Система уроків з української мови у 2 класі на тему " Дзвінкі і глухі приголосні звуки" за підручником М. Д. Захарійчук.
Тема 2. Повторення про дзвінкі і глухі приголосні звуки.
Мета: продовжити навчати дітей розпізнавати дзвінкі та глухі приголосні звуки в словах; повторити вивчене правила про ці види звуків; удосконалювати навички правильної вимови, розвивати увагу, вміння розмірковувати та логічно мислити, виховувати допитливість до довколишнього світу.
Тема. Повторення матеріалу про дзвінкі і глухі приголосні звуки.
Мета: продовжити навчати дітей розпізнавати дзвінкі та глухі приголосні звуки в словах; повторити вивчене правила про ці види звуків; удосконалювати навички правильної вимови, розвивати увагу, вміння розмірковувати та логічно мислити, виховувати допитливість до довколишнього світу.
Обладнання: підручник; ілюстративний матеріал за змістом
ку; картки з буквами на позначення приголосних звуків.
Тип уроку: особистісно орієнтований
Хід уроку
І. Етап орієнтації.
Шум і гамір стихає.
Дзвінок замовкає.
Хлопчики і дівчатка за парти сідають
І працювать починають.
а) Запитання та завдання:
4.Гра «Відгадай слова»
З К - в дівчат на голові, (коса—роса )
З Р - виблискую в траві.
З Г - написане стираю (гумка - сумка)
З С - книжки в собі тримаю
Шкідливая комаха з X. ( муха - мука )
Хліб печуть із мене з К.
- Назвіть приголосні звуки у словах відгадках, доберіть їм пару.
П. Етап покладання мети. Проектування.
На попередньому уроці ми з вами вивчили як розрізняти глухі та дзвінкі звуки і поставили перед собою мету правильно вимовляти і писати слова із дзвінкими та глухими приголосними.
рід - кіт міх - ріг
зуб - суп ліс - заліс
Наприклад говоримо [ зуп ], [ грип ], [ книщка ], [ каска ]
В українській мові дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу вимовляються дзвінко: друг, дуб, книжка, рибка, берізка, казка, ріжки.
а ) словниковий диктант ( учень отримує картку із словом, читає його і диктує всьому класу);
КО+РІКА-КА+В+КА ( КОРІВКА )
ЧАЙ-Й+Ш+КАВА-ВА (ЧАШКА)
САДОК-ОК+РЮ-Р+КОНИК-КО ( САДІВНИК )
ДІД-ІД+ЗУБ-З+ОК (ДУБОК )
МАК-К+ЛИН+КА ( МАЛИНКА )
РИБА-А+КА (РИБКА)
СОНЦЕ-ЦЕ+ЯХ (СОНЯХ )
ШКОЛА-А+ЯР+КА (ШКОЛЯРКА )
ЛОМ-М+ПА+ТА (ЛОПАТА)
КРУГ-Г+ЖКА ( КРУЖКА )
РІГ-Г+ЧКА (РІЧКА)
РУКА-КА+СКЛО- К (РУСЛО)
б ) перевірка написання словникового диктату.
1.Виставка предметних малюнків учнів.
2.Узагальнююча бесіда.
- Знання про які звуки ми закріпили на уроці?
- Які завдання на уроці вам сподобалися найбільше?
3. Завдання додому
а) Переписати слова лінійка, олівець, папір та запам'ятати їх правопис.
б) Побудувати речення з цими словами.
в) Скласти ребус.