Тема: Повторення. Розв'язування рівнянь.
Мета:
Тип уроку: узагальнення, систематизація та застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку
Урок повторення, узагальнення, систематизації та застосування знань, умінь, навичок в рамках підготовки до ДПА та ЗНО. Учні повинні вміти знаходити раціональні методи та розв'язувати алгебраїчні, раціональні, ірраціональні, логарифмічні та показникові рівняння.
Ми акцентуємо увагу на повтореннi за такими питаннями:
Укажіть найменший додатній період функції
|
В |
Знайдіть множину значень функції
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
Інша відповідь |
Укажіть нерівність, що виконується для .
|
Д |
Обчисліть , якщо і |
-0,6 |
Знайдіть найбільше значення функції . Якщо функція не має найбільшого значення, то у відповідь запишіть число 100. |
0,5 |
Знайдіть найменший додатний період функції |
0,1 |
Повторення основних теоретичних питань уроку за конспектом.
Розв’яжіть рівняння.
|
Б |
Укажіть, скільки дійсних коренів має рівняння
|
В |
Розв’яжіть рівняння
|
Д |
Розв’яжіть рівняння
|
Б |
Розв’яжіть рівняння
|
Г |
Виконати перевірку, запропонувати учням альтернативні рішення даних завдань.
Розв’яжіть рівняння . Якщо рівняння має один корінь, то запишіть його у відповідь. Якщо рівняння має більше одного кореня, то у відповідь запишіть добуток усіх коренів. |
-0,75 |
Розв’яжіть рівняння . Якщо рівняння має один корінь, то запишіть його у відповідь. Якщо рівняння має більше, ніж один корінь, то у відповідь запишіть суму всіх коренів. |
-7 |
Розв’яжіть систему . Якщо система має єдиний розв’язок , то у відповідь запишіть суму ; якщо система має більше, ніж один розв’язок, то у відповідь запишіть кількість усіх розв’язків.
|
-12 |
Приклади (із ЗНО минулих років)
Розв’яжіть рівняння
|
Г |
Розв’яжіть рівняння .
|
Д |
Укажіть рівняння, коренем якого є число 2.
|
Г |
Укажіть корінь рівняння, який належить проміжку .
|
А |
Розв’яжіть рівняння (1-4). Установіть відповідність між кожним рівнянням та твердженням ( А-Д) , що є правильним для цього рівняння. Рівняння Твердження 1 А коренем рівняння є ірраціональне число 2 Б коренем рівняння є число 16 3 В рівняння не має коренів 4 Г рівняння має два корені Д корінь рівняння належить відрізку |
1-А; 2-В; 3-Б; 4-Д |
Розв’яжіть рівняння .
|
В |
Розв’яжіть рівняння . Якщо рівняння має один корінь, то запишіть його у відповідь. Якщо рівняння має більше, ніж один корінь, то у відповідь запишіть суму всіх коренів. |
-4,5 |
Розв’яжіть систему . Якщо система має єдиний розв’язок , то у відповідь запишіть суму ; якщо система має більше, ніж один розв’язок, то у відповідь запишіть кількість усіх розв’язків. |
14 |
Додаток 2
Додаток 3