Тема: Множення цілих чисел
Мета уроку: домогтися засвоєння назви компонентів множення, властивостей множення цілих чисел та переставного закону множення; сформувати вміння множити багатоцифрові числа на одноцифрове число; розвивати пам’ять, увагу; виховувати наполегливість, старанність.
Очікувані результати: учні повинні знати переставний закон множення, вміти виконує множення багатоцифрових чисел на одноцифрове з переходом через розряд у кількох випадках.
Основні поняття: переставний закон множення.
Обладнання: підручник, роздавальні матеріали.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
№ 1. Виконайте множення:
а) 3 5; б) 15 3; в) 8 9; г) 20 7.
№ 2. Виконайте додавання:
а) 10 + 10; б) 5+ 5+ 5; в) 21 + 147; г) 30 + 30 + 30.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Множення – це арифметична дія, яка передбачає додавання однакових доданків.
Множення позначається знаком « х » або «».
Суму 8 + 8 + 8 + 8 можна записати інакше: 8 4, де 8 показує які доданки, а 4 – скільки доданків.
Компоненти дії множення: множник, множник, добуток.
8 |
|
4 |
= |
32 |
Множник Множник Добуток |
Помножимо число 5 на 6, добуток дорівнює 30, тобто 5 6 = 30.
Поміняємо місцями множники. Маємо: 6 5 = 30.
Як бачимо, добуток їх рівні.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!
Переставний закон множення. |
Пригадаємо письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число.
V. Осмислення нового матеріалу
№ 1. Перевірте правильність розв’язання прикладів:
№ 2. Розв’яжіть приклади:
7 642 6; 3 411 9; |
7 523 5; 22 254 9; |
78 525 9; 63 115 5. |
№ 3. Першого дня художню виставку відвідало 135 чоловік, а другого – у 4 рази більше. Скільки всього людей відвідало виставку за два дні?
№ 4. Виконайте дії:
93 045 – 2 006 7; ( 1 539 + 1 129) 4; |
970 034 – 12 301 2; |
VІ. Підбиття підсумків уроку
VІІ. Домашнє завдання
№ 1.Знайдіть добуток чисел:
43 507 і 9; 35 026 і 7; 34 007 і 4; 73 006 і 4.
№ 2. Обчисліть:
Збільште 250 в 4 рази, у 6 разів, у 8 разів, у 9 разів.