Конспект заняття із майбутніми першокласниками (онлайн)
Формат: Он лайн зустріч в Zoom
Тривалість: 40-50 хвилин
Дрес код: вільний
Атмосфера: дружня, доброзичлива
Тема. Сім’я
Мета. Поглиблювати та розширювати знання дітей про сім’ю, про її склад, про основні обов’язки членів сім’ї. Працювати над розвитком зв’язного мовлення дітей. Сприяти розвитку уваги, образного мислення, пам’яті майбутніх першокласників. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до членів сім'ї, бажання допомагати, співчувати, розуміти свою значущу роль у певній соціальній групі.
Хід заняття
І. Організаційна частина
(звучить приємна мелодія, дітки приєднуються на онлайн зустріч)
Станьте, дітки, всі рівненько. Посміхніться всім гарненько.
Скажем друзям ми «Привіт!». Нехай радіє увесь світ!
Прийміть найщиріші мої побажання:
Щоб були старанні, щоб були завзяті,
Веселі, щасливі, здорові, багаті!
ІІ. Мотиваційна частина (І слайд)
Знаєш ти і знаю я, ну звичайно - це сім’я!
ІІІ. Основна частина
Сильний, гарний і дбайливий, енергійний, роботящий. (2 слайд)
Завжди лагідний, надійний, він для тебе є найкращий!
Хто усіх нас захищає і матусі помогає? З ним нічого не боюсь. Здогадались? Це – ТАТУСЬ!
Вона добра і ласкава, мила, ніжна, величава. (3 слайд) Це вона нас народила і з любов’ю нас зростила. Як ми хворі , цілі ночі не стуляє свої очі. Я до неї пригорнуся. Це ріднесенька… МАТУСЯ
Весела, сучасна, усміхнена, мил
немов промінь сонця, дарує всі сили.
Непосида невеличка називається СЕСТРИЧКА (4 слайд)
Сильний, гарний і рухливий,
Енергійний хлопчик цей.
З ним ніколи не сварюся, іграшками поділюся. Буду з ним дружити, грати.
Познайомтесь, це мій … БРАТИК (5 слайд)
Цей маленький винахідник бешкетує цілий день має іграшок багато - щастя він для мами й тата . Нові словечка вимовля - це ,звичайно, НЕМОВЛЯ (6 слайд)
Добра, лагідна, дбайлива,
Мудра й щира, жартівлива. Я ніколи не журюся, бо у мене є … БАБУСЯ (7 слайд)
Він чимало літ прожив, на повагу заслужив. Для матусі він — татусь,а для мене він — ДІДУСЬ (8 слайд)
Вчитель
- Молодці, малята, відгадали загадки і зібрали разом всіх членів великої дружньої сім’ї. Ваші рідні такі милі, люблячі, винахідливі, працьовиті. Все вони вміють. Все у них отримується якнайкраще! Вони - справжні супергерої! Чи знаєте ви , хто до нас завітав?
(Весела сімейка супергероїв!) (9 слайд)
- А чи знаєте ви, якою повинна бути справжня сім’я; як потрібно себе вести, щоб досягати успіху у будь-якій ситуації?
Давайте пограємо у гру і перевіримо.
У дружній сім’ї члени родини повинні:
- Шанувати старших.
- Не слухатися маму і тата.
- Складати свої іграшки.
- Допомагати одне одному.
- Сваритися.
- Разом відпочивати.
- Піклуватися про менших братиків та сестричок.
- Виконувати всі хатні справи разом.
- Вітати всіх зі святами, днем народження.
- Готувати приємні сюрпризи.
- Дуже пізно лягати спати.
3. Тренінг емоцій «Театр»
(Дитина формулює настрій і самопочуття того чи іншого члена родини та відтворює, дивлячись у дзеркальце або перед класом)
Покажіть: Мама втомлена.
Мама щаслива.
Братик плаче.
Сестричка свариться.
Бабуся радіє.
Дідусь роздумує.
Тато сердитий
Тато веселий.
Фізкультхвилинка
4.Завдання від супертата
-Дорогі малята, у мене є для вас суперзавдання. Необхідно швидко розібратися де чиї речі. Хто найуважніший та найшвидший, той справжній супергерой. Ну, а я поспішаю у важливих справах. Бажаю успіху! (11 слайд)
(12 слайд)
5. Завдання від супер матусі
« Раз, два, три- кількість назви!» (13 слайд)
Супергерої ті, хто наполегливо йде вперед і долає всі перешкоди. Я впевнена, що ви -найкращі!
( Діти розглядають малюнки та називають кількість членів родини ;хто молодший-старший; хто вищий-нижчий?) (14-16 слайди)
6. Завдання від старшої сестрички гра «Танцюй- замри» .
(17 слайд)
- Старша сестричка полюбляє танцювати та організовувати різні ігри. Доки вона чекає на повернення своїх рідних, у неї є кілька хвилинок, щоб погратися з вами.
(Діти танцюють та виконують різні команди) (18 слайд)
6. Завдання від братика Шустя «Вчимо назви пальців на руці»
- Малята, є цікава ідея! Чи знаєте ви, як називаються пальчики на ваших вправних ручках? Моє завдання- навчити цьому мого молодшого братика. Ви теж приєднуйтеся. Разом веселіше! (19 слайд)
- Пальці легко можна запам'ятати за допомогою членів вашої сім'ї! (20 слайд)
Великий - тато, голова сім'ї! сильний та могутній!
Вказівний - матуся, яка допомагає всім і вказує, що потрібно робити.
Середній пальчик - старша сестричка. Коли тата і мами поруч немає, вона головна і слідкує за молодшими .
Безіменний пальчик - братик, так як швидко бігав і загубив своє ім'я.
А мізинчик - найменший братик!
7. Завдання малюка «Повторюємо назви пальчиків» (21 слайд)
-Як добре мати сім’ю, яка тебе любить, голубить, допомагає, навчає. Я запам’ятав назви пальчиків на ручках. А давайте разом повторимо!
Виконання пісеньки разом з друзями малюка Зайчиками (22 слайд)
IV. Рефлексія
Зупинка «Творча майстерня» (23 слайд)
- Діти, ми сьогодні дізналися багато цікавого про ваші родини. А ще виконали завдання супердружної, суперсильної, супервеселої сімейки.
- Як ви думаєте, звідки у них взялася суперсила?
(Бо вони допомагають один одному, підтримують, розуміють, люблять, проводять час разом)
- Я впевнена, що ваші родини ще кращі, ще суперовіші! Пропоную вам відвідати творчу майстерню Олівця та намалювати свою сім’ю.
(Практична діяльність дітей, демонстрація виконаних робіт )
V. Підсумок (24 слайд)
- Чи сподобалося вам наше заняття?
- Що найбільше запам’яталося?
- Спробуйте обрати піктограму, щоб оцінити рівень своєї активності
- ВИ гарненько працювали.
Про родини розказали
Виконали всі завдання
Всіх хвалю я за старання:
Всі малята молодці: і дівчатка , й хлопці!
- До скорої зустрічі, малята!
.