Урок-подорож рідною країною допоможе учням закріпити вивчене про речення, а також ознайомить з красою рідної країни. Матеріал підібрано і розроблено згідно з віковими особливостями учнів 2 класу.
Тема: Закріплення вивченого про види речень. Робота над виразністю читання речень.
Мета: закріпити знання про види речень за метою висловлювання та інтонацією, про головні та другорядні члени речення,
розвивати вміння інтонувати, поширювати речення, встановлювати зв’язок слів у реченні,
вдосконалювати вміння використовувати різні види речень в усному і писемному мовленні,
виховувати любов до Батьківщини.
Обладнання: мультимедійний супровід уроку
Хід уроку.
І. Привітання. Слово вчителя.
- Доброго дня! У добрий час,
Радо ми вітаємо вас.
Здоров’я, щастя вам бажаємо.
Урок рідної мови починаємо.
Її люблю, не забуваю,
Рідну мову буду знати,
Берегти і поважати.
Рідна мово! Рідна мово!
Як сопілка калинова
Мова наших кобзарів,
Мова прадідів дідів.
Рідна мово! Рідна мово!
Пісня неньки калинова,
Шум калинових гаїв,
Спів веселих солов’їв.
ІІ. Робота над гаслом уроку.
(справу, можна, Дружно, велику, зробити).
ІІІ. Мотивація.
Сонце заходить, гори чорніють,
Пташечка тихне, поле німіє.
Радіють люди, що одпочинуть,
А я дивлюся… і серцем лину.
В темний садочок, на Україну.
Сили в нас непереможні –
Кажем правду не жартуєм,
В рідний край ми помандруєм.
ІV. Каліграфічна хвилинка.
Правильно його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
2. – Перша наша зупинка.
Загадка. Воно відоме в світі,
Каштани в ньому квітнуть,
Будинки тут високі,
Дніпро тече широкий.
Ну хто з вас здогадався,
Як місто називається?
Кк Ки кн кл кр кок і
книжка кущ калина Київ
V. Повторення набутих знань.
1.- Поїзд наше вирушив далі, а поки він їде пограємо в гру «Повторялочка».
- Давайте пригадаємо, що ми знаємо про речення.
- З чого складається наше мовлення, текст?
- Як відокремлюються речення в усному мовленні?
- А в писемному?
- З чого складається речення?
- Як пишуться слова в реченні?
2. Зупинка2 Гори Карпати.
Працює довідкове бюро.
3. Проблемна ситуація
Карпати
Гарні Карпати
У Карпатах ростуть гарні ялиці.
3. – Наша подорож триває.
Крізь Карпатську Верховину,
Помандруєм в Буковину
З Буковини в Закарпаття.
VI. Хвилинка відпочинку.
Ми мандруємо, ми мандруємо,
Україною подорожуємо.
Ось побачили Карпати!
Як вершину нам дістати?
Заглядаємо в озерце –
Не торкнутися нам дна!
Так ми довго-довго їхали
Поки на Поділля приїхали.
VII. Закріплення набутих знань.
-Відпочинемо на дозвіллі
На пшеничному Поділлі.
Зупинка 4 Поділля
«Там хати садами вкриті,
Срібними маревом повиті,
Коло сіл стоять тополі,
Розмовляють з вітром в полі»
– Наш поїзд далі мчить. А поки він їде граємо в гру «Плутанка».
Складіть речення з розсипаних слів і дізнаємось куди далі мчить наш поїзд.
Земля, і, багата, Донецька, прекрасна.
Добувають, шахтах, у, вугілля.
Ланах, на, колоситься, широких, пшениця.
Живуть, і, тут, гарні, люди, працьовиті.
VIII.Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»