте уважні: правильно відповідайте на запитання.

В кінці уроку отримаєте гарні оцінки за свої знання.

ІІ. Основна частина.

2.1. Повідомлення теми та мети уроку «Напрямки прямих ліній у просторі»

А що таке простір?

2.2. Пояснення нового матеріалу.

 Формування нових знань.

2.2.1. Робота з підручником.

С. 40. Предмети в просторі можуть розташовуватись в трьох положеннях.

  • Подивіться на перший малюнок. Що ви бачите?

Лінія, де ніби-то небо сходиться із землею називається лінією горизонту.

В географії – горизонт – це поверхня Землі, яку ми бачимо.

В математиці (тео) – горизонтаьною.

В якому положенні робітник тримає рейку?

Як називається лінія? – Горизонтальна.

  • Подивіться на другий малюнок.

Що ви бачите? – Дерево.

Дерево знаходиться у вертикальному положенні.

Як робітник тримає рейку? Вертикально.

Як називається лінія? – вертикальна.

  • Подивіться на третій малюнок.

Що ви бачите? - Дерево.

Що з нам сталось? В якому воно положенні?

Дерево знаходиться в похилому положенні.

Як робітник тримає рейку? Похило.

Як називається лінія? – Похила.

2.3. Усвідомлення навчального матеріалу.

Робота з приладами. (Високий рівень)

В книжці лежить у вас мотузка (закладка).

Пряма. Покладіть її горизонтально.

     Для перевірки горизонтальності предметів і поверхонь використовують спеціальний прилад – рівень.

     Це брусок із врізаною в нього скляною трубкою, в якій є бульбашка.

Якщо відхилення поверхні від горизонтального положення немає – бульбашка знаходиться посередині трубки.

Перевіримо поверхню стола.

Подивіться на малюнки.

Як користуються цим приладом під час будівельних та монтажних робіт.

Візьміть мотузку в руки і потримайте ось так. Якого положення набула мотузка?  (Вертикального, прямовисного).

Для перевірки вертикальності використовують прилад, який називається висок.

Його можна зробити самостійно. Зробимо?

Перевіримо. Як поклеяні шпалери?

Подивіться на малюнок.

     Візьміть в руки косинець.

Поставте ось так.

Проведіть по горизонтальній,  вертикальній.

Як називається третя лінія? (Похила)

      Наука пішла вперед. І зараз існує рівень, за допомогою якого можна побудувати похилу поверхню. Лінію.

2.4. Геометрія навколо нас.

       Подивіться довкола, знайдіть предмети, які знаходяться в горизонтальному, вертикальному, похилому положенні.

Фізхвилинка

Ми вперед, вперед крокуєм,

Україною мандруєм.

Ось побачили Карпати –

Нам вершини не дістати.

Заглядаємо в озерця

Не торкнутися до денця.

Далі ми ідем поважно

Шлях долати нам не важко.

Гарно спини ми прогнули

І про втому ми забули.

Порівняйтесь, усміхніться,

Батьківщині поклоніться.

За щасливі дні в любові,

За пісні, за колискові.

2.5. Робота в зошитах.

       Накресліть по 2  горизонтальних, вертикальних і похилих лінії.

2.6. Самостійна робота за індивідуальними картками.

Дати назву лініям

  1. … горизонтальні
  2. … вертикальні
  3. … похилі

ІІІ. Заключна частина.

  1.        Над якою темою працювали?

Я навчився…

Я вмію…

Я знаю…

  1.        Гра «Чудові перетворення»

Кого нагадує фігура?

Покажіть всі:

горизонтальні,

 вертикальні,

похилі лінії.

  1.        Домашнє завдання.

№7, стор.48

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
29 травня 2020
Переглядів
715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку