Тема: Урок позакласного читання . Г. Демченко « Калинка».
Мета: Вдосконалювати читацькі навички, уміння передавати зміст прочитаного , збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати у дітей критичне мислення, уміння обмінюватись думками , розвивати зв’язне мовлення. Виховувати у дітей любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнок куща калини, записи на дошці, зашифрований вислів, музичний супровід .
Хід уроку
I.Організація класу.
1. Бесіда.
- Пролунав уже дзвінок – розпочати час урок. Сьогодні ми будемо читати цікаве оповідання . Але про що воно, дізнаєтеся коли відгадаєте загадку.
II.Мотивація учбової діяльності.
видивляється у воду на свою хорошу вроду. ( Калина )
III.Знайомство з темою уроку.
IV.Робота над темою уроку.
( діти поділені на групи )
Слова: ласкава, дівчинка, щире, серце, посадила, носила, подорожній, пташки, щебечуть, зернятко, сердечко, ім’я.
(Діти по групах складають передбачення).
2.Вчитель. Прочитаючи текст ,ми побачимо , чи збудуться ваші передбачування?
3.Робота у групах.
I група – Читати від слів « Колись …. до щире серце».
II група – « Навесні …. до поливала».
III група « Звесилилося …. до перепочити».
IV група « Усміхнувся …. і до кінця».
( Діти у групах читають , переказують свою частину).
4.Відповіді на запитання.
- Що любила Калинка?
- За що її любили?,
- Куди пішла Калинка?
- Що вона вирішила зробити?
- Чому звеселилося деревце?
- Що з’явилося на кущі , коли обсипався цвіт?
- На що було схоже зернятко ягідки?
- Як назвали кущ?
5. Поетична хвилинка.
1 учень.Ой у лузі червона калина похилилася,
Чого наша славна Україна зажурилася.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну , гей – гей , розвеселимо.
2 учень. Понад садом стежичка , а в саду доріжечка.
Там Маруся ходила , цвіт калини ламала.
Цвіт калини ламала, у пучечки в’язала.
До личенька рівняла та в матінки питала:
- Мамонька – голубонька, чи буду я така ,
Як калинонька така?
6. Читання тексту в слух за частинами по групах. Обговорення прочитаного.
7. Складання логічно пов’язаних словосполучень.
Калина червоні
Грона росте
Застуда цвіте
Кущ лікує
8. Складання речень з цими словосполученнями.
9. Складання СЕНКАНА
А) Яке слова ключове? ( калина)
- Калина
- Пишна, красива, духмяна.
-Цвіте, лікує, червоніє, пишається.
-Прикрашає життя, годує пташок, приносить користь.
- Сила, кущ, рослина, краса, зцілитель, оберіг.
Б) Відгадати зашифровану фразу. ( шаєпиться, над , доюво, начерво, накали).
Фізкультхвилинка « У лузі калина , у лузі червона».
10. Читання оповідання ланцюжком.
11. Вибіркове читання.
12. Переказ прочитаного.
13. Творча робота « Намалювати малюнок до оповідання».
V. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися ?
- Над чим працювали?
- Що сподобалося ?
- Чи справдилися ваші передбачування ?
VI. Домашнє завдання. Створити лепбук про калину.