Відкритий урок
Тема уроку: Космічна подорож
Мета уроку: познайомити учнів з терміном електронна музика; продовжувати
ознайомлювати учнів з особливостями та властивостями музичної мови;
розвивати емоційну сферу учнів, уміння розрізняти настрої музики; виховувати в
учнів культуру слухання музики та зацікавленість нею.
Хід уроку
І Організаційний момент
Привітання з учнями
ІІ Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація учбової діяльності
1.Сьогодні на уроці ми продовжуємо свою мандрівку, та вирушаємо до космічної подорожі. Тому, що люди з давних давен мріяли про польоти до зірок. І сьогодні ми вирушимо до Місяця.
Для того щоб стати справжнім космонавтом, потрібно бути здоровим, витривалим, сміливим і спортивним та знати правила поведінки під час польоту.
Які правила космонавти повинні знати під час своєї роботи у групах.
Але щоб до космосу злітати,
потрібно ракету сконструювати.
Що ми зараз з вами і зробимо. На столі для кожного екіпажу знаходиться конверт з деталями ракети.
2. Гра «Пазл»
Перевіримо паливо: СССССС
Закриваємо люки: ШШШШ
Перевіримо радіозв’язок: УУУУУ
Включаємо двигун: РРРР
Сіли ми у зореліт
Відправляємось в політ
5 4 3 2 1 пуск
Наша уява перенесла нас у далекий космічний світ, на незвідану планету. Художник за допомогою пензля та кольорів .
Так, правильно, за допомогою музичних звуків або нот
І сьогодні ми з вами прослухаємо космічну музику. Яку виконують на синтезаторі, який може імітувати всі звуки.
3. Слухання музики
Виберіть слова, які характеризують звучання мелодії
Прозоре
Ніжне
Світле
Плавне
Бурхливе
Урочисте
Рішуче
Яскрава
4. Фізкультхвилинка
Давайте ви трішечки відпочинете і під космічну музику виконаєте фізкультхвилинку
5. Робота з ноутбуком
Зверніть будь ласка увагу на дошку, ви бачите картинки космічного корабля. Вам потрібно дізнатися чи дійсно він існує насправді. Кожен екіпаж отримує компьютер для того, щоб перевірити інформацію про космічний корабель. Чи це правда чи вигадка. Але перед тим, як ми розпочнемо роботу повторимо правила поведінки та техніку безпеки при роботі з комп’ютером.
Щоб з комп’ютером дружити
Треба правила учити.
Не шуміти, не ходити,
Тільки тихо говорити.
Руки чистими тримати,
Сухо-сухо витирати
Кнопки на клавіатурі
Не потрібно натискати
Слухай вчителя уважно
І виконуй все, що скаже
Тільки так знання здобути
Допоможе друг – комп’ютер!
6. Відгадай загадку (Інструменти) той хто відгадує отримує назву планети.
7. Гра «Парад планет»
Кожна планета отримує інструмент під час читання вірша і буде утворювати звуки цієї планети
Всі планети стали в ряд,
Починається парад!
Раз – Меркурій-мандрівник,
Два – Венера, ясний лик.
Три – Земля вітає нас,
А чотири – красень Марс.
П’ять – Юпітер, шість – Сатурн,
Сім – Уран, за ним – Нептун.
Вісім сонячних планет
Поспішають на бенкет.
Був Плутон завжди дев’ятим,
Не беруть його на свято!
Він найменшим уродився
І до карликів прибився.
8. Споглядання м/ф «Майлз з іншої планети»
Хочу познайомити з героєм іншої планети Майлзом, подивитись, чим він займається, хто його рідні, яке його життя на іншій планеті.
9. Вокально-хорова робота
О.Янушкевич, М.Ясакова «Весняні котики», підручник (с.84)
Виконайте пісню «Весняні котики» з танцювальними рухами
10. Робота в робочому зошиті.
Позначте електронні музичні інструменти.
Позначте ілюстрації, які підходять до музичних творів, поясніть свій вибір.
Відгадайте загадку та розмалюйте відповідь.
ІV. Підсумок уроку, рефлексія
Запитання учням: