Урок: математика
Клас: 2
Вчитель Мірченко О.В.
Тема: Складання таблиці множення на 2. Задачі на множення.
Мета: Ознайомити учнів з таблицею множення на 2; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на застосування таблиці множення числа 2; закріпити навички додавання і віднімання в межах 100ережливість учнів; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість учнів; виховувати працелюбність, старанність, охайність.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1.1. Привітання (ІІ слайд)
Пролунав дзвінок, починаємо урок,
Працювати старанно, щоб у кінці почути,
Що в 2 – м класі:
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Контроль та корекція знань і вмінь учнів.
2.1. Вправа «Мозковий штурм» (ІІІ слайд)
- Що називається множенням?
- Як називаються числа при множенні?
- Що показує перший множник?
- Що показує другий множник?
2.2 - Прочитайте на синіх прямокутниках числа, які є першим множником; на
червоних – добутки; на зелених – другі множники. (IVслайд)
4 Х 3 = 12 3 Х 5 =15 2 Х 7 = 14 8 Х 3 =24
2 Х 3 = 6 6 Х 5 = 30 4 Х 7 = 28 6 Х 3 =18
2.3. Усний рахунок (Vслайд)
5 + 5 + 5 5 + 5 - 5
7 + 7 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6
12 + 12 + 1 9 + 6
9 + 9 + 9 4 + 4 + 4 + 4
2.4. Замініть приклади на множення прикладами на додавання. (VІслайд)
5 Х 4 2 х 4 15 х 5
4 х 3 6 х 2 23 х 3
2.5. Гра «День і ніч» («Ніч» - очі закриваєм, «День» - відкриваєм, називаєм результат.)
- Ніч: 27 збільшити на3, додати 18.
- День: 48
- Ніч: мінус 4, плюс 6, відняти 15.
- День: 35.
- Ніч: зменшити на 30, додати 85
- Запам’ятайте це число, а я спробую його відгадати.
2.6. Гра «Так чи ні»
(Учні відповідають за допомогою цеглинок конструктора «Лего»: зелена цеглинка – так, червона - ні).
3. Каліграфічна хвилинка (VІІ слайд)
- Запишіть каліграфічно число 90 .
- Складіть два числових вирази, значення яких дорівнює 90.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
3.1. Повідомлення меми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми будемо складати і вивчати таблицю множення числа 2.
3.2. Підготовчі вправи.
- Порахуйте двійками.
- Прочитайте приклад, що показує другий множник? Як перевірити результат?
2 х 3 = 6
ІV. Пояснення нового матеріалу.
- Знаходити добуток за допомогою дії додавання незручно, а тому треба скласти і вивчити напам’ять таблицю множення числа 2. Складати будемо за допомогою дії додавання. Прочитайте і запишіть перший приклад.
Робота за підручником стор. 74 № 490
2 х 2 = 4
(Аналогічно проводиться робота з іншими прикладами) (VІІІслайд)
V. Первинне закріплення вивченого матеріалу
5.1. Робота в парах (Учні читають один одному таблицю множення числа 2).
5 2. Порівняння виразів ( ІХслайд) .
5.3. Робота за підручником стор. 75 №495 (Прочитати задачі і порівняти)
- Чим схожі задачі? Якою дією розв’яжемо першу задачу? Чим відрізняється друга задача від першої? Запишем другу задачу ( Хслайд) .
Фізкультхвилинка
5.4. Складання і розв’язування задач за малюнками (ХІ слайд)
7.2. ( ХІІслайд)
7.3 ( ХІІІслайд)
5.5. Розв’язування віршованих задач
Двоє вулицею йдуть,
По три саджанці несуть.
Скільки ямок треба, діти,
Щоб саджанці посадити? (З х 2) (ХІV слайд )
В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
— Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть! (2 х 3) (ХV слайд )
Білка моркву посадила,
Штук шістнадцять там вродило.
П'ять зайців по дві зірвали.
Скільки білочці зосталось? (16-(2 х 5)) (ХVІ слайд )
VІ Підбиття підсумків. Рефлексія (ХVІІ слайд )