План-конспект предмета «Я у світі» за Бібік
Тема: Ми всі різні.Що не край, то звичай
Мета: - ознайомити дітей країнами-сусідами, з традиціями декількох країн світу; навчати дітей працювати з картами;
План-конспект предмета «Я у світі» за Бібік Божеску Ауріка 45 група
Тема: Ми всі різні.Що не край, то звичай
Мета: - ознайомити дітей країнами-сусідами, з традиціями декількох країн світу; навчати дітей працювати з картами;
Тип уроку: комбінований
Обладнання: робочий зошит,таблиці №29,30,31,32,33,прапори різних країн, грамота для переможців,
Література: підручник 3 Бібік
Хід уроку:
1 Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань
3. Мотивація нового матеріалу
3/1 Робота в групах
1 група:описати спільне і відмінне між маком і ромашкою
2 група: описати спільне і відмінне між лисицею і ведмідя
3 група: описати спільне і відмінне між журавля і соловейка
Протягом 3 хв. учні обмінюються між собою інформацією, потім розказують своїм однокласникам.
- Як ви думаєте, а люди відрізняються між собою?
4.Повідомлення теми і мети уроку
- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про те які ми різні і що нас об’єднає.
5. Вивчення нового матеріалу-
5.1 Слово вчителя
- Діти, ви уже знаєте з уроків природознавства, що все в живій природі пов’язане між собою, і коли випадає із цього ланцюга хоч одна ланка, страждають усі.Так само й у світі людей.Кожний народ – ніби дерево в лісі людства.Ми всі пов’язані одне з одним. Ми всі прагнемо миру, добра,дружби.
5.2 Гра «Впізнай країну»
- Зараз утворіть 3 команди. Придумайте ім/я команди. Кожна команда отримає по 5 прапори країн світу. Протягом 2хв.ви маєте розпізнавати прапори.Команда яка назве найбільше прапорів переможе і отримує грамоту знавця прапорів країн світу.
1 група:прапори Росії, Франції, Індії, Японії, Румунії.
2 група: прапори Молдови, Білорусії,США, Італії, Словаччини.
3 група : прапори Польщі, Угорщини, Китаю, Великої Британії, Німеччини.
5.3 Робота з картою світу (таб.№29)
-Діти, а хто знає скільки країн є всього у світі?
-Іх 195, а Україна одна із них.
-Подивіться уважно на карту світу. Хто може показати де знаходиться Україна?
- Давайте знаходити і показати країни чиїх прапорів вам вже відомі.
-Хто із першої команди нам покажє країни?
-Тепер 2 команда.
-Ну і 3 команда покажіть.
5.4 Робота з таб.№30
-Діти, де розташована Україна?(на сході Європи)
-Отже, Україна-це європейська держава.
- Зараз давайте прочитати що цікаве написано про Україну у жовтому прямокутнику. Оленко,прочитай голосно!
-Що ви зрозуміли із цого речення?
5.4.1 Поетична хвилинка
-Зараз, я вам прочитаю гарний вір Ганни Черінь, а ви уважно слухайте і подумайте, що нам хотіла повідомляти авторка вірша.
Виразне читання вчителем вірша.
5.5 Робота з таб.№31,32,33
- Хто із вас може назвати країни сусіди України?
- Подивіться уважно на таб.№31. Які це країни?
- Як називається столиця Росії?А Білорусії?
-Якою мовою спілкуються в Росії?А в Білорусії?
- Це наші північні сусіди.
-Зараз подивіться на наша південно-західні сусіди(таб.№32).
-Які це країни?
-Яка їхні столиці?
-Подивіться на західні країни-сусіди України(таб.№33).
-Які це країни?
-Як називаються їхні столиці?
-Діти, а як ми живемо з країнами- сусідами ? Які у нас стосунки?
-Що би ви змінили?
5.6 Фізхвилинка
5.7 Словникова робота
- Чим відрізняються всі країни світу?
-А що таке «звичай».Знайдіть і прочитайте на с.149.Іване, прочитай голосно.Всі слідкуйте і запам ятайте.
- Пригадайте, що таке «традиція».Прочитайте зі словника самостійно.
5.8 Робота з текстом у підручника
-Зараз послухайте які традиції і звичаї є у кілька країн і відрізняє їх серед інших.
- Знайдіть перший абзац на с.148.Будемо читати ланцюжком.Всі уважно слухайте і слідкуйте.
5.8.1 Бесіда за прочитаним
-Які традиції в Україні?А в Індії?А в Японії?
- А які традиції іншої країни вам відомі?
6. Узагальнення й систематизація знань
6.1 Робота з робочим зошитом
- Відкрийте ваші робочі зошити .Знайдіть першу вправу. Що ви маєте записати?.
Всі наступні правила діти пишуть тільки під керівництвом вчителя. Останню вправу діти виконують дома разом з батьками.
7.Підсумок
8.Домашня робота
«Знавці прапорів країн світу»
Отримує______________________________________________________________________
За активну участь на уроці «Я у світі»
Успіхів вам!!!
Дата________ Вчитель________________