Учні зацікавлені темою, з цікавістю та натхненням виконували завдання.На уроці учні продемонстрували глибокі знання з теми.
Більшість учнів уже володіють певними навичками при роботі з розв'язування прикладів на ділення.
Діти вміють планувати свою відповідь, цілком реально аналізують та оцінюють свою роботу та роботу товаришів.
На уроці панувала тиша. Учні проявляли свою вихованість, організованість та дисциплінованість на уроці.
Тема: Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на вивчений матеріал.
Мета: Навчальна
- ознайомити учнів з правилом ділення багатоцифрового числа на одноцифрове;
- вчити коментовано виконувати ділення;
- удосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів.
Розвиваюча:
Виховна: виховувати старанність, наполегливість.
Обладнання: мультимедійний супровід уроку, маркери, планшети,веселка, шкала успіху,сигнальні картки,зошит Логачевської С.П.,кольорові олівці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
Привітаємо наших гостей.
- А що ви очікуєте від уроку?
Послухайте слова,які будуть девізом нашого уроку:
«Хто з дитячих років займається математикою той розвиває увагу, тренує свій мозок, волю, виховує наполегливість і впевнено йде до своєї мети» .
Чи погоджуєтесь ви з таким планом уроку?
Можливо,хотіли щось доповнити?
План уроку
1 Каліграфічна хвилинка
2. Математичний диктант.
3 Завдання із скриньки
4.Робота в парах і групах.
4.Головоломка.
5.Розв'язування прикладів ,задач.
6.Рефлексія.
7.Підсумок уроку.
8.Домашнє завдання.
Актуалізація опорних знань.
1.Каліграфічна хвилинка
К. хв. не звичайна, а веселкова
Ці кольори утворюють веселковий міст. Здавна в Україні існує прикмета :хто дожене веселку або пройде під нею – буде щасливим. Звичайно ж що це яскраве диво як і сонце не доженеш ,але прагнення уявно наблизитися до такої краси ми зможемо, якщо розташуємо у правильній послідовності кольори веселки,щоб утворилось число.2 4 6 1 3 5 7
Математичний диктант
Знайти довжину прямокутника.
540 933 у 100 100 6 см 9 (відповіді на дошці)
Взаємоперевірка. Оцініть роботу сусіда.
ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
3.Завдання із скриньки
- Назвіть перше неповне ділене:
8 342 :3; 1 377 : 9;
84 196 : 4; 2 576 : 8;
2 : 6 =0(ОСТ.2)
884:2= 442
5673:3 = ?
Де виникло утруднення? - Чому?
Усно важко поділити , таке число треба ділити письмово
Зараз в групах спробуєте дослідити цю проблему, складете алгоритм ділення: Пригадаємо, що таке алгоритм? ( Це поетапне виконання якоїсь операції.)
5673:3=1891(Пояснення учнів біля дошки)
Вся група пояснює:
В ході роботи ви дослідили і склали алгоритм ділення
Як ви думаєте, чим ми будемо займатися на уроці?
Сьогодні ми будемо вчитися ділити багатоцифрові числа на одноцифрові.
Дія ділення вважалася колись найважчою. В середні віки людям, які вміли добре виконувати ділення, присуджували вчені ступені, вважали найосвіченішою людиною. Якщо ви навчитеся ділити,то легко справитеся з будь- якою справою.
II. Вивчення нового матеріалу
36585:3=12195 - кращий учень
8235:3= робота в парах (пошепки)
Вибір варіантів на час: (2 хв.)
24768:6=4128
65559:3=21853
Хто виконав без помилок -1 вар.
Хто допустив одну помилку або не встиг виконати все завдання-2 вар.
У кого є утруднення і допустив більше,ніж одну помилку -3 вар.
1етап На шляху поспішайте,але з відповіддю не помиляйтесь.
1в.стор.67, №4,1ст.(самост.)
2в . стор.67,№3, 1,2 пр. (з допом.)
3в. стор.67,№3, 3,4 пр. (з вчителем .)
Перевірка.
Фізкультхвилинка
2етап
1в. №5, 1,2 пр. (самост.) ? ? 0 ?
– = 790
2в. №4, 2 стовпч.(самост.) : 0 = 7
3в. №3, 5,6 прикл. (з допом.) 0 · 4 = 120
Перевірка
3етап
1в. №6, 1,2рівн.
2в. №5, 3 прикл.
3в. №4, 3стовпч. (самост.)
Перевірка
4етап
Спільне
завдання
Задача . №540
Короткий запис до задачі:
1 спосіб:
2 спосіб: :
3 спосіб: 200 : 2 : 4 = 25 (л)
Відповідь: 25 л бензину витратить 1 трактор за 1 годину.
Червоний-1 спосіб
Жовтий-2 спосіб
Синій-виразом
Зелений-творча
Творча робота над задачею
Рефлексія.
Чи справдилися ваші очікування?
VIІ. Підсумок уроку.
─ Чи сподобався вам урок ?
─ Чим цікавим займалися на уроці?
Оцініть свою роботу на уроці,поставте позначку на шкалі успіху. Доведено, що кольори здатні підвищувати настрій. Розфарбуйте клітинку,де ви поставили позначку,тим кольором веселки,з яким співпадає ваш настрій. А на наступному уроці ми продовжимо тему і ви дізнаєтеся,що означає кожен колір.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Домашнє завдання
№542 543
Додаткове завдання В -1 Р -7