Я досліджую світ
2 клас
(до підручника І. В. Грущинська, З. М. Хитра)
Тема: Застосовуємо знання щодня (Людина і світ )
Мета: формування предметних компетентностей: перевірити та узагальнити знання учнів про сторони світу, материки, країни, народи, які є на Землі, вміння розрізняти штучні та природні матеріали, розвивати вміння встановлювати причини і наслідки, розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, самостійність, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати,робити висновки ; розвивати почуття патріотизму, виховувати дружні відносини і взаємоповагу у шкільній родині, почуття гордості за свою школу, країну, готовності бути гідним громадянином України.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати здатність пригадувати необхідні знання і способи дій для виконання завдань, активно відтворювати необхідну інформацію, виявляти ініціативу під час виконання завдань;
соціальної: учити проявляти ініціативу, продуктивно співпрацювати з усіма однокласниками;
загальнокультурної: удосконалювати вміння дотримувати норм мовленнєвої культури, ефективно застосовувати навички мовлення під час спілкування
Хід уроку
І Ранкова зустріч
Вітання
Ранок добрий, діти милі!
Посміхніться всі донині.
Тему сьогодні пам’ятаймо
Про Україну не забуваймо!
-Я рада вас сьогодні вітати на нашім ранковім колі і сьогодні ми говоримо про нашу Батьківщину!
Зробімо наше вітання незвичним. Уявіть собі, що в центрі кола – це наша вся країна (дитяча карта України). Привітайтесь з усією країною за вашим бажанням, як би ви хотіли привітати нашу Україну.
Групове заняття
-Для нашого групового заняття вам потрібно об’єднатися у дві групи – хлопчики та дівчатка.
А тепер вам потрібно вивчити невеличкий віршик та гарно, всі разом, продекламувати його, а я це все запишу на камеру і потім ми подивимось, що у нас вийшло.
1 група (хлопчики):
Хто ти хлопчику маленький?
Син я України – неньки!
Українцем я зовуся –
Й тою назвою горжуся!
Ю. Шкрумеляка
2 група (дівчатка):
Хто ти дівчинко маленька?
Доня України-неньки.
Українкою зовуся –
Й тою назвою горжуся!
Ю. Шкрумеляка
Обмін інформацією.
Гра «Назви місто».
Діти називають місто, село чи селище в Україні і беруть за руку свого сусіда і так по черзі, щоб утворилося єдине коло.
Гра «Країна чудес».
Вчитель називає річку, море, гори і т.д. України, а діти розповідають один одному у парах, що вони знають про те, що назвав вчитель.
(Карпатські гори, Тарас Шевченко, Дніпро, Азовське море, Київ і т.д.)
Вправа «Мікрофон».
Діти передають мікрофон і називають місце, де їм найбільше сподобалося в Україні.
Щоденні новини.
-Діти, ось послухайте вірш про Україну.
Україна – рідна ненька!
В цій країні я живу.
Всі живем: і син, і донька,
І з усіма я дружу.
Я люблю свою країну
Гори, ріки і поля
Тут моя Батьківщина
І рідна матінка моя.
Карпати, Київ і Дніпро –
Це все скарби країни
Друже, пам’ятай завжди!
Шануй і ціни рідну країну!
Крісло автора
-Україна! Яка чудова країна! Тут ми народилися і живемо. Україна є найбільшою країною у Європі. Столицею України є Київ. У Києві головна вулиця – Хрещатик, але вона є й найкоротшою вулицею в нашій країні.
-Діти, а чи знаєте ви, що в Україні є 5 замків? Ми обов’язково на уроках дізнаємось про них побільше.
Україна також славиться козаками і Запорізькою Січчю.
-Сьогодні і за весь тиждень ми з вами дізнаємось дуже багато про Україну, її історію та традиції.
ІІ Фізкультхвилинка
ІІІ Самостійна робота учнів
Діагностична робота
А) один оберт Землі навколо Сонця.
Б) уявна лінія між небом і землею.
2. Як називається велика ділянка суходолу, яка з усіх боків омивається океаном.
А) материк
Б) країна
В) півкуля
3.Як називається прилад, що допомагає визначити сторони горизонту?
А) термометр
Б) карта
В) компас
4. Запиши назви основних сторін світу
_____________________________________________________________________
5.Підкресліть назви материків
Північна Америка, Бразилія, Європа, Італія, Франція, Австралія, Антарктида, Білорусія, Південна Америка, Чехія, Африка.
6. Виберіть і поєднайте назви природних матеріалів
Бавовна льон поролон синтепон
Природні матеріали
Вовна дерматин шкіра нейлон
7 Вислови свою думку
Винахідники- це_____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2 варіант
А) уявна лінія між небом і землею.
Б) уявна лінія, що розташована на однаковій відстані від Північного й Південного полюсів
2. Скільки материків є на Землі
А) 5
Б) 6
В) 7
3 На якому материку ми живемо.
А) Євразія
Б) Австралія
В) Південна Америка
4. Запиши найбільші міста України_____________________________________________
5 .Підкресліть назви материків,
Канада, Греція, Австралія, Бразилія, Європа, Франція, Африка, Північна Америка, Антарктида,
Білорусія, Південна Америка, Чехія.
6. Виберіть і поєднайте назви штучних матеріалів
Бавовна льон поролон синтепон
Штучні матеріали
Вовна дерматин шкіра нейлон
7 Вислови свою думку
Винахідники- це ______________________________________________________________________
РЕЗУЛЬТАТ діагностичної роботи
Самооцінювання
Чи задоволений ти своєю роботою ? Познач смайлик.
Самоаналіз |
Познач V : (Як тобі було виконувати завдання?) |
Мені було дуже легко |
Мені була потрібна допомога вчителя чи однокласників |
Мені було дуже важко |
Оцінювання
VV Має значні успіхи;
V демонструє помітний прогрес;
? досягає результату з допомогою вчителя;
! ще потребує уваги і допомоги
ІV Підсумок уроку