Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки
Полтавської обласної державної адміністрації
Вище професійне училище №7
Несен Н.
THE GEOGRAPHICAL POSITION OF GREAT BRITAIN
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ З ПРЕДМЕТА «ІНОЗЕМНА МОВА»
Кременчук
2021
Несен Н.М. The Geographical position of Great Britain: методична розробка уроку з предмета «Іноземна мова».- Кременчук: ВПУ №7, 2021
ПОГОДЖЕНО
Методист ВПУ №7 _______Юлія Люта
Розглянуто та схвалено до використання в освітньому просторі ВПУ № 7 на засіданні циклової методичної комісії «Суспільно-гуманітарна підготовка».
Протокол __.__.2021 №__
Голова ЦМК _______ Лариса Рябич
АНОТАЦІЯ
Методична розробка уроку містить матеріали для оволодіння учнями темою Географічне положення Великобританії. Дана робота представляє добірку різних інтерактивних завдань, вікторин та ігор з використанням онлайн-платформ для розвитку цифрової грамотності, отримання емоційного забарвлення від уроку та кращого запам’ятовування інформації через інтерактивні конкурентні завдання різного формату, що відтворюють та корегують опорні знання учнів, узагальнюють поняття, розкривають причинно-наслідкові зв’язки.
Актуальність теми полягає у необхідності бути компетентним у питаннях розвитку однієї з наймогутніших країн світу, мова якої вивчається, розширенні кругозору учнів. Велика Британія є досить впливовим гравцем на світовій економічній та політичній арені. І мова цієї країни серед інших іноземних мов стоїть на першому місці і вже давно вийшла на міжнародний рівень.
Використання інтерактивних онлайн-платформ дає можливість поєднувати в собі усі потрібні функції та матеріали для проведення цікавого уроку для викладача та для самостійного опрацювання матеріалів учнями. Комунікативна природа гри надає розвиває комунікативні навички учнів, які, у свою чергу, є складовою їх комунікативної компетенції.
Хід уроку
Тема уроку: “The Geographical position of Great Britain” Цілі уроку:
- розвивати предметні компетенції: словниковий запас з теми «Географічне положення Великобританії» розуміння та застосування граматичного матеріалу та асоціативного мислення, удосконалення усно-мовленнєвих вмінь учнів; - розвивати ключові компетентності:
- інноваційність: відкритість до нових ідей під час виконання нестандартних завдань, що забезпечують здатність успішно навчатися;
- інформаційно-комунікативна компетентність: використання цифрової грамотності для вирішення освітніх задач;
- навчання впродовж життя: опановування уміннями і навичками,
необхідними для подальшого навчання, визначення власних ідей;
- громадянські та соціальні компетентності: усвідомлення ідей рівності прав людини і можливостей людей у виборі країн для подорожей, повага до думки інших. Методична мета: продемонструвати методику використання інтерактивних конкурентних завдань за допомогою онлайн платформ як інструменту формування стійких знань та розвитку мовної здогадки, навичок запам’ятовування та концентрації уваги.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: тематичний клуб.
Форми: індивідуальна, фронтальна.
Методи: інтерактивне завдання, тестування, повідомлення, розповідь, бесіда.
Прийоми: візуалізація, встановлення відповідності, використання цитат, граматична вправа, анаграми.
Міжпредметні зв’язки: географія
Епіграф уроку: ”For a small island [Great Britain], the place is remarkably diverse”
Очікувані результати:
Учні повинні знати: лексичні одиниці теми, географічне положення Великобританії,
4
особливості вживання will та be going to у майбутньому часі.
Учні повинні уміти: застосовувати на практиці асоціативне мислення при роботі з текстами та аудіоматеріалами; розпізнавати лексеми у мовному потоці та застосовувати їх під час виконання завдань.
Методичне, дидактичне та технічне забезпечення: ноутбук, мультимедійний опроєктор, акустична колонка, презентація викладача “ The Geographical position of Great Britain ”, відеоролик “The British isles”, онлайн-генератор кодів «qr-code.com.ua», онлайн-
платформа “Quizzes” для створення інтерактивних ігор, тестів, вікторин.
5
Перебіг уроку І. Організаційна частина (Greeting) / 1 хв.
Методичний коментар. Організаційний момент відбувається у вигляді тематичного клубу. Урок починається з вітального слова викладача. Організаційний момент призначений для створення сприятливої робочої атмосфери в групі та налаштування на активну діяльність.
1.1. Перевірка наявності учнів.
T: Hello, students! Glad to see you. Let’s call the roll.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
T: Get prepared for the lesson, take your pens, put your mobile phones away now, you will need them later
ІІ. Момент актуалізації уваги аудиторії/8хв
Методичний коментар. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.1. Повідомлення теми та мети уроку.
Методичний коментар. Для повідомлення теми та мети заходу доцільно використовувати вступне слово викладача у вигляді бесіди, акцентуючи увагу учнів на актуальності теми уроку у сучасному світі. Навчальна мотивація ґрунтується на потребі, яка стимулює пізнавальну активність учня, його готовність до засвоєння знань.
T: My dear students, today we’re going to talk about Great Britain, so write down the topic for today: “The geographical position of Great Britain”. At first, I’d like to tell you some opening information about this country.
You know, students, that geographical features are the mirror of some British attitudes. It has been claimed that the British love of compromise is the result of the country’s physical geography. This may or may not be true, but it is certainly true that the land and climate in Britain have a notable lack of extremes.
Britain has mountains, but none of them are very high; it also has flat land, but you cannot travel far without encountering hills; it has no really big rivers; it doesn’t usually get very cold in the winter or very hot in the summer; it has no active volcanoes, and an earth tremor which does no more than rattle teacups in a few houses is reported in the national news media.
2.2. Пошукова робота.
Методичний коментар. Викладач озвучує епіграф уроку: ”For a small island [Great Britain], the place is remarkably diverse” та пропонує учням прокоментувати його і дати відповідь на запитання «Why is Britain ‘great’?». Заздалегідь учням давалось завдання відшукати у довідниках інформацію про назву країни, мова якої вивчається, а саме: Чому Британію називають «великою»? T: Who knows why Britain is great, students?
Students’ own answers (англійською): It is known as 'Great' because it is the largest island in the British Isles, and houses the countries of England, Scotland and Wales within its shores. The name Britain derives from the Roman word Britannia, but there are two conflicting arguments about why the 'Great' was stuck on the front of it. The origin of the adjective “great” in the name of Great Britain was not a piece of advertising. It was first used to distinguish it from the smaller area in France which is called “Brittany” in modern English.
T: That’s right! Good for you.
Після відповідей учнів викладач пропонує перевірити якими знаннями учні володіють про Великобританію, виконавши завдання із встановлення відповідності. Діє правило піднятої руки.
Мета – перевірити залишкові знання учнів.
Завдання:втановити відповідність.
Перевірка: викладач виводить на екран правильні відповіді.
Task“What do you know about Britain?”
ANSWERS: 1 – monument;2 – big wheel; 3 – the name of the bell; 4 – the place where the primer ministers works; 5 – a river; 6 – where the Queen lives; 7 – a castle.
2.3. Motivation video tour (Мотиваційна відеоподорож)
Методичний коментар. Перегляд відеоматеріалу «The British Isles» з подальшим обговоренням. Викладач повідомляє учням, що на основі цього відеоролика залежить подальша робота учнів на уроці, виконання завдань та як підсумок онлайн-тест (квіз), за результатами якого учні отримають бали (максимальна кількість балів – «11»). Ще один додатковий бал учні можуть отримати за роботу на уроці.
Ш. Сприяння і засвоєння нової навчальної інформації (Learning of a new material)
/30 хв.
Методичний коментар. Формування нових знань включає засвоєння лексичних одиниць теми та виконання вправ на засвоєння теми уроку.
3.1. Fill the gaps with their definitions.
Методичний коментар. Учням пропонується завдання – заповнити пропуски відповідними назвами, про які студенти знають вже з відеоматеріалу. Відповіді учні записують у картках-завданнях, потім учні по черзі називає відповідь.
Мета – перевірка розуміння відеоматеріалу.
Завдання:заповнити пропуски відповідними назвами.
Перевірка: викладач виводить на екран правильні відповіді.
ANSWERS: on the left – Northern Ireland, The Irish Republic, Wales;
on the right – Scotland, England.
3.2. Complete the grid.
Методичний коментар. Учням пропонується завдання заповнити таблицю, зазначивши правильну відповідь замість знаків запитання. Учні виконують його в своїх картках-завданнях. Працює правило піднятої руки.
Мета – засвоєння нового матеріалу.
Завдання: записати правильну відповідь у таблицю.
Перевірка: викладач виводить на екран правильні відповіді.
ANSWERS: Countries: England, Wales, Scotland;
Symbols: leak and daffodil, shamrock; Nationalities: Scottish, Irish.
3.3. Anagrams.
Методичний коментар. Учням пропонується завдання записати у правильному порядку букви, щоб утворились власні назви. Працює правило піднятої руки.
Мета – засвоєння нового матеріалу.
Завдання:розшифрувати анаграми.
Перевірка:викладач виводить на екран правильні відповіді.
3.4. Do the quiz
Методичний коментар. Учні використовують qr-code для проходження онлайнтесту (квізу) Quiz Test на платформі Quizzes. https://quizizz.com/admin/quiz/61b677087e05bb001dff97a4/startV4.
Максимальна кількість балів – 11.
3.5. Grammar explanation ‘will and be going to’
Методичний коментар. Викладач пояснює граматичний матеріал, демонструє таблицю та коментує правила.
