Тема. Закріплення знань і вмінь із розділу «Іменник» (урок – КВК).
Мета. Узагальнити і закріпити знання про іменник як частину мови. Вчити дітей творчо мислити; розвивати кмітливість, пам’ять, мовлення. Виховувати почуття колективізму, гумору.
Хід уроку
Перевірка готовності команд для участі у КВК. Вибір капітанів і назви команди.
Вчитель: - Увага! Діти, ми з вами закінчили вивчати тему «Іменник». Сьогодні настав час перевірити ваші знання з цієї теми.
Відкриваємо клуб веселих і кмітливих.
-Наша команда називається «Допитливі».
Допитливих ми ввічливо
З собою в путь візьмемо.
«Іменник» вже всі вивчили,
Удачі щиро зичимо.
«Для нас,- ми кажем сміло,-
І море по коліно!».
-Наша команда називається «Чомучки».
Ми веселі чомучки,
Хочем все на світі знать.
А чому гуляє вітер?
А чому лягає спать?
Про іменник все розкажемо,
Що неясно вам , підкажемо,
То ж питайте. Не баріться,
З нами грайте, веселіться!
Вчитель: - Ось і привітались дві команди. А тепер розпочнемо змагання. Бажаю успіхів!
Кожній команді дається завдання: відгадати слово- іменник.
Вчитель: - Поки капітани команд готують відповіді, учасники команд проведуть наступний конкурс.
Кожній команді пропонується відгадати загадки.
Дати словам- відгадкам характеристику як іменника.
Істота / неістота, власний / загальний, рід, число.
А держиться підлоги. (Стіл)
Вівса просить
І на собі хлопців возить. (Кінь)
Учасникам пропонується відгадати слова – перевертні.
Набір слів № 1
даско – садок
ласи – сила
шитоз – зошит
леоп – поле
інкво – вікно
каірч – річка
Набір слів № 2
літс – стіл
тівре – вітер
атрап – парта
рівед – двері
ясніп – пісня
азкак – казка
Перемагає та команда, що швидше виконала завдання.
Вчитель називає іменники, діти повинні дібрати до них антоніми. Перемагає та команда, що більше дібрала слів за 1 хв.
Набір слів № 1
Вечір – ранок
Літо – зима
Мир – війна
Ворог – друг
Спека – холод
Світло – темрява
Схід –захід
Набір слів № 2
Осінь – весна
Радість – горе
День – ніч
Любов – ненависть
Кінець –початок
Добро – зло
Небо – земля
Б Р А Т Е Р С Т ВО
Команда, що складає більше слів за хвилину, перемагає.
Вчитель пропонує учасникам кожної команди придумати кінцівку вірша.
Ми навчилися писати,
Ми навчилися читати…
Вчитель підводить підсумки і визначає команду – переможця.
Переможці нагороджуються « Дипломом» і солодким призом.
Всі інші учасники – солодким призом і кольоровими листівками з побажанням перемоги в наступному КВК.
Вчитель: - Ось і закінчився наш незвичайний урок . Ви показали добрі знання з теми «Іменник». Хочу відзначити, що добрими помічниками для вас були кмітливість, колективізм, добре почуття гумору, міцні знання.