Урок. "Закріплення звукового значення букви «ї». Опрацювання тексту «Українська держава»"

Про матеріал
Закріпити вміння читати текст із вивченими буквами, відповідати на запитання за змістом прочитаного; розвивати вміння зв’язно висловлюватися; виховувати любов та повагу до своєї держави.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Конспект уроку

 

«Закріплення звукового значення букви «ї».

Опрацювання тексту «Українська держава»?»

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

Підготувала

вчитель  1-А класу

Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст.

  М’ягкота Олександра Романівна

 

 

 

Тема. Закріплення звукового значення букви «ї». Опрацювання тексту «Українська держава»

Мета: закріпити вміння читати текст із вивченими буквами, відповідати на запитання за змістом прочитаного; розвивати вміння зв’язно висловлюватися; виховувати любов та повагу до своєї держави.

Обладнання: ілюстрації за темою «Україна», конструктор LEGO.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, громадянська.

Хід уроку

І. Вступна частина

Організація класу

Нумо привітаємось,

Нумо посміхнемося,

Нумо в очі глянемо,-

І нам тепліше стане.

Раз рука, два рука,

Раз плече, два плече,

Вліво, вправо подивились,

Посміхнулись, привітались.

  • От з таким настроєм можна розпочинати урок!

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань
  • Як ви розумієте слово рід, народ?
  • За що ми любимо свій народ?
  • Так, діти, наша рідна земля та її народ - прекрасні.

Глянь навкруги, яка твоя земля:

Красива, дивовижна і єдина.

Усе тут дороге: ліс, гори і поля,

Бо це Вітчизна наша – Україна!

  1. Мотивація навчальної діяльності

Наша Батьківщина розташована в центрі Європи. Через усю Україну, з Півдня на північ, протікає могутній Дніпро – одна з найбільших річок Європи. На березі Дніпра розташоване найгарніше місто – Київ, столиця нашої держави. З Півдня Україну омивають моря – Чорне та Азовське. На заході здіймаються до неба верхівки Карпат, а на півдні розкинулися Кримські гори. Великі ліси на півночі – Полісся і просторі степи на півдні України. Ось яка дивовижна природа нашої країни!

Читання вчителем вірша П. Воронька. Обговорення прочитаного за запитаннями вчителя

Облітав журавель

Сто морів, сто земель

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

-Де найкраща є земля?

Журавель відповідає:

-Краще рідної немає!

-Як ви вважаєте, чи любив автор свою Батьківщину?

-Поясніть свою відповідь словами вірша.

-Складіть 2-3 речення про своє ставлення до України.

  1. Повідомлення теми та мети уроку

-Сьогодні ми присвячуємо урок нашій Батьківщині.

  1. Робота над текстом «Українська держава»
  • Вправа «Передбачення».

Прочитайте заголовок та зробіть передбачення за ним.

  • Читання тексту вчителем.
  • «Щоденні 5» – читання для друга.

Вправа «Асоціативний кущ»


Використання стратегії «Ромашка Блума». Робота в групах

Орієнтовні запитання

Просте. Про що йдеться у тексті?

Уточнювальне. Я можу помилитися, але, здається Україна розташована у Європі?

Пояснювальне. Чим багата наша країна?

Творче. Розкажіть про свою домівку.

Оцінювальне. Чому наша країна чудова?

Практичне. У яких куточках України ви бували?

Фізкультхвилинка

Перегляд відео про красу України.

Використання стратегії «РАФТ». Робота в парах

Учні складають невеликі висловлювання від імені обраного персонажа.

Роль – діти. Аудиторія – люди. Формат – реклама. Тема – охорона природи.

Зразок міні тексту

Люди!

Бережіть кожну рослинку, кожне деревце, адже це серце нашої держави. Пам’ятайте, кожен з вас має берегти природу – насаджувати нові дерева, не смітити у лісі, не палити багаття, допомагати звірям.

  1. Робота над віршем «Я – українка!» за Олесею Василенко (с.53)

«Щоденні 5» - читання для друга.

  1. Робота над віршем «Прапор нашої країни» за Ганною Чубач (с.53)

«Щоденні 5» - читання для себе.

  1. Закріплення вивченого матеріалу
  1. Розгадування кросворда «Батьківщина».
  • Що об’єднує малят усього світу? (Дружба.)
  • Швидко тупотіли ніжки, Діти бігли гратись в сніжки, а на личеньках - …(усмішка).
  • Як називається найголовніша річка України? (Дніпро.)
  • Хто на світі найрідніший? (Мама.)
  • Як називається столиця України? (Київ.)
  • У небі зірочок багато, Але воно лише одне Тому мої матуся й тато Так називають і мене. (Сонечко.)
  • Назвіть слово, від якого утворилося слово Батьківщина. (Батько.)
  1. Збагачення словникового запасу.

Гра «Доберіть слово»

Україна (яка?) велика, могутня, незалежна, рідна, багата, красива.

  • Складіть речення, використовуючи слова.

Україна (що робить?) захищає, виховує, вирощує, надихає.

Вправа «Сенкан»

Іменник. Україна.

Прикметники. Незалежна, рідна.

Дієслова. Захищає, виховує, вирощує.

Вираження діє від предмета. Я щасливий, що живу в Україні.

Висновок. Велика й могутня моя Україна.

  1. Гра «Віночок віршів про Україну».

Загадки-добавлянки

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься…(Україна).

 

Дитино, глянь навкруг, яка твоя земля:

Красива, дивовижна і єдина.

Усе тут дороге: ліс, гори і поля,

Бо це Вітчизна наша, …(Україна)

Складання Звукової моделі слова Україна (LEGO)

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Рефлексійна вправа «Дерево зростання» (LEGO)

Для проведення вправи потрібно підготувати плакат, на якому зображено дерево, листочки зеленого, жовтого та червоного кольорів.

Зелений листочок – урок пройшов корисно, все зрозуміли, активно працювали.

Жовтий листочок – урок сподобався, але були певні труднощі.

Червоний листочок – урок невдалий, багато незрозумілого.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Петрова Тетяна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Пов’язані теми
Українська мова, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
29 грудня 2021
Переглядів
1671
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку