Урок № 3 з української мови для 1 класу "Усне і писемне мовлення"

Про матеріал

Третій урок з української мови для першого класу на перший тиждень викладання.

Перегляд файлу

УРОК №3

Тема уроку: Усне і писемне мовлення. Прилади, які допомагають передавати 

                       повідомлення.

 

Мета: навчальна

            пояснити учням, як використовується усне і писемне мовлення;вдосконалювати 

            вміння дотримуватися правил усного і писемного мовлення, правил мовного
            спілкування;

 

            розвивальна

           поширювати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення;

 

           виховна

           виховувати  любов до мови.

 

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

 

Обладнання: звукозапис, відео-презентація, відео

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Демонстрація навчальної презентації.

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

РІДНА МОВА
як то гарно, любі діти,
У вікно вам виглядати!
В ньому все: тополі, квіти,
Сонце й поле біля хати,
На оте вікно ранкове,
Що голівки ваші гріє,
Схожа наша рідна мова —
Цілий світ вона відкриє!

II.Повідомлення теми та завдань уроку

- Найважливішим засобом спілкування між людьми є мова.
Здійснюється воно за допомогою мовлення. Сьогодні ми погово-
римо про усне і писемне мовлення, про культуру спілкування.

  1. Прилади, які допомагають передавати повідомлення.

- Дітки , а до нас на урок сьогодні завітали фіксики. Вони теж навчаються у своїй школі. І дуже успішно.

- Для того щоб бути успішними, нам слід   ознайомитися з цікавою інформацією, - говорять фіксики .

- Готові?

- Тоді – до праці.

- Як ви гадаєте, за допомогою чого ми можемо отримати інформацію про те, що нас цікавить?

- А передати комусь щось важливе? Назвемо прилади, якими можна користуватися.

Заметки писаки 2.0: Клипарт: ручки и карандашиРучка шариковая BoomerHobbies - Lessons - Tes TeachМобильный телефон картинки клипартыПланшетный компьютер Сенсорный экран Компьютерный монитор ...C:\Users\User\Desktop\ВИДЕОУРОКИ\Урок 3\gudit-pc.pngC:\Users\User\Desktop\ВИДЕОУРОКИ\Урок 3\g32hsfl7(3)-800x800.png  

 

 

2.Ознайомлення з усним мовленням. Артикуляційні вправи. Робота над скоромовками

Картинки по запросу ФИКСИКИ— Свої думки люди найчастіше передають одне одному в усній
формі, тобто за допомогою усного мовлення. Усне мовлення має
бути зрозумілим для всіх, хто його слухає. чим більше ти знаєш,
тим багатше твоє мовлення, бо у твоєму запасі багато слів, за допо-
могою яких можеш легко висловити свою думку. чітко вимовляй
слова, дотримуйся правильної інтонації. Не вживай грубі слова —
це некультурно. Не кажи слів, значення яких ти не розумієш.

  • Сімка надає нам цікаву інформацію.
  • Щоб бути здоровими необхідно робити вранці зарядку.А чи знаєте ви, що існує зарядка не тільки для тіла, але й для язичка?

Зараз ми її зробимо.

Посичіть, як гуси – лебеді   Подзижчіть, як комарик

Пишу тебе с острова Средний под ласковый стон. | Блог Андрей ...

 

 

 

 

Пошуміть, як Змій-Горинич            Поклацайте зубами, як вовчик-братик

Картинки Змей Горыныч (20 фото) • Прикольные картинки и позитив

 

  • Птицы под нашим окномА тепер промовимо скоромовки.

Картинки по запросу рыжий котенок рисунок | Кошки и котята ...

 

 

 

 

  • Логопедические игры с детьми раннего возраста. Консультация для ...Діти, що ми щойно робили?
  • За допомогою чого ми промовляли скоромовки?
  • Що нам допомагало вимовляти слова?

 

Фізкультхвилинка з фіксиками

  1. Ознайомлення з писемним мовленням
  • Діти, на телефон до мене надійшла есемеска!
  • Як ви вважаєте, чи можна дізнатися, що в ній написано?
  • Тож прочитаємо:
  • За допомогою чого з нами спілкуються?
  • Що допомагало нам передати інформацію?
  • Коли ми спілкуємося за допомогою написаних букв, то ми спілкуємося письмово.
  • A boy playing mobile phone - Download Free Vectors, Clipart ...Children Reading Newspaper ClipartНаведіть приклади, коли ми спілкуємося письмово. 

Мальчик носить очки, чтение книг — стоковый вектор

 

 

 

III.Закріплення вивченого

  • Назви ситуації, у яких діти спілкуються усно, а в яких – письмово.

Я слухаю…

Я розповідаю…

Я співаю…

Я розмовляю…

Я набираю текст

Я прощаюся…

Я пишу…

Я читаю…

  • Розповідати, запитувати і відповідати, обмінюватися думками можна усно і письмово.

Гра «Продовж речення»

Дети, работающие на компьютерном ноутбуке | Бесплатно векторы    

  

 

 

Папирусы | Картинки, Рамки и Открытки

 

 

 

 

 

 

IV.Підсумок

- Ось і закінчився наш урок. Ви дізналися багато нового на цьому уроці. Бажаю вам всім успіхів та бути успішними у всьому.

 

V.Рефлексія

- А на прикінці усі фіксики зібрались побажати вам успіху у навчанні. Згадайте , будь ласка, ім`я кожного.

 

docx
Додано
19 жовтня 2020
Переглядів
6995
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку