Урок з предмета "Я у світі" "Обов'язки в сім'ї. Жити по совісті.Шанобливе ставлення до старших та до інших членів сім'ї"

Про матеріал

Поглибити знання учнів про основні обов'язки членів сім'ї; розвивати мислення, мовлення; виховувати бажання допомагати батькам, тішити їх своїми успіхами.

Перегляд файлу

Тема. Обовязки в сімї. Жити по совісті. Шанобливе ставлення до старших та до інших членів сімї.

Мета. Поглибити знання учнів про основні обов’язки членів сім’ї; розвивати мислення, мовлення; виховувати бажання допомагати батькам, тішити їх своїми успіхами.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Тестування

  1. Немовляті, щоб стати людиною, необхідно:

а) спілкування, виховання,навчання;

б) виховання, ігри, харчування;

в) прогулянка, спорт, навчання.

    2. Групу близьких родичів називають:

          а) друзі;

          б) сімя;

          в) суспільство.

     3. Берегинею роду в сімї називають:

         а) бабусю;

         б) маму;

         в) старшу дочку.

     4. «Родовідне дерево» - це:

          а) систематичне розміщення роду за поколіннями;

          б) дерево, яке посадила родина;

          в) сімейна реліквія.

     5. Як традиційно називають батька в українських родинах?

         а) Помічник;

         б) господар;

         в) добродій.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Чим займається кожен член вашої сімї?
  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що кожен член сімї повинен дбати про красу, чесність і порядність свого роду.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з підручником (с.40-43)
  • Прочитайте вірш на с. 40. Розгляньте малюнок.
  • Про кого розповідається?
  • Чи мають рацію хлопці?
  • Висловте свою думку про їхні скарги.
  • Назвіть свої обов’язки в сімї.
  • Прочитайте і продовжіть список робіт, які ви можете освоїти.

Сервірувати стіл, мити посуд, чистити взуття, загвинчувати гайки, розчищати від снігу двір, годувати кролів, курей, доглядати собаку, прати шкарпетки.

    Робота в групі

  • Випишіть на дошку ті з перелічених на уроці обов’язків , які виконують більшість з вас, і ті , які назвали лише деякі учні.
  • Обговоріть , які обов’язки відсьогодні має виконувати кожен.
  • Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 41. Якою темою вони об’єднані?
  • Прочитайте оповідання Світлани Кузьменко «Івасик».
  • Розгляньте малюнок на с.43. Як ви вважаєте, чому засмутилися Івасикові батьки?
  • Напишіть Івасикові листа з побажаннями.
  • Розкажіть у яких випадках сумують ваші рідні. Коли ваша поведінка їм подобається?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Робота в группах

Завдання: згадати, як виконувати певну хатню роботу з любов’ ю і старанням, розповісти, що відчувають чашки,тарілки, підлога, одяг, коли їх вимили, підмели, зашили або випрали.

  1. Робота над прислів’ями
  • Без сім’ї немає щастя на землі.
  • Які мамка й татко, так ей дитятко.
  • Який кущ, така й хворостина, який батько, така й дитина.
  • Яблуко від яблуні недалеко відкотиться.
  • З кривого дерева крива й тінь.

    - Який висновок ми можемо зробити на основі цих прислів’їв?

   - кожен член родини повинен дбати про красу, чесність, порядність свого роду.

3.Гра «Хвости»

  - Ваші батьки працюють. Роблять багато корисного для держави. При цьому виконують свої хатні обов’язки .

- Хто у вашій сім’ї готує їсти, пере, прасує,прибирає, ходить до магазину?

- Якщо ви ще не навчилися підтримувати чистоту і порядок у своїй кімнаті, поливати квіти, доглядати за домашніми улюбленцями, то повинні зробити це.

Адже – це не складна робота, і, виконуючи її, ви допомагаєте своїм батькам.

Закінчіть правила

  • Розкидав – склади.
  • Насмітив - ….(підмети).
  • Де взяв річ - …(там її поклади).
  • Розлив - …(витри).
  • Розсипав - …(збери).
  • Забруднив - …(помий).
  1. Гра «Робимо разом»

- Складіть перелік справ,які в їхній сім’ї виконують спільно.

- Складіть перелік справ, які в їхній сім’ї не виконують  спільно.

- Чи хотілося б вам, щоб батьки:

  • Завжди виконували разом з вами домашні завдання.
  • Завжди грали і гуляли разом з вами.
  • Ходити разом з вами до школи.
  • Читати з вами цікаві книжки.

VІ. Підбиття підсумків.

  • Яку сімю називають хорошою?
  • Для того, щоб був у сім’ї лад , є певні обов’язки, яких намагаються дотримувати її члени. Назвіть обов’язки дітей.

VІІ. Домашнє завдання

С.40-43

 

 

 

docx
Додано
5 червня 2018
Переглядів
1770
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку