Мета: поглибити знання семикласників про способи творення й особливості правопису дієслів наказового способу;
- формувати вміння правильно визначати спосіб дієслів,розрізняти й доречно використовувати дієслова наказового способу;
- формувати навички кооперативного навчання,життєві компетентності;
- удосконалювати культуру усного й писемного мовлення;
- за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати інтерес до вишивки як виду народного мистецтва.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Урок №3
Тема. Наказовий спосіб дієслів. Творення і правопис дієслів наказового способу.
Мета: поглибити знання семикласників про способи творення й особливості правопису дієслів наказового способу;
- формувати вміння правильно визначати спосіб дієслів,розрізняти й доречно використовувати дієслова наказового способу;
- формувати навички кооперативного навчання,життєві компетентності;
- удосконалювати культуру усного й писемного мовлення;
- за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати інтерес до вишивки як виду народного мистецтва.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Вид уроку: з елементами кооперативного навчання, ІКТ
Хід уроку
В небі сонця золотий клубочок
Розсипає нитки промінні,
Їх збирають рученьки дівочі
І гаптують цвіт на полотні.
М. Рильський
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Індивідуальна робота за картками.
2.Вибірково – розподільна робота ( біля дошки).
Подані дієслова записати у три колонки:
Повернися, укриють, читаєте, ходив би, несуться, світить, виступали б, подумав, не хотів би, повернися, раділи б.
Дієслова дійсного способу |
Дієслова умовного способу |
Дієслова наказового способу |
|
|
|
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдання уроку.
1. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Робота з епіграфом.
- Робота з комп’ютерним текстом «Українська вишивка».
Завдання:
ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя. Робота з таблицею «Творення форм наказового способу»(ІКТ).
2. Робота з підручником.
Опрацювання теоретичного матеріалу с. 51.
3. Висновки, зроблені учнями.
V. Закріплення здобутих знань у процесі практичної роботи.
1. Комп’ютерна вправа «Дослідження – відновлення».
Відновіть прислів’я, розкриваючи дужки і ставлячи дієслова у наказовому способі.
Взаємоперевірка виконаного.
2. Вчимося культури мовлення.
Вишивка – вишиванка
( Робота з тлумачним словником).
Прослуховування пісні «Вишиванки»
3. Кооперативна робота.
1. Пошуково-вибіркова робота з текстом вправи 89 «Поради щодо занять фізкультурою» ( виписати дієслова наказового способу, визначити закінчення).
2. Доповніть перелік корисних вправ, користуючись власним досвідом. Поділіться ними з однокласниками.
- Звіт груп про виконання завдання.
4. Творча робота ( Робота у групах).
Уявіть, що хтось із вас проводить розминку на уроці фізкультури. Прокоментуйте комплекс вправ, використовуючи запропоновані вчителем малюнки ( Вживайте дієслова наказового способу).
VІ. Підсумки уроку.
1. Гра «Хто швидше».
Усно утворіть усі можливі форми дієслів наказового способу від поданих:
Посадити - Цвісти -
Ростити - Колисати -
Вишивати - Прясти -
Обирати - Прожити -
2.Закінчіть речення.
«Сьогодні на уроці я гарно засвоїв …. , але гірше мені вдається …» ( метод «Мікрофон»).
3. Оцінювання.
VІІ. Домашнє завдання. с. 51 – 53, вправа 91, сформулюйте і запишіть у формі спонукальних речень 5 – 6 порад щодо поважного ставлення до надбань попередніх поколінь. Визначте спосіб ужитих дієслів, комп’ютерні тести до теми ( на вибір).