T: A very confusing concept is when to use will and when to use be going to when we refer to the future. Both refer to the future and there is a slight difference between the two though in most cases they can be used interchangeably with no difference in meaning. Even if you misuse them, a native speaker is going to understand you without any problems. The structure be going to is normally used to indicate the future but with some type of connection to the present. We use it in the following situations: when we have already decided or we intend to do something in the future. (Prior Plan). The decision has been made before the moment of speaking; when there are definite signs that something is going to happen. (Evidence). Something is likely to happen based on the evidence or experience you have; when something is about to happen. We use will in other cases, where there is no implicit or explicit connection to the present, use will: for things that we decide to do now. (Rapid Decisions). This is when you make a decision at that moment, in a spontaneous way; when we think or believe something about the future. (Prediction). Note: You can use both will and be going to for making future predictions; to make an offer, a promise or a threat; you use won’t when someone refuses to do something. 3.6. Grammar Practice ‘Will or be going to’.
Методичний коментар. Учні виконують практичну вправу в картках-завданнях.
Працює правило піднятої руки.
Мета – засвоєння нового граматичного матеріалу.
Завдання: записати правильну відповідь замість пропусків.
Перевірка: викладач виводить на екран правильні відповіді.
ANSWERS: 1- am going to; 2 – will; 3 – am going to; 4 – will; 5 – will; 6 – am going to; 7 – will.
ІV. Підведення підсумків уроку (Summarizing) / 5 хв.
4.1. Аналіз діяльності учнів.
4.2. Повідомлення та обґрунтування оцінок.
VI. Повідомлення домашнього завдання (Homework) / 1 хв.: учням необхідно підготувати розповідь із 10 речень про географічне положення Великобританії.
Appendix А Great Britain Worksheets
Student’s Name and Surname _____________________
Your mark ________
Appendix B Online Test Quizizz
Question 1 |
||
How many parts does the United Kingdom consist of? |
||
three four |
two five |
|
Question 2 |
|
|
What is the capital of the UK? |
|
|
Liverpool Cardiff |
London Edinburgh |
|
Question 3 |
|
|
The UK consists of ...... |
|
|
England, Wales, Scotland, Irish republic England, Wales, Scotland, NorthernIreland |
England, Scotland, Ireland England,Scotland, Northern Ireland |
|
Question 4 |
|
|
The motto of the UK is __________ |
|
|
“God and My Right” “God Save the Queen” |
“Land and My Fathers” “In God We Trust” |
|
Question 5 |
|
|
Great Britain includes __________ |
|
|
England, Scotland, Wales England and Scotland |
England and Wales England and Ireland |
|
Question 6 Who is the head of the state in the UK? |
|
|
The Prime Minister |
|
The Monarch |
The Lord Chancellor |
The Speaker |
|
Question 7 Who is the head of the government in the UK? |
|
|
The Monarch |
|
The Lord Chancellor |
The Monarch |
The Prime Minister |
|
Question 8 |
|
|
Which is the nearest neighbour to Great Britain? |
Italy Ireland Spain France
Question 9 Great Britain is separated from the continent by … |
||
The Pacific Ocean |
|
The Irish Sea |
The Bristol Channel |
The English Channel |
|
Question 10 |
|
|
What is the capital of Great Britain? |
|
|
London New York |
|
Washington Sidney |
Question 11 |
|
|
What river does London stand on? |
|
|
the Thames the Danube the Volga the Severn
Question 12 What is the name of the Queen of the UK? |
|
|
Victoria |
|
Margaret |
Elisabeth II |
Elisabeth I |
|
Question 13 |
|
|
What is the official name of the country? |
|
|
The United States of Great Britain and Northern Ireland
The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
The United Kingdom of Great Britain
The United Kingdom of America
Question 14 |
|
What is the capital of Wales? |
|
Belfast London |
Edinburgh Cardiff |
Question 15 |
|
What colour are buses in London? |
|
black red |
yellow blue |
Question 16 |
|
What is the favourite hot drink in England? |
|
Hot milk Coffee |
Tea Pudding |
Question 17 |
|
What plant is a symbol of England |
|
a shamrock a thistle |
a rose a pumpkin |
Question 18 God save our gracious Queen, |
|
Long live our noble Queen, |
|
God save the Queen This fragment is: A British anthem A poem |
A fragment of a book a sonnet |
Question 19 |
|
The usual weather in Grat Britain is ? |
|
snowy and cloudy snowy and freezing |
sunny and windy rainy and foggy |
Question 20 |
|
What is the capital of Scotland? |
|
London Edinburgh |
Canberra Cardiff |
Question 21 |
|
What is the longest river in the UK? |
|
The Thames river. The Severn river. |
The Dnipro river. Thw Volga river. |
Question 22 |
|
What is the capital of Northern Ireland?
London. Cardiff. |
Moscow. Belfast |
|
Question 23 The symbol of what country is a shamrock? |
|
|
England |
|
Scotland |
Wales |
Northern Ireland |
|
Question 24 |
|
|
The population of the UK is .... |
|
50 million people 67 million people 77 million people 57 million people
ANSWERS: 1 – c; 2 – b; 3 – c; 4 – a; 5 – a; 6 – b; 7 – d; 8 – c; 9 – d; 10 – a; 11 a; 12 – c; 13 – c; 14 – d; 15 – c; 16 – b; 17 – b; 18 – a; 19 – d; 20 – c; 21 – c; 22 – d; 23 – d; 24 – b.