Тема. Практична робота: укласти та представити історичний портрет одного з монархів XVI – XVII століття
Мета: з'ясувати особливості правління абсолютних монархів у різних країнах Європи; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичним матеріалом, вміння аналізувати та робити висновки, роботи в малих групах, вміння складати історичний портрет; виховувати зацікавленість до вивчення теми
Конспект уроку
з всесвітньої історії
для 8-го класу
на тему
«Практична робота: укласти і представити історичний портрет одного із монархів XVI – XVII століття»
Підготувала
учитель історії та правознавства
Комунального закладу
«Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів
Зміївської районної ради
Харківської області»
Вистороп Тетяна Василівна
2018
Тема. Практична робота: укласти та представити історичний портрет одного з монархів XVI – XVII століття
Мета: з’ясувати особливості правління абсолютних монархів у різних країнах Європи; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичним матеріалом, вміння аналізувати та робити висновки, роботи в малих групах, вміння складати історичний портрет; виховувати зацікавленість до вивчення теми.
Обладнання: підручник «Всесвітня історія, 8 клас» (О. В. Гісем, О. О. Мартинюк), роздатковий матеріал, ілюстрації.
Тип уроку: урок засвоєння та усвідомлення нових знань
Форма уроку: практична робота
Хід уроку
Варіант 1
|
Варіант 2
|
Рішельє Людовік XIV Єлизавета І
Карл І Стюарт Карл V
Клас поділяється на 5 груп та отримують завдання скласти письмовий історичний портрет монарха.
1.1. Де і коли він народився?
1.2. Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався?
1.3. Як формувалися його погляди?
2.1. Як особисті якості діяча впливали на його діяльність?
2.2. Які з його особистих якостей вам подобаються, а які ні?
3.1. Схарактеризуйте основні справи його життя.
3.2. Які успіхи й невдачі були в його справах?
3.3. Які верстви населення підтримували його діяльність, а які ні, і чому?
3.4. Хто був його друзями, а хто ворогами, і чому?
3.5. Якими були наслідки його діяльності: а) для сучасників; б) для нащадків.
3.6. За що людство пам'ятає цю людину?
4.1. Які почуття викликає у вас його діяльність?
4.2. Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обґрунтуйте свою позицію.
1-ша група: Карл І Стюарт
2-га група: Карл V
3-тя група: Людовік XIV
4-та група: Єлизавета І
5-та група: Кардинал Рішельє
Карл І |
Карл V |
Людовік XIV |
Єлизавета І |
Рішельє |
З, І |
И, Ї |
Б, Д, Є |
В, Ж |
А, Г, Е |
А походить з небагатої дворянської родини
Б став королем у п’ятирічному віці
В війна з Шотландією
Г упродовж 18 років фактично правив Францією за короля
Д відмовився призначати першого міністра
Е за його правління було підписано «Едикт милості»
Є впорядкував судову систему
Ж страта Марії Стюарт
З 11 років не скликав Парламент
И Став імператором Священної Римської імперії
І Оголосив війну парламенту
Ї Оборона Відня
Доповніть речення:
Мені було відомо….
Я дізнався…
Я зрозумів…