Урок з природознавства "Природа навесні"

Про матеріал

Інтегрований урок природознавство і українська мова для 2 класу.

українська мова "Оонайомленняз прикметником"

Природознавство"Природа навесні"

Перегляд файлу

                            Тема інтегрованого уроку

 Слова, що називають ознаки предметів(прикметники).

 Закріплення знань з теми «Природа навесні».

Мета уроку

Познайомити дітей зі словами, які називають ознаки предметів.

Вчити дітей ставити питання до прикметників, підбирати прикметники до іменників і визначати іменники за поданими прикметниками.

Узагальнити знання дітей з теми «Природа навесні».

Виховувати бережне ставлення до природи як до Божого творіння і нашої спадщини від Бога.

 

Обладнання

Монітор, ноутбук, презентація ,демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ножиці, клей, паперові серветки.

 

Хід уроку

1.Організація класу.

2. Хвилинка спостережень за погодою.

(діти складають повні речення про погоду, відповідно позначаючи все умовними позначками на дошці)

-Пригадайте, що таке іменник.

Виберіть з речень про погоду іменники(небо, сонце, хмари, вітер, опади).

А тепер спробуйте описати погоду, тільки цими словами (іменниками), не використовуючи інших слів. Чи вийде це?(ні)

 

 

3.Оголошення теми і завдань уроку.

-Ось сьогодні ми з вами познайомимось зі словами, які допомагають описувати(малювати) навколишній світ.

-Як вони називаються, ми дізнаємось в ході уроку.

4. Вивчення нового матеріалу.

-Ми казали ,що на календарі весна. Подивіться на цей малюнок. На ньому зображена весна. Складіть речення про весну.(Прийшла весна.)

-А тепер наступна картинка. Спробуйте  добавити одне слово, щоб відповідало картинці.(Прийшла зелена весна.)

Демонструю ще кілька картинок, діти підбирають прикметники, які б відповідали зображенням.(квітуча, різнокольорова)

-Які слова ми добавили в речення?

Вони допомагають нам описати предмет чи явище, про який ми говоримо. Ці слова як фарби, роблять нашу мову різнобарвну, багату.

-Які ще речення про весну можна скласти, дивлячись на картинки?

(Задзюрчали струмки. Світить сонечко. Прилетіли птахи.)

-Які в цих реченнях іменники-назви? Спробуйте їх розфарбувати прикметниками.(Діти підбирають прикметники.)

А зараз ми з вами спробуємо все, що ми дізнались про прикметники, зібрати до купки.

Формулюємо правило.(Прикметники-це слова, які називають ознаки предметів, відповідають на питання який? яка? яке? які?)

5.Фізкультхвилинка.

Прийшла весна,

Природа ожила,

Підсніжники розцвітають.

Птахи прилітають.

Метелики кружляють.

А діти за парти сідають.

6.Продовження роботи над темою уроку.

-Давайте запишемо декілька речень під диктовку.

(У весняному лісі тиша. Всі птахи в очікуванні великого дива. Скоро мають вилупитись маленькі пташенята.)

Бесіда за змістом речень:

-Чому в лісі тиша?

-Що чекають пташки?

-Чому народження пташенят це диво?

(Бог дає життя і поява пташенят з яйця -це диво.)

-Шукаємо іменники в тексті. Ставимо питання. Підкреслюємо прикметники.

7.Робота в парах.

-До кожного іменника можна підібрати прикметник.

В кожного є картка з іменником, виберіть ті прикметники, які б могли описати ваш іменник.

 

Небо                Вітер               День            Птахи             Сонце

Яке?                  Який?              Який?          Які?              Яке?

Сіре                  сильний         довгий         перелітні       яскраве

Синє                слабкий           короткий     зимуючі        сліпуче

Хмарне             тихий             весняний      маленькі        тепле

Високе             помірний        холодний     беззахисні      гаряче

Ясне                свіжий             теплий           турботливі      палюче

-А тепер складемо речення з цими словами, вибираючи тільки ті прикметники, які б допомагали нам намалювати весну.

8.Відгадай слово за ознаками.Запиши.

-Маленький, коротколапий, колючий.(їжачок)

-Пишнохвоста, швидка, руда.(лисиця)

-Великий, сильний, клишоногий, волохатий.(ведмідь)

-Прудкий, довговухий, сірий, куцохвостий.(заєць)

-Об’єднайте даних тварин по групах.(Ті, що впадають в зимову сплячку ,і ті, що міняють хутро на зиму.)

-Які спільні турботи у цих всіх звірів навесні?(виведення потомства)

-Які правила поведінки у весняному лісі?(розглядаємо слайди з правилами)

-Чому ми маємо берегти природу?(Це Божий наказ для нас)

9.Підсумок уроку.

-Зараз ми з вами спробуємо запросити весну до нас у клас. В нас є гілочка.

Ми з серветок виготовимо квіточки.

Повторимо правила техніки безпеки з ножицями.

Практична робота. Діти виготовляють  квіти і прикріплюють їх до гілочки.

-спробуємо підібрати прикметники, які б описали нашу гілку(весняна, квітуча ).

Урок закінчено.

 

docx
Додано
10 грудня 2018
Переглядів
1389
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку