Урок з устаткування ПГХ на тему "Побутовий холодильник"

Про матеріал
Урок у вигляді практичної роботи має за мету удосконалювати знання, уміння та навички при роботі з побутовим холодильником, виявити ступінь підготовленості учнів до самостійної роботи з холодильним обладнанням; сприяти забезпеченню демократичного стилю спілкування, взаєморозуміння і співпраці, формуванню необхідних комунікативних якостей, пов'язаних з особливостями професії кухаря; формувати активну соціальну позицію; сприяти розвитку творчого підходу до самостійного рішення практичних завдань, розвивати естетичний смак, культуру мови і логічне мислення. Методичною метою уроку є використання розвиваючих технологій і впровадження організації роботи учнів у малих групах.
Перегляд файлу

ДНЗ  «Чортківське ВПУ»

 

 

 

 

 

УРОК

 З устаткування ПГХ

 

на тему «Побутовий холодильник»

 

 

 

При якій температурі перестає працювати холодильник

 

Підготувала :Маркіна І.Г.

 

2021 рік

 

 

 

 План-конспект уроку

 

Тема: Побутовий холодильник

Тип заняття: практична робота

Мета проведення уроку:

  • навчальна мета: удосконалювати знання, уміння та навички при роботі з побутовим холодильником, виявити ступінь підготовленості учнів до самостійної роботи з холодильним обладнанням;
  • виховна мета: сприяти забезпеченню демократичного стилю спілкування, взаєморозуміння і співпраці, формуванню необхідних комунікативних якостей, пов'язаних з особливостями професії кухаря; формувати активну соціальну позицію;
  • розвиваюча мета: сприяти розвитку творчого підходу до самостійного рішення практичних завдань, розвивати естетичний смак, культуру мови і логічне мислення;
  • методичною метою уроку є використання розвиваючих технологій і впровадження організації роботи учнів у малих групах

 

Форма проведення: урок-конкурс

Методи проведення: частково-пошуковий, проблемний

Комплексно-методичне забезпечення: картки завдання, інструкція з охорони праці при проведенні лабораторно-практичних робіт, інструкційна картка для учнів

Плануюча документація: журнал обліку теоретичного навчання, план заняття викладача.

Матеріально-технічне забезпечення: побутовий холодильник «Атлант», телевізор, комп’ютер, презентація, набір продуктів та пакування.

 

Структура уроку

Діяльність

Викладача

Учнів

  1. Організаційний момент

Перевіряє присутність учнів.

Перевіряє відповідність зовнішнього вигляду вимогам санітарії і гігієни, безпечним умовам праці.

Психологічно готує учнів до проведення заходу

Об’єднує учнів у 3 ланки.

Староста доповідає про відсутніх учнів

 

 

 

 

 

2. Формулювання теми, мети і завдань уроку

На екрані з’являється тема, мета уроку і етапи конкурсу. Викладач озвучує їх

Сприймають, осмислюють

3. Мотивація навчальної діяльності учнів

Багато продовольчих товарів, які використовують для приготування їжі, є швидкопсувними. Під дією мікроорганізмів, а також унаслідок біохімічних процесів, що відбуваються в продуктах, їхня якість може погіршуватися. При температурі повітря нижче 0 °С життєдіяльність мікроорганізмів уповільнюється і біохімічні процеси протікають повільніше. Тому при зберіганні продуктів використовують холод. Його застосування дає можливість зберігати первісну якість харчових продуктів і підвищувати тривалість їх зберігання, створювати  запаси тваринного масла, молочних продуктів, риби, овочів; м’яса .

На невеликих підприємствах громадського харчування, в буфетах, барах застосовують побутові холодильники.                                                                        На попередньому уроці ми вивчили будову і принцип дії холодильника , а сьогодні маємо навчитися правильно ним користуватися.

Сприймають, осмислюють

Демонструють презентацію «Сучасні побутові холодильники»

4. Актуалізація знань учнів з теми:

 

Перший етап

I етап Бліц-опитування  «Будова холодильника»

Кожна ланка отримує по 4 запитання, доповнює у разі потреби, конкретизує

 і нагадує принцип дії.

 

Учні дають відповіді на питання і показують. Виконують

Завдання №1 в звітах.

Демонструють презентацію «Сучасні функції холодильників».

 

Другий етап

II етап

«Алгоритм експлуатації»

Ставить проблемні питання що до порядку експлуатації, коментує відповіді. Доповнює у разі потреби, конкретизує .

Заповнюють таблицю у завданні №2 звіту.

Демонструють презентацію «Як розморозити холодильник?»

Третій етап

        III етап «Техніка безпеки»

 

Пропонує учням назвати основні правила техніки безпеки при роботі з електричним та холодильним обладнанням.

 

Учні виконують завдання №3,  вставивши у текст пропущені слова:

 

 

Четвертий етап

 

 ІV етап  «Розташувати продукти в холодильнику»

 (на швидкість)

 

Кожній ланці пропонується набір продуктів, посуди, упакування.

Учні повинні  розкласти в холодильнику продукти на охолодження та заморожування.

 

5. Закріплення практичних вмінь та навичок:

П’ятий етап

V етап «Тестові завдання»

(на швидкість)

Пропонує учням виконати тестові завдання.

 

Учні виконують  тестові завдання для контролю знань .

Шостий етап

VI етап «Розвязати діаграму вибору рішень»

 

Пропонує кожній ланці по 2 проблеми, на які необхідно знайти рішення.

 

Учні дають відповіді на питання

6. Підбиття підсумків уроку – дебріфінг

Проводить підсумки уроку. Пропонує закінчити фрази:

- «Я і не очікував, що…»

- «У мене сьогодні вийшло…»

- «Я переконалася, що…»

- «Яка ланка найбільш була підготовлена, активна…»

 Вислуховує. Доповнює.

 

Проводять аналіз, самоконтроль, взаємоконтроль

 

 

 

7. Домашнє завдання

 Викладач повідомляє тему наступного року «Холодильні прилавки та вітрини». Пропонує згадати, з якими помилками учні стикалися під час виконання практичної роботи та способи їх усунення.

 

Сприймають і записують завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I етап

Бліц - опитування  «Будова холодильника»

Показати основні частини холодильника

І. 1.Корпус. 2. Випарник. 3 .Контейнери. 4. Полиці.

ІІ. 5. Дверцята. 6.Терморегулятор. 7. Ущільнення. 8. Холодильний агрегат ( компресор з електродвигуном.

ІІІ. 9. Ніжки. 10. Морозильне відділення. 11. Конденсатор. 12. Лампа освітлення.

 

II етап

«Алгоритм експлуатації»

 

 

Описати правила експлуатації побутового холодильника, склавши алгоритм

 

А.Увімкнути холодильник у мережу.

Б. Провести санітарну обробку.

В. Перевірити наявність заземлення.

Г. Періодично видаляти «снігову шубу».

Д. Встановити холодильник на рівній підлозі та відрегулювати його положення за допомогою гвинтів.

Ж. Розташування продуктів в холодильнику необхідно здійснити згідно рекомендацій .

З. Перевірити, чи є достатній простір між холодильником та стінами або іншим обладнанням для забезпечення доброї циркуляції повітря.

Е. Перевірити санітарно-технічний стан.

Є. Встановити ручку терморегулятора на максимальне охолодження.

І. Завантаження  продуктів в холодильник здійснити не раніше 1 години з моменту його вмикання.

И. Під час роботи холодильника слідкувати за щільністю прилягання дверцят і не допускати тривалого їх відкриття.

Ї. Перевірити наявність і справність ущільнення дверцят.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Е

Д

З

В

Ї

А

Є

І

Ж

И

Г

Б

                               IІІ етап «Техніка безпеки»

Описати правила техніки безпеки, вставивши у текст пропущені слова:

Забороняється працювати на  (НЕСПРАВНОМУ) холодильнику. Не користуватися холодильником, якщо на корпусі  відчувається (НАПРУГА). Не зберігати пляшки у морозильнику, бо вони можуть (ТРІСНУТИ) від замороження. Не встановлювати холодильник біля (НАГРІВНИХ) пристроїв та під прямими (СОНЯЧНИМИ) променями. При виявленні незначного запаху або диму від холодильника негайно (ВИМКНУТИ) його з розетки. Не дозволяється видаляти снігову "шубу" (НОЖЕМ) та іншими (ГОСТРИМИ) приладами.

                        

 

                               ІV етап  «Розташувати продукти в холодильнику»

 (на швидкість)

Кожній ланці пропонується набір продуктів, посуди, упакування.

№ ланки

Для охолодження

Для заморожування

Не зберігаються у холодильнику

І

Яблуко, морква, активія, тушонка, кавовий напій

м’ясо

Цукор,цукерки

ІІ

Мандарин, огірок, маргарин, ковбаса, оселедець

яйце

Кава, часник

ІІІ

Картопля, рибна консерва, помідор, сир, яйце

риба

Печиво, цибуля

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V етап «Тестові завдання»

(на швидкість)

1. Який термін зберігання  фаршу в морозильному відділенні холодильника?

а) 1 день; б) 1 місяць;

в) 2 місяця; г) не обмежено.

2. З яких причин на випарниках  швидко утворюється снігова «шуба»?

а) продукти без упаковок; б) ємкості  з рідиною без кришки;

в)  в холодильнику мало продуктів; г)  в холодильнику багато продуктів.

 3. Які продукти довше зберігаються в холодильнику?

а) охолоджені сирі;

б) заморожені сирі;

в) охолоджені термічно оброблені;

г) заморожені термічно оброблені.

4. Яким пристроєм в холодильнику регулюється температура охолодження?

а) вимикачем;

б) перемикачем;

в) терморегулятором;

г) лампою.

5. Чому холодильник сильно шумить при роботі?

а) застаріла модель холодильника;

б) це циркулює холодоагент;

в) холодильник стоїть не рівно;

г) холодильник торкається сторонніх предметів.

6. Чому не можна розвантажувати або завантажувати морозильну камеру, якщо в тебе вогкі руки?

а) продукти можуть вислизнути з рук;

б) з вологою заносяться шкідливі мікроорганізми;

в) це може стати причиною обмороження.

 

 

 

 

 

VI етап «Розвязати діаграму вибору рішень»

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

 

 

 

Х

 

 

 

 

 

Х

 

 

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

 

 

 

 

 

 

Х

 

Х

 

ПРОБЛЕМИ

1.  На випарнику швидко наростає «снігова шуба»

2. В охолоджувальному об’ємі не рівномірно охолоджуються продукти

3. Тала вода стікає на підлогу

4. Підвищений шум у роботі холодильної  машини

5. «Пощипування » при доторканні до металевих частин холодильника

6. Холодильник працює безперервно, а не дає необхідного холоду

ПРИЧИНИ/ ВИРІШЕННЯ

  1.         Трубка не з’єднана з лотком або тріснута

     (встановити правильно або замінити)

           2. Завантажено продуктів більше від норми

           3. Продукти завантажено теплі або не упаковані

          (бажано герметично), поставили  рідину без покришки 

           4. Спрацювалась гумова прокладка на дверцях

           5. Дверцята зачиненні не щільно

           6. Не рівно стоїть холодильник або погано закріплені деталі

           7. Витік холодоагенту з системи (викликати механіка)

           8. Решітчасті полиці перекриті суцільним папером

           чи лотками (звільнити полиці)

           9. Товщина «снігової шуби» більша 5 мм

          на випаровувачах (розморозити)

          10. Порушена ізоляція електричного контуру (викликати механіка)

 

 

 

 

ЗВІТ

З лабораторно – практичної роботи

Тема: Побутові холодильники

Мета:

1. Вивчити будову і принцип дії побутових холодильників компресійного типу.

2. Набути навичок раціональної експлуатації устаткування.

3. Скласти звіт про роботу

Оснащення: побутовий холодильник компресійного типу "Атлант", набір продуктів та пакувального матеріалу.

Література: Довідник з обладнання ПГХ

Міні-лексікон: Випарник .Конденсатор. Холодильний агрегат. Терморегулятор. Холодоагент. Ущільнення. Компрессор.

 

                                      ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

    

 1. Описати будову холодильника

 

1.________________________________

2.________________________________

3.________________________________

4.________________________________

5.________________________________

6.________________________________

7.________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Описати правила експлуатації побутового холодильника, склавши алгоритм

 

А.Увімкнути холодильник у мережу.

Б. Провести санітарну обробку.

В. Перевірити наявність заземлення.

Г. Періодично видаляти «снігову шубу».

Д. Встановити холодильник на рівній підлозі та відрегулювати його положення за допомогою гвинтів.

Ж. Розташування продуктів в холодильнику необхідно здійснити згідно рекомендацій .

З. Перевірити, чи є достатній простір між холодильником та стінами або іншим обладнанням для забезпечення доброї циркуляції повітря.

Е. Перевірити санітарно-технічний стан.

Є. Встановити ручку терморегулятора на максимальне охолодження.

І. Завантаження  продуктів в холодильник здійснити не раніше 1 години з моменту його вмикання.

И. Під час роботи холодильника слідкувати за щільністю прилягання дверцят і не допускати тривалого їх відкриття.

Ї. Перевірити наявність і справність ущільнення дверцят.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Описати правила техніки безпеки, вставивши у текст пропущені слова:

Забороняється працювати на ____________________холодильнику.

Не користуватися холодильником, якщо на корпусі  відчувається _____________. Не зберігати пляшки у морозильнику, бо вони можуть ______________ від замороження. Не встановлювати холодильник біля _______________  пристроїв та під прямими _______________променями.

При виявленні незначного запаху або диму від холодильника негайно _________________ його від розетки. Не дозволяється видаляти снігову "шубу" _______________ та іншими __________________ приладами.

 

4.Виконати тестові завдання для контролю знань.

1. Який термін зберігання  фаршу в морозильному відділенні холодильника?

а) 1 день;

б) 1 місяць;

в) 2 місяця;

г) не обмежено.

2. З яких причин на випарниках  швидко утворюється снігова «шуба»?

а) продукти без упаковок;

б) ємкості  з рідиною без кришки;

в)  в холодильнику мало продуктів;

г)  в холодильнику багато продуктів.

 3. Які продукти довше зберігаються в холодильнику?

а) охолоджені сирі;

б) заморожені сирі;

в) охолоджені термічно оброблені;

г) заморожені термічно оброблені.

4. Яким пристроєм в холодильнику регулюється температура охолодження?

а) вимикачем;

б) перемикачем;

в) терморегулятором;

г) лампою.

5. Чому холодильник сильно шумить при роботі?

а) застаріла модель холодильника;

б) це циркулює холодоагент;

в) холодильник стоїть не рівно;

г) холодильник торкається сторонніх предметів.

6. Чому не можна розвантажувати або завантажувати морозильну камеру, якщо в тебе вогкі руки?

а) продукти можуть вислизнути з рук;

б) з вологою заносяться шкідливі мікроорганізми;

в) це може стати причиною обмороження.

 

 

 

 

5. Розвязати діаграму вибору рішень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОБЛЕМИ

1.  На випарнику швидко наростає «снігова шуба»

 

2. В охолоджувальному об’ємі не рівномірно охолоджуються продукти

 

3. Тала вода стікає на підлогу

4. Підвищений шум у роботі холодильної  машини

5. «Пощипування » при доторканні до металевих частин холодильника

6. Холодильник працює безперервно, а не дає необхідного холоду

ПРИЧИНИ/ ВИРІШЕННЯ

  1.         Трубка не з’єднана з лотком або тріснута

     (встановити правильно або замінити)

           2. Завантажено продуктів більше від норми

           3. Продукти завантажено теплі або не упаковані

          (бажано герметично), поставили  рідину без покришки 

           4. Спрацювалась гумова прокладка на дверцях

           5. Дверцята зачиненні не щільно

           6. Не рівно стоїть холодильник або погано закріплені деталі

           7. Витік холодоагенту з системи (викликати механіка)

           8. Решітчасті полиці перекриті суцільним папером

           чи лотками (звільнити полиці)

           9. Товщина «снігової шуби» більша 5 мм

          на випаровувачах (розморозити)

          10. Порушена ізоляція електричного контуру (викликати механіка)

Висновки: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оцінка:____________________        Викладач : _________________Маркіна І.Г. 

 

 

 

 

doc
До підручника
Технології (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Коберник О.М., Терещук А.І. та інші)
Додано
14 квітня 2021
Переглядів
1573
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку