Перевірити рівень засвоєння знань учнями 6 класу за розділом «Поетичне бачення світу»: відомості про поетів, особливості побудови хайку, визначення літературознавчих понять, художніх засобів, вміння будувати письмове висловлювання.
Тема уроку. Контрольна робота за розділом «Поетичне бачення світу».
Мета уроку. Перевірити рівень засвоєння знань учнями 6 класу за розділом «Поетичне бачення світу»: відомості про поетів, особливості побудови хайку, визначення літературознавчих понять, художніх засобів, вміння будувати письмове висловлювання
Обладнання. Картки із текстом завдань.
Хід уроку
І. Актуалізація.
Вчитель. Ми закінчили вивчати розділ «Поетичне бачення світу». Познайомилися з Мацуо Басьо, одним з найвідоміших японських поетів, та особливостями змісту й побудови хайку. Дізналися про поезію Роберта Бернса, Генрі Лонгфелло, Джанні Родарі, які вчили нас бути життєрадісними, вірити в добро та справедливість, закликали до миру та братерської любові. І сьогодні буде можливість кожному з вас перевірити свої знання.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Підготовка до виконання завдань.
Вчитель роздає завдання, проводить інструктаж.
ІV. Виконання учнями завдань контрольної роботи.
І варіант
І – ІІ рівні
1.Його ім.`я в перекладі з японської означає «банан».
А) Р.Бернс, Б) Мацуо Басьо, В) Дж.Родарі.
2.Усе життя він працював на землі, навіть після успіху першої збірки поезій не покинув плуга, його називати поетом-орачем.
А) Р.Бернс, Б) Мацуо Басьо, В) Дж.Родарі.
3.У своїх поетичних творах він часто звертався до минулого Америки.
А) Лонгфелло, Б) Р.Бернс, В) Дж.Родарі.
4.Хто автор цих рядків: Ваша сила тільки в згоді,//А безсилля – в ворожнечі!
А) Лонгфелло, Б) Р.Бернс, В) Дж.Родарі.
5.Про яку пору року йдеться у вірші:
Метелик літає,
Одна-однісінька тінь
на всьому полі.
А) осінь, Б) літо, В) весна.
6.Якийхудожній засіб використовує автор у цих рядках:
Прощавайте, пущі дикій тіняві гаї,
Прощавайте, буйні ріки й бистрі ручаї.
А) метафори, Б) епітети, В) порівняння.
ІІІ рівень
7.Дайте визначення поняття «ліричний герой».
8.Встановіть відповідність.
1.Р.Бернс |
А) Америка |
2.Г.Лонгфелло |
Б) Італія |
3.Дж. Родарі |
В) Шотландія |
ІV рівень
9.Дайте розгорнуту відповідь на запитання. Яку «правду життя» розкриває
Дж. Родарі у вірші «Листівки із видами міст»?
ІІ варіант
І – ІІ рівні
1.Він рано почав працювати, навчався в семінарії, став вчителем; часто вигадував для дітей вправи на розвиток фантазії.
А) Р.Бернс, Б) Дж.Родарі, В) Г.Лонгфелло
2.Майстер хайку.
А) Р.Бернс, Б) Дж. Родарі, В) Мацуо Басьо.
3.Його поетичні твори близькі до народних пісень.
А) Р.Бернс, Б) Дж. Родарі, В) Мацуо Басьо.
4.Хто автор цих рядків: Не вірю я чужим речам,// А вірю я своїм очам.
А) Р.Бернс, Б) Дж. Родарі, В) Мацуо Басьо.
5. Для зображення якої пору року японські поети використовують такі слова та словосполучення: «зозуля», «злива», «спека», «прополювання рису»?
А) весна, Б) літо, В) осінь.
6.Якийхудожній засіб використовує автор у цих рядках:
В зброї всі, в яскравих фарбах,
Як дерева в час осінній,
Наче небо на світанні,
Всі зійшлись вони в долині…
А) метафори, Б) епітети, В) порівняння.
ІІІ рівень
7.Дайте визначення поняття «поема».
8.Встановіть відповідність.
1. «Листівки з видами міст» |
А) Р.Бернс |
2. «Моє серце в верховині» |
Б) Г.Лонгфелло |
3. «Пісня про Гайавату» |
В) Дж. Родарі |
ІV рівень
9. Дайте розгорнуту відповідь на запитання. Як ви розумієте вислів: «Ваша сила тільки в згоді, а безсилля – в ворожнечі»?
V. Підсумки уроку. Домашнє завдання.
Відповіді на тести
І варіант. 1- Б), 2- А), 3- А), 4- А), 5- В), 6- А),
7. Ліричний герой - образ автора в ліриці, його поетичне «я».
8. 1- В), 2- А), 3-Б).
Відповіді на тести
ІІ варіант. 1- Б), 2- В), 3- А), 4- Б), 5- Б), 6- В),
7. Поема – великий за обсягом віршований твір з оповідним сюжетом.
8. 1- В), 2- А), 3- Б).