Українська мова
3 клас
Тема: Написання Не - з діесловами
Мета: формувати в учнів уміння писати частку не з дієсловами, визначати час дієслів; виробляти правильну вимову дієслів; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати бажання допомогати один одному, слідкувати за чистотою довкілля.
Хід уроку
І . Організаційний момент
Українську мову рідну
Будемо вивчати.
Та культуру мовлення
Разом розвивати.
ІІ. Актуалізація опрних знань
Каліграфічна хвилинка
Нн нн на аз не ен ні ння
Дерево зробуєш - назад не поставиш
-Як ви розумієте зміст прислів’я?
- Назвіть дієслова, вжиті у прислів’ї.
- У якому часі вжиті дієслова?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми, мети уроку
Гра “ Відгадай загадку” (на дошці)
Бачити- (не) бачить
Чути -(не) чує
Мовчки говорить
Добре мудрує (Книжка)
-Перед якою частиною мови стоїть частка не?
- Як її написати - разом чи окремо?
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь,як пишиться частка НЕ з дієсловами.
ІV.Cприймання і усвідомлення нового матеріалу
Прочитайте уривок з вірша Т. Коломієць
- Про кого йдеться у вірші?
-Прочитайте ,що написав носоріг.Зверніть увагу,як пишемо не з дієсловами
- Спишіть їх
-Прочитайте частини прислів’я і загадки
- Списати прислів’я,з’єднавши частини. Підкресліть “не” з дієсловами
- Запишіть слово - відгадку (Замок)
- У якому значенні його вживають?
- Які значення це,слово може мати?
Замок- замок
Фізкультхвилинка
V.Систематизація й узагальнення вивченого матеріалу
1.Робота над віршем ( на дошці)
- Прочитайте вірш.До чого спонукає автор?
- Зверніть увагу на те, як пишеться частка не з дієсловами
Своїми руками
Хоч як не вигадуй,
Хоч як не крути-
Самі не приходять
Поштові листи.
Саме неспроможне
Змолотись зерно,
Із пряжі саме
Не зітчеться сукно
Самі не позводяться
Новобудови,
Самі не напишуться
Вірші чудові
Ми все це так само,
Як тата і мами
Повинні робити
Своїми руками.
В. Лунін
- Прочитати текст
- Прочитати повчання князя Володимира
- Яке з них тобі варто виконати?
- Списати речення ,написані на сувої!
Підкреслити не з дієсловами.
- Запишіть прислів’я, розкриваючі дужки
(Не) хитруй, (не) мудруй, а чесно працюй.
Кого (не) б’є слово, тому й палка (не) допоможе.
Скажеш (не) вернеш, напишеш - (не) зітреш, відрубаєш - (не) приставиш.
Знайдеш - (не) радій ,загубиш - (не) жалій
IV.Підсумок уроку
-Що нового дізналися на уроці?
- Чи запам’ятали правило на ромашці?
- Якими смайликами позначимо, що зрозуміли?