Урок може проводитися використовуючи педагогічний програмний засіб „Бібліотека електронних наочностей. Фізика 7-9 кл" паралельно демонструючи учням досліди на наявному в фізичному кабінеті обладнанні.
Тема: „Заломлення світла. Лінза. Фокусна відстань”.
Мета: Поглибити і систематизувати знання учнів про особливості поширення світла на межі поділу двох середовищ;
формувати знання учнів про закони відбивання та заломлення світла і їх практичне застосування у Н/Г; сформувати знання учнів про збиральні та розсіювальні лінзи; виховувати логічне мислення учнів та чистоту записів.
Тип уроку: урок комбінований.
Обладнання: комп’ютер, ППЗ „Бібліотека електронних наочностей. Фізика 7-9 кл”, таблиці, плакати.
Демонстрації: 1. Заломлення світла;
2. Проходження світла крізь плоскопаралельну пластинку і призму, дослід з диском Гартля;
3. Хід променів у лінзах.
Хід уроку.
І. Організація уроку.
1.1. Привітання;
1.2. Перевірка присутності учнів;
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Двоє учнів біля дошки рисують подальший хід променів зображених на рисунках
Рис. 1. Рис. 2.
решта класу пише фізичний диктант за такими питаннями:
Взаємоперевірка учнів один одного.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
6. Лінзи. Види лінз. Умовні позначення лінз. Хід променів у збірній та розсіювальній лінзах.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Чому ложка, опущена в склянку з водою на межі поділу води і повітря здається зламаною?
2. Чому опуклі лінзи називають збірними?
3. Як за допомогою Сонця знайти фокусну відстань збірної лінзи?
4. Як на дотик (у темряві) можна відрізнити збиральну лінзу від розсію вальної?
5. Розв’язуються задачі №№ 1335, 1346, 1343, 1327 (Зб. задач Лукашика).
VI. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.
VII. Д/З.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Коболчин
Урок фізики в 9 класі
„Заломлення світла. Лінза. Фокусна відстань”
Вчитель фізики
ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Коболчин
Черній Анатолій Петрович