Урок."Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови"для 4 класу

Про матеріал

Тема : Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови.

Мета : перевірити знання, вміння,навички учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число іменника; активізувати словниковий запас учнів; розвивати образне мислення, орфографічну пильність, чуття мови, аналітико-синтетичні вміння, творчі здібності;

виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.

Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний

Тип уроку : урок закріплення знань,умінь та навичок.

Обладнання : малюнки птахів, музика П.І.Чайковського із циклу « Пори року », сніговик, сніжинки з буквами та завданнями, мультимедійна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до роботи.

  • Встаньте, діти, ви рівненько,
  • Посміхніться всі гарненько.
  • Посміхніться ви до мене,
  • Поверніться до гостей

Привітайтесь : «Добрий день!»

Бачу – всі підготувались,

На перерві постарались.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Учні просто - молодці.

-Для того, щоб виконати всі завданнями цього уроку, будемо працювати, слухати, мислити, писати охайно.

Отже, девіз уроку : ( слайд 3 )

Не просто слухати, а ...(чути),

Не просто дивитись, а … (бачити),

Не просто відповідати, а … (міркувати),

Дружно і плідно …(працювати).

Тож розпочинаємо нашу роботу. Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, давайте розгадаємо кросворд. (слайд 4)

Б І Л К А

Т У М А Н

В І Т Е Р

С Н І Ж И Н К А

О С І Н Ь

З И М А

Б У Р У Л Ь К А

1.Ой, яка ж вона гарненька , пишнохвоста і раденька, не звірятко -– просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору – вниз, на гілку з гілки.

Хто це буде , діти ? ( білка )

2.Сиві воли усе поле залягли . ( туман )

3.Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )

4.Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води (сніжинка)

5.Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( осінь )

6.Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається

«От така ширина !» ( зима )

7. Що росте догори коренем ? ( бурулька )

Яке утворилося слово ? (Іменник).

ІІ.Оголошення теми, завдань уроку. (слайд 5).

Тема нашого уроку: „Узагальнення знань про іменник”.

Вправа « Надія» ( слайд 6)

- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що ви очікуєте від нього?

-Продовжте речення « Я очікую…»

Наприкінці уроку ми перевіримо, чи здійснилися ваші очікування.

Ми маємо:закріпити свої знання і вміння з теми «Іменник».А що ми називаємо іменником? Наведіть кілька прикладів.

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.

1. Мотивація навчання учнів.

- Діти, до нас прийшло повідомлення,що на одній із казкових планет сталася екологічна катастрофа. Жителі цієї планети спалювали ліси,забруднювали водоймища, повітря, сонечко сховалося - жителі планети стали замерзати.(слайд 7-10). Але повідомлення різко обірвалося і до нас дійшов лише цей надпис.

2. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА (слайд 11)

- Розгорніть свої зошити, запишіть дату і вид роботи. Подивіться на таблицю «Пиши красиво та правильно» ,як красиво написані букви,як вони поєднуються ,як розміщуються одна від одної. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма (Слайд12)

Зз зз зи зм ма им

-Обведіть у повітрі ці буквосполучення і запишіть у зошиті .

-Яке слово можна утворити з цих буквосполучень ? ( зима )

- А що означає слово зима ? ( прийшло воно до нас з індоєвропейської мови і означає «холодна, неприємна пора» ) .

3.Метод « Асоціативний кущ»

Діти, в моїй уяві зима постає зі словом –сніг,а у вас?(Діти по черзі виходять до дошки і записують).

Сніг лід іній бурулька

сніжинка З И М А лижі санки

сніговик мороз

4. Проблемна ситуація.(Слайд 13)

А за яким правилом перевіряємо написання літери И у слові зима?

(букву и, перевірне слово - зими)

- Доберіть спільнокореневі слова до слова зима. (Зимонька, зимовий, зимувати)

- Отже, ви зрозуміли, що на нашу казкову планету прийшла Зима. Вона заморозила речення про себе і вони розірвалися на окремі слова.

Спробуймо їх скласти і прочитати.

інСг ан опялх, діл ан ічкахр, ховіла єгуля

-Запишіть утворене речення.

5. Коментоване письмо

Сніг на полях, лід на річках, віхола гуляє.

-Для того,щоб розморозити планету, Зима нам дала різні завдання,які ми повинні виконати. І до нас на урок прислала свого помічника, а кого дізнаєтесь, відгадавши загадку : (слайд 14)

г) Він – не лялька й не людина,

На снігу стояти звик.

В нього ніс – смачна морквина,

Хто це, діти? ( Сніговик)

-Давайте переконаємось у цьому.

-Так,це Сніговик.(Слайд15)

- Але він не просто завітав до нас на урок, а й приніс сніжинки. При виконанні кожного завдання вам Сніговичок буде давати по сніжинці.(Слайд 16)

ІV. Використання практичних завдань на повторення й закріплення основних умінь і навичок.

1.Вибірковий диктант.

І перше завдання від Сніговичка.Ви уважно послухаєте вірш,якщо ви почуєте іменник,спіймайте його плескаючи в долоньки.

Он як кружить метелиця

І як вертить хурделиця,

А за ними завірюха

І найменша спритна хуга.

-Запишіть слова-іменники, які ви упіймали та запам'ятали.

- Які слова ви виписали? (взаємоперевірка) (слайд 17)

-Чим цікаві виписані іменники ? ( пов'язані з зимовою порою )

-Як вони називаються? ( близькі за значенням )

-Як ще вони називаються?(синоніми)

- Чому вживають синоніми у мовленні?

( Щоб мовлення було багатим, щоб не було повторів)

-Молодці,ви гарно справились із цим завданням,Сніговичок вам дав ще одну сніжинку.

-Наступне завдання, яке пропонує Сніговичок це -

Гра « Займи позицію » (слайд 18)

Учні отримують картки з написаними на них іменниками.Ваше завдання: визначити рід і зайняти свою позцію: Ч. р. Ж. р. С. р к.., з

Сонце,птаство, зима, снігур, хурделиця, завірюха,лід.

А тепер доведіть обрану вами позицію.

-Який висновок ми можемо зробити після виконання цього завдання? (Іменники мають три роди) .

І з цим завданням ви справились,молодці!Сніговик передав ще одну сніжинку.

Фізкультхвилинка (слайд 19)

-Ми засиділись,час трішки порухатись.(Вправи за Сніговиком).

-Сніговик пропонує виконати нам наступне завдання.

Зорово – слуховий диктант (слайд 20)

Прочитайте текст :

Надворі зима. Усе навколо біле. А яке гарне деревце горобини ! Червоногруді снігурі обсипали його і ласують ягідками . Ці птахи - наші гості.

Разом з ними прилітають шишкарі, омелюхи. Діти, поставте годівнички і підгодовуйте пташок взимку!

- Що ми можемо зробити, щоб полегшити життя птахів узимку ?

(виготовити годівнички )

-Хто з вас вдома виготовив годівнички і підгодовує пташок ?

-А за це вони вам віддячать навесні.

-Про яких пташок розповідається у тексті?

Що ви знаєте цікавого про шишкаря?

Діти, давайте пригадаємо, які іменники є назвами істот, а які – неістот?

Випишіть слова істоти і неістоти у дві колонки.

(Перевірка)

Висновок : іменники можуть бути назвами істот та неістот.

Молодці ! Справилися і з цим завданням і отримуєте від Сніговичка сніжинку.

Тепер Сніговик пропонує попрацювати в парах.(Слайд 21)

Прочитайте вірш. Випишіть іменники, які вжиті в множині в стовпчик.

Записані іменники змініть так, щоб вони були вжиті в однині і запишіть поряд.( Роздрукований вірш на партах).

Одяглися люди в шуби,

Натопили жарко груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші – в норах у землі

1 пара- працює біля дошки. Діти звіряють з правильно виконаною роботою біля дошки.

Який висновок можемо зробити ?

(Іменники можуть вживатися в однині і в множині )

За виконання цього завдання одержуєте сніжинку.

Сніг-сніжок

Засипав поріжок.

Побігли ми погратися

У сніжки на лужок.

Зараз пограємо у сніжки.(Слайд 22)

Хто отримає «сніжку» має сказати комплімент зимі, але щоб слова не повторювалися ( холодна, крижана, сердита, люта, морозна, зла, сувора, незадоволена, сніжна, кришталева тощо )

(Діти ловлять сніжку, піднімаються і кажуть слова – епітети)

Слайд 23.Наступне завдання гра «Хто більше знає ?» Щоб виконати завдання цієї гри необхідно повторити які іменники є власними назвами, а які –загальними.

За хвилину до поданих загальних назв дібрати іменники – власні назви.

Місто …… річка …… ім'я …..

Висновок: іменники можуть мати як власні так і загальні назви.

Одержуєте останню сніжинку від Сніговика.

Останнє завдання від сніговичка.

Запишіть подані іменники у формі орудного відмінку однини.
Будяк – _____________________
Місяць – ____________________
Вогонь –_____________________
Плащ - ______________________

Слайд 24.Вправа. Словесне малювання.

Цій порі року присвячено багато чудової музики. Уявімо себе на засніженій галявині . (звучить музика П.І.Чайковського із циклу «Пори року» Зима)

(Учні зручно сідають за парти і намагаються уявити якусь картину.)

- Що ви уявили, слухаючи музику? Чи сподобалося вам так відпочивати?

( Декілька учнів розповідають, які картини вони уявили).

- Ми виконали всі завдання Сніговика. (слайд 25)

V. Підсумок уроку

1. БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ. ( слайд 26)

Назви істот назви неістот власні назви загальні назви

чоловічий рід І М Е Н Н И К середній рід

жіночий рід однина множина

-Сонечко вийшло із-за хмар і на своїх промінцях принесло. Що ви діти молодці!(Слайд 27)

-Ми всі завдання Сніговика виконали і врятували жителів планети.Вони дякують нам за порятунок.(Слайд 28)

Давайте подивимось як розцвіла планета.(слайд 29)

Рефлексія уроку

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

- Які ваші враження від уроку ?

- Чи став нам у нагоді наш девіз? Коли?

- Що, на вашу думку, вдалося вам найкраще? Чому?

- Діти, мої очікування щодо вашої роботи справдились: ви працювали дружно, злагоджено, впевнено відповідали на мої запитання. (Оцінювання роботи учнів)

Що треба робити,щоб не трапилося катастрофи із планетою Земля?(Слайд 30)

VІ. Домашнє завдання. (слайд 31)

-Виберіть завдання, яке вам було б цікаво виконати вдома:

- складіть кросворд із "зимових слів" іменників, у якому ключовим буде слово іменник.

- виписати з читанки п'ять прислів'їв із іменниками. Іменники підкреслити.

- скласти казку про іменник та його роль у мовленні.

Щиро дякую вам, друзі!(Слайд 32)

Кожне слово для людини має значення,

На прощання скажем всім: “Допобачення!”

Перегляд файлу

             

  Тема : Закріплення і узагальнення знань про іменник як  частину мови.

 Мета : перевірити знання, вміння,навички  учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники,   визначати рід, число іменника; активізувати словниковий  запас учнів;                                        розвивати образне мислення, орфографічну пильність,  чуття мови, аналітико-синтетичні вміння, творчі здібності;

виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.

Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний

 Тип уроку : урок  закріплення знань,умінь та навичок.

 Обладнання : малюнки птахів, музика П.І.Чайковського із циклу  « Пори року », сніговик, сніжинки з буквами та завданнями,  мультимедійна презентація.

                                               ХІД  УРОКУ

І. Організація класу до роботи.

Встаньте, діти, ви рівненько,

 

  Посміхніться всі гарненько.

 

  Посміхніться ви до мене,

 

  Поверніться до гостей

  Привітайтесь : «Добрий день!»

 

Бачу – всі підготувались,

На перерві постарались.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними і хлопятка.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Учні просто - молодці.

-Для того, щоб виконати всі завданнями  цього уроку, будемо працювати, слухати, мислити, писати охайно.

     Отже, девіз уроку : ( слайд  3 )

    Не просто слухати, а ...(чути),

   Не просто дивитись, а … (бачити),

   Не просто відповідати, а … (міркувати),

  Дружно і плідно …(працювати). 

Тож розпочинаємо нашу роботу. Щоб дізнатися тему  сьогоднішнього уроку, давайте розгадаємо кросворд.   (слайд 4) 

 

                                                  Б    І   Л  К  А 

                                              Т  У   М  А   Н

                                          В  І   Т   Е   Р

                                   С Н І  Ж  И  Н  К  А

                                          О  С  І   Н   Ь

                                                    З  И  М  А

                              Б  У  Р  У  Л  Ь  К  А 

  1. Ой, яка ж вона гарненька , пишнохвоста і раденька, не звірятко -– просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору – вниз, на гілку з гілки.

Хто це буде , діти ?  ( білка )

  1. Сиві воли усе поле залягли . ( туман )
  2. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )
  3. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала  краплею води (сніжинка)
  4. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( осінь )
  5. Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається

«От така ширина !» ( зима )

       7.  Що росте догори коренем ? ( бурулька )

     Яке утворилося слово ? (Іменник).

ІІ.Оголошення теми, завдань уроку. (слайд 5).

Тема нашого уроку: „Узагальнення знань про іменник”.

Вправа « Надія» ( слайд 6)

- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що ви очікуєте від нього?

  • Продовжте речення  « Я очікую…»

Наприкінці уроку ми перевіримо, чи здійснилися ваші очікування.

Ми маємо:закріпити свої знання і вміння з теми «Іменник».А що ми називаємо іменником? Наведіть кілька прикладів.

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.

1. Мотивація навчання учнів.

- Діти, до нас прийшло повідомлення,що на одній із казкових планет сталася екологічна катастрофа. Жителі цієї планети спалювали ліси,забруднювали водоймища, повітря,  сонечко сховалося - жителі планети стали замерзати.(слайд 7-10). Але повідомлення різко обірвалося і до нас дійшов лише цей надпис.

2. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА (слайд 11)

- Розгорніть свої зошити, запишіть дату і вид роботи. Подивіться на таблицю «Пиши красиво та правильно» ,як красиво написані букви,як вони поєднуються ,як розміщуються одна від одної. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма (Слайд12)

Зз  зз  зи зм  ма  им   

-Обведіть у повітрі ці буквосполучення і запишіть у зошиті .

 -Яке слово можна утворити з цих буквосполучень ? ( зима )   

- А що означає слово зима ? ( прийшло воно до нас з індоєвропейської мови і означає «холодна, неприємна пора» ) .

3.Метод « Асоціативний кущ»

Діти, в моїй уяві зима постає зі словом –сніг,а у вас?(Діти по черзі виходять до дошки і записують).

                                Сніг      лід       іній    бурулька

            сніжинка                      З И М А                лижі       санки   

                                   сніговик                       мороз    

4. Проблемна ситуація.(Слайд 13)

А за яким правилом перевіряємо  написання літери И у слові зима?

(букву и, перевірне слово - зими)

  • Доберіть спільнокореневі слова до слова зима. (Зимонька, зимовий, зимувати)

- Отже, ви зрозуміли, що на  нашу казкову планету прийшла Зима. Вона заморозила речення про себе і вони розірвалися на окремі слова.

Спробуймо їх скласти і прочитати.  

   інСг  ан опялх, діл ан ічкахр, ховіла єгуля

 -Запишіть утворене речення.

5. Коментоване письмо

Сніг на полях, лід на річках, віхола гуляє.

-Для того,щоб розморозити планету, Зима нам дала різні завдання,які ми повинні виконати. І до нас на урок прислала свого помічника, а кого дізнаєтесь, відгадавши загадку :  (слайд 14)  

г) Він – не лялька й не людина,

На снігу стояти звик.

В нього ніс – смачна морквина,

Хто це, діти? ( Сніговик)  

-Давайте переконаємось у цьому.

-Так,це Сніговик.(Слайд15)                                                                       

- Але він не просто завітав до нас на урок, а й приніс сніжинки. При виконанні кожного завдання вам Сніговичок буде давати по сніжинці.(Слайд 16)   

ІV. Використання  практичних завдань на повторення й закріплення основних умінь і навичок.

1.Вибірковий диктант. 

І перше завдання від Сніговичка.Ви уважно послухаєте вірш,якщо ви почуєте іменник,спіймайте його плескаючи в долоньки.

                        Он як кружить метелиця

                         І як вертить хурделиця,

                        А за ними завірюха

                        І найменша спритна хуга.

 

-Запишіть слова-іменники, які ви упіймали та запам’ятали.

- Які слова ви виписали? (взаємоперевірка)  (слайд 17)

-Чим цікаві виписані іменники ? ( пов’язані з зимовою порою )

-Як вони називаються? ( близькі за значенням )

-Як ще вони називаються?(синоніми)

- Чому вживають синоніми у мовленні?

( Щоб мовлення було багатим, щоб не було повторів)

-Молодці,ви гарно справились із цим завданням,Сніговичок вам дав ще одну сніжинку.                 

-Наступне завдання, яке пропонує Сніговичок це   -      

Гра « Займи позицію »  (слайд 18)

Учні отримують картки з написаними на них іменниками.Ваше завдання: визначити рід і зайняти свою позцію: Ч. р.   Ж. р.    С. р к.., з                           

Сонце,птаство, зима, снігур, хурделиця, завірюха,лід.

А тепер доведіть обрану вами позицію.

-Який висновок ми можемо зробити після виконання цього завдання? (Іменники мають три роди) .

І з цим завданням ви справились,молодці!Сніговик передав ще одну сніжинку.

Фізкультхвилинка  (слайд 19)

-Ми засиділись,час трішки порухатись.(Вправи за Сніговиком).

  •                   Сніговик пропонує виконати нам наступне завдання.

Зорово – слуховий диктант (слайд 20)

Прочитайте текст :

Надворі зима. Усе навколо біле. А яке гарне деревце горобини ! Червоногруді снігурі обсипали його і ласують ягідками . Ці птахи -  наші гості.

Разом з ними прилітають шишкарі, омелюхи. Діти, поставте годівнички і підгодовуйте пташок взимку!

- Що ми можемо зробити, щоб полегшити життя птахів узимку ?

 (виготовити годівнички )

  • Хто з вас вдома виготовив годівнички і підгодовує пташок ?
  • А за це вони вам віддячать навесні.
  • Про яких пташок розповідається у тексті?

Що ви знаєте цікавого про шишкаря? 

Діти, давайте пригадаємо, які іменники є назвами істот, а які – неістот?

Випишіть слова істоти  і  неістоти у дві колонки.

(Перевірка)

Висновок :  іменники можуть бути назвами істот та неістот.

     Молодці ! Справилися і з цим завданням і отримуєте від Сніговичка     сніжинку. 

    Тепер Сніговик пропонує попрацювати в парах.(Слайд 21)    

    Прочитайте вірш. Випишіть іменники, які вжиті в множині в стовпчик. 

    Записані іменники змініть так, щоб вони були вжиті в однині і запишіть    поряд.( Роздрукований  вірш на партах).

Одяглися люди в шуби,

Натопили жарко груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші – в норах у землі

       1 пара- працює біля дошки. Діти звіряють з правильно виконаною роботою біля дошки.      

      Який висновок можемо зробити ?

     (Іменники можуть вживатися в однині і в множині )

     За виконання цього завдання одержуєте сніжинку.

                Сніг-сніжок 

Засипав поріжок.

Побігли ми погратися

У сніжки на лужок.

Зараз пограємо у сніжки.(Слайд 22)

Хто отримає «сніжку» має сказати комплімент зимі, але щоб слова не повторювалися ( холодна, крижана, сердита, люта, морозна, зла, сувора, незадоволена, сніжна, кришталева тощо )

(Діти ловлять сніжку, піднімаються і кажуть слова – епітети)

Слайд 23.Наступне завдання     гра «Хто більше знає ?»  Щоб виконати завдання цієї гри необхідно повторити які іменники є власними назвами, а які –загальними.

   За  хвилину до поданих загальних назв дібрати іменники – власні назви.

      Місто ……       річка ……          імя …..

Висновок: іменники можуть мати як власні так і загальні назви.

      Одержуєте останню сніжинку від Сніговика.

Останнє завдання від сніговичка.

Запишіть подані іменники у формі орудного відмінку однини.
Будяк – _____________________
Місяць – ____________________
Вогонь –_____________________ 
Плащ - ______________________

Слайд 24.Вправа. Словесне малювання.

Цій порі року присвячено багато чудової музики.  Уявімо себе на засніженій галявині . (звучить музика П.І.Чайковського із циклу «Пори року» Зима)

(Учні зручно сідають за парти і намагаються уявити якусь картину.)

 - Що ви уявили, слухаючи музику? Чи сподобалося вам так відпочивати?

 ( Декілька учнів розповідають, які картини вони уявили).

- Ми виконали всі завдання Сніговика.      (слайд 25)

   V. Підсумок уроку

1. БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ.    ( слайд 26)                       

                  Назви істот     назви неістот     власні назви       загальні назви                   

                    чоловічий рід     І М Е Н Н И К    середній рід

                  жіночий  рід                    однина                   множина  

-Сонечко вийшло із-за хмар  і на своїх промінцях принесло. Що ви діти молодці!(Слайд 27)

-Ми всі завдання Сніговика виконали і врятували жителів планети.Вони дякують нам за порятунок.(Слайд 28)

Давайте подивимось як розцвіла планета.(слайд 29)

   Рефлексія уроку

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

- Які ваші враження від уроку ?

- Чи став нам у нагоді наш девіз? Коли?

- Що, на вашу думку, вдалося вам найкраще? Чому?

- Діти, мої очікування щодо вашої роботи справдились: ви працювали дружно, злагоджено, впевнено відповідали на мої запитання.                (Оцінювання роботи учнів)

Що треба робити,щоб не трапилося катастрофи із планетою Земля?(Слайд 30)

VІ. Домашнє завдання. (слайд 31)

-Виберіть завдання, яке вам було б цікаво виконати вдома:

- складіть кросворд із "зимових слів" іменників, у якому ключовим буде слово іменник.

- виписати з читанки п'ять прислів'їв із іменниками. Іменники підкреслити.

- скласти казку про іменник та його роль у мовленні.

Щиро дякую вам, друзі!(Слайд 32)

Кожне слово для людини має значення,

На прощання скажем всім: Допобачення!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сухомлін Олена Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
4342
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку