УРОК
Узагальнення і систематизація знань з теми прикметник
Підготувала
вчитель початкових класів
Харченко О.В.
Тема. Узагальнення і систематизація знань та вмінь з розділу «Прикметник».
Мета:
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань і умінь учнів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційно-сприятливого настрою на занятті.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну відому, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
ПІДТРИМКА
Учні пишуть сусіду по парті на листочках-сердечках слова підтримки: «Ти молодець,тому що…».
Поверніть руки долонями один до одного. Ви відчуваєте тепло,яке посилає вам ваш товариш.Це тепло його серця,його душі,яке зігріває вас під час уроку.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Висування проблемних запитань.
1. До перших букв слова урок доберіть слова прикметники якими ми повинні бути на уроці.
Уважні
Розумні
Організовані
Креативні
2. Га «Гаряча капуста»
ІІІ Узагальнення і систематизація знань
1. Самостійна робота
Дібрати синоніми і антоніми до слів. (за варіантами)
А н т о н і м и С и н о н і м и
Важкий Весела
Велике Маленький
Повна Чепурна
Широка Ласкаве
Босий Духмяний
2. Творче конструювання.
Скласти прислів`я, підкреслити прикметники, визначити їх рід і відмінок.
З малого пагінця виростає і цвях важкий.
Ледачому робітникові і вогонь не спопелить.
Міцну дружбу велике дерево.
3. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Сніжинки Пада, пада, пада сніг
І лягає біля ніг.
Вітерець легкий літає
І сніжинки піднімає.
Ось вони усі гуртом
Закружляли за вікном.
Ми також часу не гаєм –
Разом з ними покружляєм.
Підіймемось вгору всі
І присядем до землі.
4. Коректор (робота в парі).
Вставити доречні прикметники, визначити їх відмінок.
Ліс. ... вечір. У ... ... кожухах сплять ялинки. ... замети вкрили ... пеньки та ... ... листя. Скоро ... вовчі очі виглянуть із ... хащі.
Слова для довідок: зимовий, білий, пухнастий, снігові, старі, яскраве, осіннє, голодні, лісової.
5. Рекламна акція (робота в груі).
Розгадати загадки. Відгадки розрекламувати, використовуючи прикметники.
1.Руда господиня із лісу прийшла,
Всіх курей полічила і з собою понесла.
2.Він із казки, він із пісні,
В нього зубки,як залізні.
Капустину він гризе,
Зветься звір на букву «З».
6. Гра «ТИ мені, Я тобі».
Змагання між хлопчиками і дівчатками. Одні називають іменник, а інші повинні дібрати до нього прикметник.
ІV Підсумок уроку
Наступає Новий Рік. Його нам приносить зимова пора. А невід`ємною гостею свята є ялинка. Давайте складемо на вибір сенкан про ялинку, або зиму.
Молодці. Я дякую всім за роботу.
Самооцінка
Хто задоволенй своєю роботою прикрасьте нашу ялинку блакитною сніжинкою. Хто вважає, що йому не все вдалося, білою.