Урок зарубіжної літератури для 7 класу "Контрольна робота за розділом "Дружба і кохання"

Про матеріал
Контрольна робота із зарубіжної літератури для 7 класу за розділом "Дружба і кохання". Розробка містить тестові завдання, а також завдання на перевірку знань учнів з теорії літератури та творче завдання.
Перегляд файлу

7 клас           Зарубіжна література

Урок №                                                                                  Дата:

Тема. Контрольна робота за темою «Дружба і кохання».

Мета. Визначити рівень знань учнів за темою «Дружба і кохання», виявити недоліки в знаннях учнів. Розвивати навички самостійної роботи, уміння застосовувати набуті знання під час виконання контрольних завдань. Виховувати почуття відповідальності, бажання досягти високих результатів.

Обладнання. Тестові завдання, контрольні зошити.

Тип уроку. Контроль знань.

                                               Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

ІІІ. Інструктаж щодо виконання завдань контрольної роботи.

ІV. Виконання завдань учнями.

    І варіант

І-ІІ рівні (6 б.)

  1. Вірш О. С. Пушкіна «19 жовтня 1825 року» присвячений:

а) Дню народження поета;

б) даті заснування Царськосільського ліцею;

в) річниці заснування Царськосільського ліцею.

      2. Під час навчання в ліцеї О. С. Пушкіну важко давалися:

          а) французька мова;

          б) математика;

          в) російська поезія.

      3. Вірш О. С. Пушкіна «19 жовтня 1825 року» побудований у формі:

          а) спогадів;

          б) діалогу;

          в) монологу.

      4. Назва повісті «Пісня над піснями» означає:

          а) перша пісня;

         б) головна пісня;

         в) найкраща пісня.

      5. Сюжет повісті «Пісня над піснями» утверджує право людини на:

        а) навчання;

        б) кохання;

        в) вільне віросповідання.

      6. Чому у Шолома Алейхема не склалася кар'єра вчителя?

         а) через заборону батька;

         б) через малу платню;

         в) через кохання до своєї учениці.

       7. Вірш «Моя любов-рожевий квіт» належить перу:

         а) О. Пушкіна;

         б) Р. Бернса;

         в) Г Гейне.

      8. Який художній прийом покладено в основу поезії «Моя любов-рожевий квіт»?

         а) епітет;

         б) метафора;

         в) гіпербола.

      9. Основою для поезій Р. Бернса служили:

         а) шотландський фольклор;

         б) історичні події;

         в) античні традиції.

     10. Свої перші поезії Г. Гейне написав завдяки:

         а) щасливому коханню;

         б) нещасливому коханню;

         в) улюбленій справі.

     11. Свій вірш «Жди мене» К. Симонов присвятив:

         а) матері;

         б) нареченій;

         в) дружині.

      12. Який художній прийом ліг в основу поезії  «Жди мене»?

          а) анафора;

          б) антитеза;

          в) епіфора.

ІІІ рівень (2 б.)

Дайте відповідь на запитання.

Що таке звукопис? Яке значення має цей прийом для розкриття теми та ідеї твору?

ІV рівень (4 б.)

Напишіть есе на тему «Моє враження від вірша К. Симонова «Жди мене».

ІІ варіант

І-ІІ рівні (6 б.)

  1. Вірш «19 жовтня 1825 року» належить перу:

     а) О. Пушкіна;

           б) Р. Бернса;

в) Г Гейне.

       2. Вірш «19 жовтня 1825 року» був створений під час:

          а) навчання автора;

          б) заслання автора;

          в) зустрічі друзів.

      3. О. С. Пушкіна в ліцеї називали:

          а) поет;

          б) художник;

          в) француз.

       4. Справжнє ім'я Шолома Алейхема:

          а) Шолом Нахумович Рабинович;

          б) Шолом Алейхем Рабинович;

          в) Шимон Розенфельд.

       5. Сюжет повісті «Пісня над піснями» суголосний з:

          а) Біблійним сюжетом кохання Соломона та Суламіф;

          б) коханням автора повісті до своєї учениці;

          в) вигаданою історією кохання.

       6. Головні герої повісті «Пісня над піснями»:

           а) Беня та Бузя;

           б) Шимек і Бузя;

           в) Естер-Люба та Беня.

       7. У повісті «Пісня над піснями» домінують такі прийоми:

           а) асоціації, враження, символи, внутрішні монологи;

           б) діалоги, пейзажі, портрети, символи;

           в) монологи, портрети, виразні деталі.

        8. Вірш «Коли настав чудовий май…» належить перу:

           а) О. Пушкіна;

           б) Р. Бернса;

           в) Г Гейне.

        9. Який художній прийом покладено в основу поезії «Коли настав чудовий май…»?

          а) епітет;

          б) метафора;

          в) гіпербола.

       10. Тематика ранньої лірики Г. Гейне:

           а) душевні страждання через нещасливе кохання;

           б) зображення ідеального кохання;

           в) опис коханої як ідеальної жінки.

       11.Який художній прийом ліг в основу поезії  «Жди мене»?

          а) звукопис;

          б) антитеза;

          в) епіфора.

       12. Тема поезії «Жди мене»:

         а) розповідь про дружбу;

         б) розповідь про кохання;

         в) розповідь про силу справжнього почуття.

ІІІ рівень (2 б.)

Дайте відповідь на запитання.

Чому в перекладі з оригінального твору К. Симонова «Жди мене» слово «жди» не переклали на «чекай»? Яке значення має цей прийом для розкриття теми та ідеї твору?

ІV рівень (4 б.)

Напишіть твір-роздум на тему «Чи актуальний вірш К. Симонова «Жди мене» в наш час?»

V. Підсумок уроку.

 

 

 

 

docx
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
7675
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку