Тема: Закріплення знань про звук [ ж], букви Ж,ж ( же). Опрацювання народної казки ,,Лисичка і Журавель”
Мета: - закріплювати вміння читати слова, речення з вивченими буквами;
-
формувати навички читання вголос;
-
розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів;
-
виховувати любов до тварин.
Обладнання: ілюстрації ,,Читалочки – з’єдналочки”, збірники українських народних казок, картки з літерами і цифрами, ілюстрації журавля і лисиці, картки зі словами.
Хід уроку:
-
Організація початку уроку
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
-
Актуалізація опорних знань
-
Читалочки – з’єдналочки
ду
ді
ні ж – ка
ло
сте
кру
д о
у к
р і ж к и
і к
л а
с
т а
е к
л о ж к а
у к
р а
к
-
Чистомовки
Жи – жи – жи!
Дзвеніла пилка,
Жу – жу – жу!
Бриніла бджілка!
-
Робота зі скоромовкою супроводжується вправами для рук ( скласти долоні і розводити пальці рук)
Жаба спала в жабуринні,
Жук – під кущиком ожини!
-
Повідомлення учням теми і завдань уроку
-
Казки народилися в сиву давнину. Вони виникли значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Тому ці казки називаються народними. Видано багато збірок і деякі з них ви можете побачити на нашій книжковій виставці. Сьогодні ми ознайомимось з однією із українських казок, назву якої ви дізнаєтесь коли розгадаєте цей ребус.
-
На дошці в один ряд виставлені картки з цифрами і літерами. Треба розставити літери по порядку.
А А А И И У Е Л Л С Ч К Т Ж Р В Ь
7 9 13 2 4 11 15 1 16 3 5 6 8 10 12 14 7
(,,Лисичка та журавель”)
-
Отже, яку казку ми сьогодні читаємо?(Лисичка та журавель)
-
Сприймання і усвідомлення учнями фактичного матеріалу.
-
Мозковий штурм
-
Де живе журавель?
-
Що він їсть?
-
Де живе лисичка?
-
Якого кольору її хутро?
-
Чим харчується лисичка?
-
Розповідь учителя
Журавель – великий птах, що живе у Європі. Живуть у лісі, на болотах, озерах. Гнізда розташовані на сухому місці серед болота. В Україні приблизно 500 – 850 журавлів. Харчується жабами , комахами, ягодами, злаками.
-
Лисицю можна зустріти на території Європи, Америки, Африки. Лисиця водиться не лише в дикій природі, але й у містах. Серед їжі вживає плазунів, гризунів, свійських тварин, рослини.
-
Словникова робота: (читає вчитель,читають усі хором,читають учні)
Подружилися глечик
Розмазала розгнівалася
Дрібненько
-
. Первинне сприймання тексту
-
Зараз я вам прочитаю казку, а ви мене уважно слухаєте і слідкуйте за підручником. Після того, як ви прослухаєте казку, дайте відповідь на таке питання: що приготували господарі своїм гостям? (Вчитель читає казку)
-
Отже, що приготувала лисичка, а що приготував журавель?
-
Про що в ній розповідається?
-
Як ви гадаєте, чим закінчилась казка?
-
А тепер послухайте чим насправді вона закінчилась?
-
Бесіда
-
Хто головні герої казки?
-
Як подала обід Лисичка?
-
А як подав обід Журавлик?
-
Чим закінчилась їхня дружба?
Фізхвилинка
Трава низенька – низенька.
Дерева високі – високі.
Вітер дерева колише – гойдає.
То направо, то наліво нахиляє.
То вгору, то назад.
То вниз нагинає.
Птахи летять – відлітають.
А учні тихенько за парти сідають.
-
Осмислення знань, зв’язків і залежностей між елементами
-
Читання казки ,,ланцюжком”
-
Читання казки ,,потягом”
-
Бесіда з елементами вибіркового читання
-
Знайдіть у тесті і прочитайте яким частуванням було у Лисички?
-
Прочитайте як їла Лисичка?
-
Читання казки ,,блискавкою” ( слова на картках: куме, Журавель, Лисичка)
-
Читання казки ,,в особах”
-
Узагальнення і систематизація знань.
-
Інтерактивна вправа ,,Задай питання герою”
(Діти беруть інтерв’ю у героїв)
-
Інтерактивна вправа ,,Асоціативний кущ”
-
За допомогою поданих слів виразити характер героїв.
Слова: нещирість, підступність, винахідливість, доброта, хитрість, улесливість, чемність, ввічливість.
Лисичка Журавель
(нещирість доброта
підступність винахідливість
хитрість чемність
улесливість ввічливість)
-
Підсумок уроку
-
Яку казку ми читали на сьогоднішньому уроці?
-
Про кого в ній розповідалось?
-
Хто вам найбільше сподобався в казці?
-
Чому?