Конспект уроку « У світі казки – чарівниці »
1 клас
Мета . Поглибити знання дітей про чарівні казки . Вчити виділяти казкові елементи , вживати логічні наголоси в реченні . Закріплювати вміння відтворювати зміст знайомих казок, правильно оцінювати поведінку персонажів. Розвивати пам’ять , мислення , увагу . Виховувати чуйність , доброзичливість , інтерес до усної народної творчості , зокрема казок .
Обладнання . Збірки українських народних казок , макет замку , макети будинку , ялинки , пеньок ,персонажі замку казок . атрибути до казки « Лисичка і Журавель » - глечик і тарілка , таблиці , слова для швидкочитання .
Хід уроку
I.Організація класу для уроку .
- Сьогодні у нас незвичний урок . Я запрошую вас у подорож . Дорогу допоможе нам вибрати ось ця таблиця . Сполучіть стрілочками букви і прочитайте назву нашої подорожі :
К З А
А К
Казок чимало є на світі – і веселих , і сумних.
Хіба можемо прожити ми без них ?
-Але щоб потрапити у світ казок , нам необхідно провести мовленнєву розминку .
II. Актуалізація опорних знань .
-Що просить показати Лікар Айболить , коли перевіряє горло ?
- Як дзижчить мохнатий джміль ?
- Дмухніть на кульбабку .
- Як мукає корова ?
- Як пищать пташенята ?
2) Повторення віршів . скоромовок .
3) Врави для вдосконалення техніки читання :
а) Читання складів .
б)Доповнення складів .
Каз … . піс … . сло … . ко … . моло … .
в) Читання слів на одному диханні :
Кінь кущ лак лід лев край лист люди коло луна курс карта
( Один учень читає голосно , другий - голосніше . третій – тихо , тихіше )
г)Розв’язування ребусів :
7’я , 3зуб , с3бок, пі2л, мі100, 100п, ті100 .
III. Основна частина.
- Ми потрапили до Палацу казок . Нас чекають незвичні , фантастичні історії і чудеса .
1. Зустріч з героями казок.
- З якої казки прийшли герої ?
Маленьке , сіреньке біди наробило ,
Щось біле кругленьке хвостиком розбило .
Сумує бабуся , плаче дідусь – витирають сльозу .
А курочка кудкудаче ,, Я вам золоте знесу “.
( В одному віконечку з’явилась Курочка – Ряба )
« Я по засіку метений ,
Я у печі спечений .
Я від баби утік ,
Я від діда втік ,
То й від тебе утечу …» ?
2.Зустріч з улюбленими казками .
- З якої казки цей уривок ?
« От біжить мишка , улізла в рукавичку
Тут я буду жити!
Коли це стрибає жабка та й питає :
3.Інсценування казки.
- Молодці , гарні були актори , всі старалися .
4. Пригадаємо ще відомі казки. Я показую малюнок , а ви називаєте казку до нього .
- Чудово ! І остання загадка .
На городі виростала, росту набиралась .
Непомітно , дуже швидко великою стала .
Став тут дід усіх гукати ту красуню рвати .
III.Основна частина .
Прийшла кума з довгим віником
На бесіду з нашим півником.
Схопила півня на обід.
Та й замела мітлою слід .
( Лисичка)
-З якою казкою ми будемо знайомитися ?
( «Лисичка і Журавель»)
2.Читання казки вчителем .
3. Перевірка первинного сприймання.
4. Пояснення незрозумілих слів .Вправляння в читанні :заприятелювали , дзьобом, квасолька, дрібненько, облизується .
5. Читання казки учнями .Гра « Подай руку товаришеві » .
6. Імітація рухів :
- Як Лисичка пригощалась ?
- Як Журавлик ласував ?
IV.Підсумок уроку .
V. Рефлексія: малювання ілюстрації до казки « Лисичка і Журавель »