Тема: Закріплення знань про часові форми дієслів.
Мета:удосконалювати вміння учнів визначати часи дієслів та змінювати дієслова за часами; спостерігати за роллю дієслів у реченні,збагачувати словниковий запас,розвивати усне та писемне мовлення; виховувати в учнів свідоме ставлення до здорового способу життя
Обладнання: Телевізор, презентація, картки з завданням,тренажер для очей Базарного В.Ф., сонечко.
Хід уроку
Організаційний момент.
Вранці ми прийшли до школи,
Привітались посміхнулись.
Нам в долоні світить сонце,
До знання відкрий віконце.
Ми готові до навчання,
Всі проявимо старання.
Я побачила ваші посмішки і зрозуміла, що ви готові до уроку. Швиденько сідайте на свої місця.
Перевірка домашнього завдання
(Виписати прислів’я, визначити часи дієслів)
Здоровому все на здоров’я йде. ( теп.ч.)
До старості баба на базар ходила, а здоров’я так і не купила. (мин.ч.)
Голова в холоді, ноги в теплі, проживеш довгий вік на землі. (майб.ч.)
Мотивація навчальної діяльності
1. - Чому вчать ці прислів’я ?
(Берегти своє здоров’я, зміцнювати, цінувати)
2.Хвилинка каліграфії
Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота
Повторимо написання букви «в» у поєднанні з іншими буквами.
ві //в’я //
Введемо буквосполучення у слова. Діти а яке слово ви знаєте із буквосполученням в’я
Здоров’я вік
Увага на екран . Складіть з поданих слів прислів’я.
Здоров’я, вік, біда, не знати, мати.
Здоров’я мати - вік біди не знати.
Що позначає це прислів’я ?
(Якщо людина має здоров’я, вона довго проживе)
(Динамічна поза) Продовжимо роботу стоячі.
(Схема на дошці)
Дієслово
минулий час теперішній час майбутній час
дія яка … дія яка … дія яка …
відбулась відбувається буде відбуватися
Що робив? Що робить? Що зробить?
Що зробив? Що роблять? Що буде робити?
Що робили? Що робитиме?
Що зробили? Що будуть робити?
І ряд – у минулому часі.
ІІ ряд – у теперішньому часі
ІІІ ряд – у майбутньому часі.
Перевірка.
Фізхвилинка для очей
Давайте трошки відпочинемо. Увага на тренажер. Коричневий 1,2,3,4,5, повторили, червоний 1,2,3,4,5, повторили, синій 1,2,3,4,5, повторили, зелений праве і ліве коло 1,2,3,4,5, вісімка 1,2,3,4,5, повторили. Ваші осі відпочили. Тепер виконуємо дихальні вправи. Сідайте. Дихальні вправи. Візьміть листочки , уявіть що ви вітер. Сильний, помірний, тихий.
Робота над текстом.
Дуже важливо зустрічати день з надією, робити ранкову зарядку.
Треба займатися фізкультурою, спортом. Необхідно правильно організувати свій відпочинок. Обов’язково вживати корисну їжу.
- Діти, я впевнена що ви дотримуєтесь цих правил.
- А зараз ми попрацюємо над текстом. Знайдіть дієслова..
- Пропоную вам змінити текст так, щоб дієслова були в минулому часі.
- У теперішньому часі?
- Як ви гадаєте чому я вам не пропоную змінити цей текст на майбутній час?
- Запишіть одне речення на вибір із дієсловом в теперішньому часі.
Робота в групах.
Ми працювали з вами з прислів’ями, текстом, які склали для нас інші люди, я вам пропоную спробувати себе у ролі юних літераторів. Літератори – це люди, які самі складають тексти - тобто письменники.
У кожного з вас на парті лежить два аркуша з завданням різного ступеня складності. Це завдання за вибором. Доповнити вірш ,скласти міні твір за поданими запитаннями. Причитайте, чи все вам зрозуміло. Оберіть завдання,яке вам під силу. Зробіть свій вибір. Перед такою важкою роботою , давайте трошки відпочинемо і виконаємо імітативні вправи .
Фізхвилинка (рухома)
Настає весна тепленька.
Тане сніг наш помаленьку.
І біжать струмочки дужі.
Утворилися калюжі.
Сонечко стає яскраве.
Пригріває Радислава,
Промінь гріє йому плечі,
А Микитам - животи.
Жені, Даші -
Пригріває щоки ваші.
Каті , Миколі, Аліні –
Гріють ноги і коліна.
Лєрі, Соні, Ангеліні -
Гріють руки ці проміння.
Лізі, Єві, Саші -
Гріє спинки ваші.
На весні з’явились квіти,
А ці квіти –
Ви мої любі діти.
Беремо завдання і сідаємо. Хто працює з віршем сідають за столи зі знаком оклику, а інші зі знаком питання. Пригадайте правила роботи в групах.
І завдання.
Запишіть вірш. Вставивши слова замість крапок.
Я здоров’я добре…( маю),
Бо про нього з малку … (дбаю).
Рушником я … (обтираюсь)
І зарядкою… (займаюсь).
Добре… (мию) всі продукти,
Досхочу …( вживаю) фрукти.
Будемо все це …(робити)
І на світі довго …(жити)
ІІ завдання.
Дайте відповіді на запитання.
Чи ведеш ти здоровий спосіб життя?
Що робиш вранці кожного дня?
Яку їжу вживаєш?
Чи дотримуєшся режиму дня?
Перевірка роботи. Молодці ви всі добре попрацювали. Чудовий вірш і твір у вас вийшов. З вас у майбутньому можуть вийти чудові літератори.
Про що говорилося у вірші?
Що треба робити, щоб бути здоровими. Чи перекликається зміст вірша з міні-твором.
Але цих правил діти ще багато. Для того, щоб ви їх пам’ятали і виконували.
Я дарую вам сонечко із правилами здорового способу життя.
Давайте їх прочитаємо. (Діти читають правила)
Тому,я вам пропоную вдома скласти твір – мініатюру . В якому ви напишете про те, як ви виконуєте одне із правил здорового способу життя записаного на сонечку.
Сьогодні на уроці ви добре працювали. Ви були активними, але оцінити я хочу таких учнів…
Підсумок уроку.
Щоб підвести підсумок уроку треба відповісти на такі запитання
Я знаю, що…
Я знаю, як…
Я знаю навіщо…