Тема. Закріплення звука Й’ , букви й. Ознайомлення з буквосполученням йо.
Мета. Навчити правильно артикулювати звук Й’, читати склади і слова з буквою й.
Формувати навичку виразного читання текстів.
Виховувати повагу до праці пасічників, бджіл.
Збагачувати словниковий запас школярів.
Виховувати старанність і уважність.
Обладнання: навчальна презентація, мікрофон, малюнок бджоли.
Хід уроку
I Актуалізація знань учнів
1.Привітання, орг. момент.
Слайд 1.
2.Повторення вивченої літери.
Слайд 2.
- Яку літеру ми вивчаємо?
- Який звук вона позначає?
- Чи буває цей звук твердим?
3.Читання складів на одному диханні.
Слайд 3.
4. Чистомовка.
Слайд 4.
Ай-ай-ай ми підемо в гай.
Ій-ій-ій край чарівний мій.
-Яким словом можна замінити слово край?
-А як називається наш край?
5. Розчитування.
Слайд 5.
Чайка- майка-гайка-лайка-байка
6. Утворення нових слів.
Слайд 6.
Гай+ок=гайок
Рай+дуга=райдуга
Чай+ка=чайка
На+грій=нагрій
7.Читання стовпчиків слів.
Слайд 7.
Сергій Незнайко
Андрій Марійка
Матвій Надійка
-Яким словом можна назвати всі ці слова?(Імена)
-Як пишуться імена людей?
-Яке зайве?
-Чому?
(З’являється картинка з Незнайком)
8.Руханка
Слайд 8.
II Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми побуваємо в липовому гаю. Дізнаємось, що там робили дідусь Матвій з Андрійком.
III Вивчення нового матеріалу
Слайд 9.
Рій – сім’я комах.
Гай – лісовий масив, який складається з одного виду дерев.
Лан – рівний, широкий простір. Поле.
Пасіка – господарство (ферма) для розведення бджіл. Пасікою називають кілька розміщених поруч вуликів та територію на якій вони розташовані, також пасіка може мати службові приміщення.
Вулики - «будиночки» для бджіл.
IV Опрацювання тексту «Пасіка».
Слайд 16-24.
Фізкультхвилинка для очей.
Упіймайте бджілку поглядом.
V Підсумок уроку.
1.Гра «мікрофон». Цікаві факти про життя бджіл.
Слайд 25.
2.Вербальне оцінювання.
Слайд 26.
Запитання до кросворду
6. Яким словом можна замінити слово «поле»? (Лан)