Урок з математики для 2 класу
Тема: Застосування дужок для запису виразів. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв'язування складених задач
Мета: навчити учнів застосовувати дужки під час запису виразів, розв’язувати вирази в яких використано дужки; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати любов до лісових мешканців та математики.
Обладнання: малюнки білочки, їжачка, зайчика, таблиця виразів із дужками, роздатковий матеріал, підручник з математики.
Хід уроку
Ι. Організація класу
ΙΙ. Актуалізація опорних знань
1. Вступне слово вчителя
- Відгадайте загадку
Вона дітей вчить рахувати,
Ще й читати і писати
всіх дітей збирає довкола
наша люба, рідна … (школа)
- Діти, сьогодні ми з вами на уроці ми побуваємо в школі, але не у звичайній, а в лісовій. Тобто у школі для лісових мешканців. Там є їжачки, білочки, лисички, зайці та інші звірі. Звірята теж хочуть швидко та правильно рахувати, розв’язувати задачі, вирази, рівняння.
- Діти, а ви хочете їм допомогти?
- Тож давайте і ми разом з лісовими мешканцями повторимо те, що вивчали на попередніх уроках.
- Як називаються числа при додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Як називаються числа при відніманні?
- Як знайти невідоме зменшуване?
- Як знайти периметр?
2.Усний рахунок
- Ось їжачок грибочків назбирав, діткам полічити дав.
ΙΙΙ. Робота в зошитах
1.Каліграфічна хвилинка
2.Математичний диктант
По деревах наша білочка стрибала, а диктант математичний ще не записала.
Допоможемо білочці.
Тож , діти, запишіть:
- число, яке йде наступним за числа 9; 15; 13;14.
- число, яке йде попереднім за число 16; 9; 12; 10; 4.
ΙV. Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, сьогодні на уроці ми будемо вивчати вирази з дужками та навчимося визначати порядок виконання дій у виразах, що містять дужки.
1.Робота з підручником №220
Вираз: 15-(5+3)=7 (м)
Відповідь: 7 м тканини залишилося в сувої.
2.Робота над правилом.
Якщо у виразах є дужки, то першою виконують дію записану в дужках.
- Діти, а ви хочете погратись?
3.Гра «Коло-виручало»
А воно, коло, допоможе вивчати нову тему, коло буде замість дужок.
- Хто бажає грати та вивчати нову тему?
(Діти виходять і стають, як у виразі).
Вираз:
3+(4+1)=
Раз, два, три у коло стрибни!
(Стрибають діти 4+1).
Полічіть спочатку дітей, які стоять у колі, а потім додайте тих, які поза колом.
- У математиці не так, як у грі, замість кола там використовують дужки.
- Яку дію виконують першою, якщо є дужки?
4.Висновок.
У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.
5.Робота в зошиті
Конкурс «Хто швидше»
13-(5+3)=
9+(8-3)=
17-(7+3)=
13-(5-5)=
15-(6+2)=
6+(17-7)=
Вирази ми будемо писати.
- Нову тему будемо вивчати.
- Яку дію виконаємо першою?
6.Задача№222
Їжачок-тато задачу сам розв’язав, а тоді своєму сину-їжачку розв’язати дав.
Вираз:12-(4+3)=5(авт.)
Відповідь: 5 автомобілів залишилося.
7.Фізкультхвилинка
Білочка горшки собі рвала,
У торбинку їх складала.
З глочки на гілочку все скакала,
Скік-скок, скік-скок.
8.Геометричне завдання
- Їжак у трьох соснах заблудився, бо з периметром не подружився.
- Як знайти периметр трикутника?
3 3
4
Р=a+b+c
P=3+3+4
H=10 (см)
Відповідь:10 см периметр трикутника.
9.Задача № 223
- Щось білочки засумували, бо в задачі 223 горішки не порахували.
- Діти, допоможіть білочкам порахувати горшки.
9+9=18 (г.)
Відповідь: 18 горіхів у двох білочок.
10.Рівняння
Ще рівняння ми розв’яжем.
Гостям знання свої покажем.
х+7=12 х-6=6 х-4=10
х=5 х=12 х=14
V. Підсумок уроку
- Діти, що ми сьогодні вивчали на уроці?
- Що вам найбільше сподобалось?
- Скажіть, якщо у виразі є дужки, то яку дію будемо першою виконувати?
Гра «Передай свої знання?»
Діти передають м’ячик промовляючи: «Першу дію виконую у дужках».
- Діти, ви всі гарно вивчили нову тему, а разом із вами вивчили всі звірята у казковій лісовій школі.
VΙ. Домашнє завдання
№225, №226