Тема: Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.
Мета: -розширювати знання про іменник;
- вдосконалювати вміння виділяти його серед інших частин мови через правильно поставлене запитання;
- - ознайомити з термінами " назви істот" і " назви неістот"
- - збагачувати словниковий запас учнів;
- - виховувати любов до природи.
Тема Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.
Мета: -розширювати знання про іменник;
- вдосконалювати вміння виділяти його серед інших частин мови через правильно поставлене запитання;
- - ознайомити з термінами " назви істот" і " назви неістот"
- - збагачувати словниковий запас учнів;
- - виховувати любов до природи.
Хід уроку
1.Організаційний момент
Рідну мову я вивчаю,
Її люблю, не забуваю.
Рідну мову буду знати,
Берегти і поважати.
2.Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
3.Основна частина
( пункт 1, 2)
Хто? Що?
Мавпа Коробка
Кінь Машина
Ведмідь Стіл
Іменники – назви істот відповідають на питання хто?
Іменники – назви неістот відповідають на питання що?
Жж же жо жу жук жабка сметанка
Жовтий жук купив жилет
джемпер,джинси та жакет.
Забажала жабка в жбанку
на базар везти сметанку.
( Хто?) Жук …..
(Що?) жакет …..
4.Закріплення вивченого матеріалу
1 варіант
1.Підкресліть у вірші іменники
Почепивши окуляри,
Почитать дідусь приліг,
Та одначе незабаром
Сон старого підстеріг.
2.Покажіть стрілками, на яке питання відповідає кожний іменник
Ліс
Хто? Заєць Що?
Гриби
Сяє так святково?
Перше своє слово.
2.Покажіть стрілками, на яке питання відповідає кожний іменник
Риба
Хто? Озеро Що?
Птахи
5.Заключна частина
Незавершене речення
Вдалося все
Виникають питання
Нічого не зрозуміло
Впр. 3. С. 6