Урок з математики:" Одиниці вимірювання площі 1а, 1 га. Співвідношення між одиницями площі.

Про матеріал

Ознайомити учнів з одиницями вимірювання площі – аром, гектаром, вчити дітей користуватися одиницями площі, записувати та читати числові значення площі фігур. Добиватися того, щоб учні засвоїли співвідношення між одиницями площі.

Перегляд файлу

 

Тема:     Одиниці вимірювання площі 1а, 1 га. Співвідношення між одиницями площі.

Мета:   формування предметних компетентностей:

  знайомити учнів з одиницями вимірювання площі – аром, гектаром, вчити дітей користуватися одиницями площі, записувати та читати числові значення площі фігур. Добиватися того, щоб учні засвоїли співвідношення між одиницями площі.

           формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в групах, парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

 

Тип уроку: комбінований

Форма проведення: з використанням ІКТ

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

Створення емоційно-позитивного настрою.

- Ми розпочинаємо урок з математики. Який ви очікуєте сьогодні  «урок»?

У - успіх, усмішка, удача;

Р - радість, робота;

                                 О – обдарованість, охайність.

К - кмітливість, користь.

1.3.  Девіз уроку.                

   - Сьогодні наш урок ми проведемо за таким  девізом:

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо - точно!

Рахуємо – правильно!

Пишемо - гарно!

 

  1. Актуалізація опорних знань

2.1 Перевірка домашнього завдання.

  •  Зробимо перевірку домашнього завдання. А саме, зупинимось на № 500.
  • (432, 26)
  • В кого відповідь співпала, той дарує мені свою ніжну усмішку!
  • Щоб  побудувати прямокутник, довжина, якого 6см, а площа -30 см2, потрібно знайти ширину?

2.3Усний рахунок.

1) Дати відповіді на запитання. 

- Павук бачить метелика на відстані 2 дм. Скільки це см? (20см)

- Довжина п’явки 12 см. Скільки це мм? (120мм)

- Гусак може піднятися на висоту 9 км. Скільки це метрів? (9000м)

2) Порівняти величини. 

1 м   ?   1 см            2 м 50 см  ?   2 м 05 см 

1 дм  ?  1 см            3 м 02 см  ?   3 м 2 дм 

- А зараз, запишемо число, класна робота і проведемо математичний диктант у вигляді тестування.

2. 4 Тестування

1. Якщо довжина прямокутника 12 см, а ширина 4 см, то його площа дорівнює:

а) 48 см2;

б) 8 см2;

в) 46 см2;

г) 29 см2.

2. Якщо ширина городу 18 м, а довжина його 10м, то його площа дорівнює:

а) 52 м2;

б) 56 м2;

в) 200 м2;

г) 180 м2.

3. Чому дорівнює площа гумки, якщо її довжина 40 мм, а ширина — в 4 рази менше?

а) 500 мм;

б) 400 мм2;

в) 200 мм2.

г) 432 мм2.

 

2. Перевірка

Відповіді: 1а; 2г; 4б.

 2.5 -Проведемо каліграфічну хфилинку, запишемо каліграфічно

3.  Підгтовча робота до сприймання нового матеріалу.

3.1 Бесіда

-Давайте згадаємо

-Що таке площа? (Площа – величина, яка показує скільки місця займає фігура на площині) Площа — це математична величина, яку можна знайти, знаючи ширину та довжину фігури.

-Як позначається площа? (Буквою S).

-У чому її вимірюють? (см2, м2, км2, дм2)

-Як обчислюємо площу прямокутника? (Щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину (в однакових одиницях) та знайти добуток цих чисел).

4. Повідомлення теми і мети уроку 

   - Сьогодні на уроці ми ознайомимся з новими  одиницями вимірювання площі. А з якими дізнаємося пізніше. Зараз будемо вирішувати проблемні ситуації. Послухайте!

4. 1 Створення проблемної ситуації.

-Для вимірювання величини обирають одиниці вимірювання. Існують одиниці вимірювання і для площі. Невеликі площі вимірюють  в см2, дм2, м2, км2.

- Скажіть, будь ласка, то площу чого ми можемо виміряти в см2?

- А зручно буде обчислювати – кімнати, точилки для олівців ? (Так при обчисленні їхніх площ нам не зручно використовувати см2 )

- 4.2 Гра «Знайди пару»

- Розглянемо, де в житті можна застосовувати ті чи інші одиниці вимірювання площі.

- За допомогою стрілок укажіть, яку одиницю вимірювання зручно використати для вимірювання площі конкретної фігури.

- Аркуш зошита км2

- Поле а

- Кімната  см2

- Город   га

- Територія країни м2

- Були, якісь труднощі у вас? Ви можете сказати, про що ми будемо сьогодні говорити? Відкладіть ці карточки, а в кінці уроку ми до них повернемося

- Отже, тема нашого уроку:  Одиниці вимірювання площі 1а, 1 га. Співвідношення між одиницями площі.

-Давайте разом виробимо критерії: Чого повинні навчитися на уроці?

  1. Вивчення нового матеріалу.

5. 1. Практична робота.

- А щоб краще зрозуміти, що таке ар( або сотка)

Зараз підемо і дослідимо шкільне подвір’я

 дізнаємося на приктиці, що таке 1а. І це буде наша рухлива фізкультхвилинка.

- Що таке ар? (Площа квадрата, сторона якого  10 м. В народі ще називають сотка)    (Прикріпляю на дошці)

- Що можуть виміряти в арах? (Сад,дитячий майданчик,  город, невеликі ділянки землі)

5.2. Робота з підручником.

Опрацювання № 503( усно)

№ 504 письмово

Ознайомлення з гектаром

- А хто знає, що це за професія АГРОНОМ? ( Агроном  - це спеціаліст з галузі сільського господарства, що володіє знаннями із землеробства )

- Ці працівники  в своїй роботі часто використовують одиницю площі – гектар.

- То що можуть виміряти в гектарах? (Великі земельні ділянки )

- Отже, що таке гектар? ( Це площа квадрата, сторона якого 100м ) (Прикріпляю на дошці)

№ 506 ( усно)

№ 507 ( письмово)

№ 508 ( усно)

6. Закріплення вивченого матеріалу.

№ 509 ( дівчатка а, хлопчики б)

№ 510 ( в парах)

№ 511 ( в групах).

- Візьміть картки де з’єднували стрілочками і перевірте себе тепер.

6.1. Створення ментальної карти «Площа».

Ми вивчили одиницю вимірювання площі...      см2

Формула обчислення така ...   (S = a * b)

      a - довжина

      b - ширина

- Одиниці вимірювання площ необхідні людям багатьох професій: дослідникам, агрономам, ученим, лікарям, малярам, будівельникам. Тому, їх всіх слід добре запам’ятати.

Отже, що ми знаємо про площу?

- Представте свої ментальні карти.

 7. Підсумок уроку.

8. Вправа «Якщо ви...»    Плесніть у долоні, ...

... якщо ви дізнались з уроку щось нове.

... якщо вам було сумно.

... якщо ви пригадали, як обчислювати площу прямокутника.

... якщо ви не працювали на уроці.

... якщо ви дізнались нове про одиниці вимірювання площі.

 

  Для інших       Для життя      Для контрольних     Для виконанн

     уроків                                                      робіт         домашніх завдань

 

9.Оцінювання роботи учнів.

  • Так, ви дійсно сьогодні гарно попрацювали. Я дякую вам всім за урок. А ви підійдіть до градусу успіху і позначте як ви працювали?

10. Оголошення домашнього завдання.

№ 513, № 514

doc
Додав(-ла)
Гезун Наталія
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 травня 2023
Переглядів
2120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку