1 КЛАС
УРОК МАТЕМАТИКИ
З ВИКОРИСТАНЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ
учитель закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
«Художньо-естетична гімназія»
військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області
ТЕМА: Число і цифра 8. Складання рівності за схемою. Написання цифри 8.
МЕТА: ознайомити учнів із числом і цифрою 8; познайомити з утворенням числа 8 з попереднього та 1; навчити писати цифру 8; закріплювати нумерацію чисел у межах 8; формувати вміння складати приклади на додавання у межах 8. Розвивати кругозір учнів, мислення, м’язи пальців рук. Виховувати наполегливість, чіткість в роботі, цікавість до математики. Вчити працювати на комп’ютері.
Хід уроку
І. Організація класу
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо .
Роботу швидше починаймо.
ІІ. Мотивація
Щоб успішно працювала автоматика,
Всім потрібна наука математика.
Мрієш техніку вивчати?
Досягти в житті вершин?
Математику збагнути
Мусиш твердо, до глибин!
- Давайте разом згадаємо тему нашого тижня.
- Так, це – ТЕХНІКА. І сьогодні нам на уроці стане в нагоді один з пристроїв, а який саме – ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти,
Може він листа прийняти,
З другом швидко вас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
- Що це? Так, КОМП’ЮТЕР.
ІІІ. Ігровий тренінг «Обери настрій!»
- Любі мої діти, давайте кожен з вас прислухається до власних почуттів та обере на комп’ютері той малюнок, який відповідає вашому настрою на даний момент.
ІV. Актуалізація знань
1. Гра «Ланцюжок»
- Полічіть від 1 до 7; від 7 до 1; від 2 до 5; від 7 до 3; від 2 до 6; від 5 до 1.
- Як утворити наступне число, попереднє число? (+1; -1).
2. Усна лічба
- Встановити на комп’ютері відповідність між зображенням певної кількості предметів та цифрою.
1 2 3 4 5 6 7
https://learningapps.org/watch?v=pnhbxn4ic19
V. Ознайомлення з новим матеріалом
1. Вступна бесіда вчителя
До бабусі Зіни
З`їхалась родина:
Брат з Карпат,
Сестра з Остра,
Дочка з Криму,
Син із Риму,
Внучка з Луцька,
Внук з Прилук,
А я з Вінниці.
Баба Зіна – іменинник!
(І. Січовик)
- Хто був уважним і скаже, скільки родичів приїхало до бабусі Зіни? (7)
- А скільки людей було за святковим столом? Кого ми не порахували? (Бабусю, 8)
- Як ми отримали нове число? (До 7 додали 1)
2. Повідомлення теми уроку
- Отже, з яким новим числом ми сьогодні познайомимося? (8)
3. Утворення числа 8
- Покладіть праворуч 7 квадратиків, а ліворуч – 1.
- Що станеться, якщо їх поєднати? (Стане 8)
- Як отримали 8 квадратиків? (До 7 додали 1)
- Отже, щоб одержати число 8, потрібно до 7 додати1. Число 8, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 8, «вісімкою».
4. Мультфільм «Арифметика-малятко. Цифра 8» (уривок)
https://www.youtube.com/watch?v=ohEBfiswUlQ
5. Ознайомлення із цифрою 8
Я- цифра вісім: два кільця,
Без початку і кінця.
6. Написання цифри 8
- Цифра 8 складається з верхнього і нижнього малих овалів. Верхній овал трохи менше за нижній. Починають писати її трохи нижче і правіше за середину верхньої сторони. Ведуть лінію праворуч вгору , заокруглюють в правому верхньому кутку клітини, потім справа наліво до середини нижньої сторони клітини, заокруглюють і піднімаються вгору до початкової точки.
https://www.youtube.com/watch?v=zOk-f5OTuVs
7. Ознайомлення із складом числа 8
- Зараз за допомогою комп’ютера ми з вами встановимо, із яких чисел може складатися число 8.
- Завдання: Добавити у кожному рядку стільки геометричних фігур, щоб їх стало по 8, і скласти приклади на додавання.
https://learningapps.org/watch?v=p1cyuy36k19
7 + ? = 8
6 + ? = 8
5 + ? = 8
4 + ? = 8
VІ. Закріплення
Я живу на дні морському.
Голова і вісім ніг,
От і весь я …..(восьминіг).
Вишиває шовком круг
Цей дідок на диво.
Він легенький, наче пух,
Сплів для себе і для мух. (Павук).
- Що об’єднує восьминога та павучка? (8 ніг)
2. Складання та розв’язування прикладів у межах 8 за сюжетними малюнками.
3. Гра «Фантазери»
- Подивіться уважно на малюнки та знайдіть в них цифру 8.
(Малюнки: окуляри, лялька-неваляшка, гітара, груша, зав’язаний бант)
VІІ. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- Чого навчилися ?
- Що сподобалося?
- Що виявилося складним?