Урок з української мови 2 клас "Робота над текстом, його удосконалення. Складання та поширення речень."

Про матеріал

Закріплювати знання учнів по темі «Текст» і « Речення»; вдосконалювати практичних навиків по впорядкуванню тексту, його удосконаленню, встановленню меж речень, поширенню простих речень; сприяти активізації словника школярів, удосконаленню граматичного ладу мовлення; створити комфортне середовище для розвитку комунікативних компетенцій; впливати на формування емпатії, позитивного ставлення до оточуючих, сім'ї , природи шляхом створення «Рецепту доброти».

Перегляд файлу

Автор. Тимощук Олена Євгеніївна, вчитель-методист

Дубенського НВК «ЗНЗ-ДНЗ»

 

Українська мова. 2-ий клас.

Тема:  Робота над текстом, його удосконалення. Складання та поширення речень.

Мета: закріплювати знання учнів по темі «Текст» і « Речення»; вдосконалювати практичних навиків по впорядкуванню тексту, його удосконаленню, встановленню меж речень, поширенню  простих речень; сприяти активізації словника школярів, удосконаленню граматичного ладу мовлення; створити комфортне середовище для розвитку комунікативних компетенцій; впливати на формування емпатії, позитивного ставлення до оточуючих, сім’ї , природи шляхом створення  «Рецепту доброти».
Обладнання: мікрофон, м’яч,  мультимедійна презентація, ноутбук, телевізор, картки з диференційованими завданнями і для роботи в парах.

Форма проведення: урок «Доброти»

Хід уроку

  1. Організаційна частина
  1. Налаштування
  • Розітріть добре свої долоньки і передайте своє тепло один-одному з найкращими побажаннями.
  1.  Очікування
  • Яким би ви хотіли бачити наш урок?
  1. Оголошення теми і завдань уроку
  2. Актуалізація опорних знань учнів
  1. Інтерв’ю по темі «Текст»
  2. Інтерв’ю по темі «Речення»
  1. Робота над темою
  1. «Ключове слово»

Прочитайте подані слова і знайдіть серед них зайве:

Дерево, морозиво, любов, Петрусь, свято, змайстрував, природа.

Утворять нове слово, взявши з першого слова – першу літеру, з другого – другу, з третього – третю і т.д.

(Доброта)

  1. Асоціативний кущ

Чуйність

Доброзичливість Справедливість

 

Уважність

Щирість

Любов

Милосердя


  1. Впорядкування деформованого тексту
  • Чи знаєте ви де живе доброта?

Тоді увага на екран. Зясуйте, чи все гаразд із цим текстом.

Розташуйте речення так, щоб вийшов текст

  1.  У кожного з нас є маленьке сонце.
  2. Сонце – це доброта.
  3. Ти ще маленький.
  4. Але сонце в тобі може жити дуже велике.
  5. Допомагай людині в біді, зігрівай її своєю добротою.
  • Прочитайте утворений текст і доберіть до нього заголовок.
  1. Мотивація навчальної діяльності.

Інтерактивна вправа «Займи позицію»

 

  • Як ви гадаєте, чи легко бути добрим?
  • А чи хотіли б ви стати добрими людьми?
  • Що для цього потрібно?

Спро буємо на сьогоднішньому уроці створити «Рецепт доброти»

  1. «Комплімент по колу» - гра з елементами тренінгу
  • Перший крок до доброти – це добре слово. Тому, проведемо гру «Комплімент».
  • Розкажіть про свої відчуття, коли почули комплімент.

Отож,  перший «інгредієнт» для нашого «Рецепту доброти» - це:

  1. Вживайте якомога більше добрих слів, слів ввічливості.

– Чи достатньо «гарних » слів, щоб не образити друга?

-А як зрозуміти добре ви чините, чи ні?

Тому нашим новим «складником рецепту» буде:

  1. Ставтеся до інших так, як хочете, щоб інші ставилися до вас.
  1. Фізкультхвилинка
  2. Продовження роботи над темою уроку.
  1. Усунення недоліків тексту.

Прочитайте текст самостійно і визначте в ньому недоліки.

Була зима. На вулиці було дуже слизько.

Василько й Ольга йшли до школи. Попереду них ішла старенька бабуся. Раптом бабуся підсковзнулася і впала. Василько дав свій портфель Ользі, а сам кинувся допомагати бабусі.

Бабуся щиро подякувала хлопчикові.

  • Якими словами можна замінити ці повтори? ( Вона, старенька, літня жінка, людина похилого віку)

Прочитайте ще раз цей текст, уже виправлений, і доберіть до нього заголовок.

  • Який висновок можна зробити з цього тексту?
  • Тому наступний «інгредієнт» - для нашого незвичного рецепту буде:

3. Не проходьте повз людської біди, горя. Допоможіть!

  1. Встановлення меж речень (диференційовано)

– У вас на парті лежать картки. Погляньте на них і сформулюйте завдання. Оберіть посильний для вас варіант і запишіть цей текст, встановивши межі речень.

А) Галя і Петрик гралися в парку на снігу вони побачили знесилену пташку діти принесли її у школу пташку стала жити у клітці

Б) Чи знаєш ти, що полюбляють птахи омелюх – прив’ялі ягоди горобини, калини, бузини снігур – крім цих ягід, ще насіння клена, ясена, бузку а якке насіння для пернатих приготував ти

- Перевірка (колективно)

-  Як ви гадаєте, чому говорячи про доброту, ми згадали про птахів?

Ще одна порада для нашого рецепту:

4.Не  залишайте тварин у біді. Допомагайте їм, особливо взимку.

3. Гра «Роздута куля»

Поширте речення потрібними за змістом словами

  Марійка помила.

Марійка помила (що?)….

(Яка?) Марійка помила (що?)…..

( Яка?) Марійка (як?) помила (що?)….

 Олесь допоміг змайструвати (що?)…..

Олесь (як?) допоміг (кому?) змайструвати (що?)….

Наступним правилом «доброти» буде….

Слухайте маму і тата, бабусю з дідусем, допомагайте їм.

  1. Робота в парах

Утворіть прислів’я


  • Де  є  добрі люди,
  • Все добре перемагай
  • Добро
  • Хто людям добра бажає,

а зла уникай.

добром вернеться.

там біди не буде.

той і собі має.


  • Яке з поданих прислів’їв стало б завершенням нашого «Рецепту» (Добро добром вернеться!)
  1. Підсумок уроку
  • Отож,  пригадаємо наш «Рецепт доброти», який створили самі:
  1. Вживайте якомога більше добрих слів, слів ввічливості
  2. Ставтеся до інших так, як хочете, щоб інші ставилися до вас.
  3. Не проходьте повз людської біди, горя. Допоможіть!
  4. Не  залишайте тварин у біді. Допомагайте їм, особливо взимку.
  5.  Слухайте маму і тата, бабусю з дідусем, допомагайте їм.

ДОБРО ДОБРОМ ВЕРНЕТЬСЯ!

  1. Рефлексія.
  1. Вправа «Незакінчене речення»
  • «Зануртеся» в себе, проаналізуйте свою роботу на цьому уроці і закінчіть речення:

На уроці я навчився…

На уроці мені було цікаво…

На уроці мені було важко…

Я сьогодні зрозумів…

На наступний урок я б хотів взяти завдання…

  1. Вправа «Дешифрувальники»

А мої враження від вас  і від вашої роботи на сьогоднішньому уроці заховались у слові «Доброта». Розшифруйте кожну її, літеру і дізнайтесь, якими ви були протягом уроку.

  1. Побажання

Нехай множаться зерна добра у ваших душах і проростають гарними вчинками. Я у вас вірю.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Ткачук Нина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Переходько Зоя Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Тимощук Олена
Додано
26 жовтня 2018
Переглядів
5001
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку