Урок з майбутніми першокласниками «Країна казок»

Про матеріал
Матеріал допоможе вчителю з'ясувати, які казки знають діти. Формувати уявлення про казку, як вірного друга та помічника. Розвивати вміння знаходити спільні та протилежні ознаки головних героїв, пояснювати свою точку зору. Стимулювати креативність та образне мислення. Підтримувати позитивну емоційну атмосферу під час заняття. Виховувати бажання пізнавати цікавий чарівний світ казок. Підтримувати бажання допомогти друзям в різних життєвих ситуаціях, пам’ятати, що добро завжди перемагає зло.
Перегляд файлу

              Конспект заняття із майбутніми першокласниками (он лайн)

 Формат: Он лайн зустріч в Zoom

Тривалість: 40-50 хвилин

Дрес код: маски, костюми, атрибути до теми «Країна казок»

Атмосфера: чарівна, дружня, грайлива.  

Тема. Країна казок                                                                                           

 Мета.  Пригадати казки, які знають діти. Формувати уявлення про казку, як вірного друга та помічника. Розвивати вміння  знаходити спільні та протилежні ознаки головних героїв, пояснювати свою точку зору. Стимулювати креативність та образне  мислення. Підтримувати позитивну емоційну атмосферу  під час заняття. Виховувати бажання пізнавати цікавий чарівний світ казок. Підтримувати бажання допомогти друзям  в різних життєвих ситуаціях, пам’ятати, що добро завжди перемагає зло.

                                             Хід заняття

І. Організаційна частина

    (звучить приємна мелодія, дітки приєднуються на онлайн зустріч)

  •          Добрий ранок! Добрий день. Нашу зустріч розпочнем!

               Станьте, дітки, всі рівненько.  Посміхніться всім  гарненько.

               Скажемо друзям ми «Привіт!». Нехай радіє увесь світ!

               Прийміть найщиріші мої побажання:

               Щоб були старанні, щоб були завзяті,

               Веселі, щасливі, здорові, багаті!

ІІ. Мотиваційна частина                                                                     (І слайд)

   1.  Демонстрація  виконаних дітьми робіт

- Погляньте, який чудовий казковий палац вас зустрічає. На минулому занятті ви його намалювали. Покажіть, будь ласка, свої малюнки, щоб ми помилувалися ними, а  палац відкрив перед нами свої двері і ми змогли вирушити у  подорож Країною казок.

  1. Проблемне запитання

-Які ж ви молодці! Думаю, що вашими картинами можна захоплюватися,  а ще - прикрасити стіни  вашої кімнати і, навіть, у замку! Тепер він (замок) гостинно запрошує до себе в гості. Цікаво, хто поведе нас стежинками казкової країни? Давайте відгадаємо.

               На сметані замісили, на вікні охолодили.

               Круглий бік, скок-скок- покотився колобок!

ІІІ. Основна частина

  1. Знайомство з Колобком                                               (2 слайд)
  •          Привіт, любі мої, малята! Я, відомий всім, Колобок! Найкращий у світі мандрівник. Запрошую вас до Палацу Казок, де на вас чекають захоплюючі пригоди та випробування! Тут ви зустрінете відомих казкових героїв, пройдете цікаві квести та станете справжніми героями. Отож, вперед за мною до першого випробування!
  1. Повторення правила піднятої руки                             (3 слайд)

- Ну що, дітки, готові з Колобком до захоплюючої подорожі?                            -  Зачекайте! Треба пригадати правило,яке допоможе нам чути і розуміти  один одного:   

Якщо хочеш щось сказати ,треба руку підіймати!     

          Щоб тебе почули всі: і дорослі, і малі.

  1. Руханка «Колобок»                                                     (4 слайд)
  •          Щоб веселіше було у дорозі, пропоную потанцювати разом із Колобком. Давайте потренуємося!

(показую основні рухи: ходьба на місці; 

                                          колобок котиться;

                                          плескання в долоні;

                                          поглажування животика;

                                          біг на місці (утечу).

 

  1. Зупинка «Відгадай казку»                                           (5 слайд)

 Колобок:    Дуже весело малята мені з вами мандрувати.

                Але , що це? Перешкода! В лісі ось лежить колода!

                Щоб мені її здолати, треба вам казки згадати !

                І колоду цю прибрати!

  •          Діти, давайте допоможемо Колобку, адже сам він через колоду не перекотиться. Спробуємо відгадати назви казок за ілюстраціями і першкоду чарівна казкова сила прибере.

(Під час роботи , вчитель ставить запитання порахувати кількість головних героїв, порівняти за кількістю, за зростом, за шириною, висотою, розташуванням зліва-справа; вгорі-внизу і т.п.)           

«Шрек» (Фіона, Віслюк, Дракоша)                                  (6 слайд)

               «Буратіно» ( Черепаха)                                                      (7 слайд)

               «Білосніжка і сім гномів»                                                  (8 слайд)

               «Смішарики» (Їжачок, Крош, Бараш,

                                      Лосяш,Нюша, Пін, Копатич,

                                      Совуня, КарКарич)                                     (9 слайд)

               «Крижане серце» ( Олов, Ельза)                                      (10 слайд)

  •          Молодці , малята, відгадали усі казки, виконали завдання і колода зникла . Тепер  можемо  продовжити нашу мандрівку. (11 слайд)
  1. Руханка «Колобок» (продовження з 1хв 44 с)          (12 слайд)
  2. Зупинка «Хто заблукав?»                                            (13 слайд)

Колобок: Друзі, знову ось зупинка!  Поміркуємо хвилинку: як піднятись на місток, щоб перейти на бережок?  Знаю-знаю! Я згадав!  Хтось з героїв заблукав- в чужу казочку попав. Швидко всіх їх розберем- додому в казку повернем!

Вчитель: Діти, ви готові до нового випробування!Отож, вперед!

(Діти розглядають ілюстрації, називають героїв, визначають, хто зайвий; згадують казку, до якої потрібно повернути героя)

                 «Колобок»  (курочка із казки «Курочка Ряба»);                  (14 слайд)

                 «Вовк і семеро козенят» (жабка із казки «Рукавичка»);    (15 слайд)

                 «Курочка Ряба»  (рибка із казки «Про рибака та рибку»);(16 слайд)

                 «Три поросятка» (Буратіно- «Пригоди Буратіно»)             (17 слайд)

                  «Колобок»  (Дракоша- «Шрек», «Котигорошко»)              (18 слайд)

  •          Молодці , малята, виконали ще одне завдання. І Колобок провідав своїх рідних:  дідуся і бабусю. Підкріпився , набрався сил.  Можна знову продовжити нашу мандрівку.
  1. Руханка «Колобок»                                                               (19 слайд)
  2. Зупинка «Чарівний мішок»                                                (20 слайд)

           Колобок: Малята, погляньте! Ось синє озерце! Спинило мандрівку  -  болить мені серце.  Мішок чарівний по водиці пливе.... Цікаво!  Хто в ньому наразі живе? Швиденько скарби із води діставаймо  - відразу секрети усі відгадаймо!

           Вчитель: Дітки, яким же чином нам дістати мішок з озера? (міркування та пропозиції дітей)

  •          А що ж в ньому може знаходитись? (міркування дітей)
  •          Давайте вже поглянемо!                                                     ( 21,22 слайди)

Гра «Чий предмет?»

(діти встановлюють відповідність між предметом та героєм)

Вчитель: Молодці, дітки,  добре знаєте казки та їх героїв. От і закінчується подорож із веселим мандрівником Колобком. Він дуже радіє знайомству із розумними, ввічливими, гарними дітками і буде чекати наступної зустрічі. Давайте подякуємо йому і на прощання зробимо сюрприз: намалюємо портрет! Ото ж, запрошую до творчої майстерні, де нас чекає Олівець.

IV. Рефлексія

Зупинка «Творча майстерня»                                               (23 слайд)

-Перевірте, будь ласка, чи все ви підготували до роботи?

( перегляд навчального відео, практична діяльність дітей, демонстрація виконаних робіт )                                               (24 слайд)

               V.   Підсумок                                                                               (25 слайд)                                                                    

                     -  Чи сподобалося вам подорож до Країни казок?

                     -  Що особливо вам запам’яталося?

                     -  Оберіть смайлик, який відповідає вашому настрою.

       -  Хто сьогодні сумував, слізки проливав?

                      -  Хто сором’язливий в нас -  не хотів заходить в клас?

                      - Так приємно, що веселих та усміхнених діток багато!

       -  Усмішки сяють, як сонечко влітку.

           Очі горять, мов яскрава зоря.

           Гарні, розумні, допитливі  дітки

           Вчаться й радіють, щодня!

                       - До скорої  зустрічі, малята!                                               (26 слайд)

 

                                        

 

                                        

 

                                                                                                                                                             

 

 

     

docx
Додано
18 березня 2025
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку