Урок здоров'я у 1 класі. Тема. «Вітаміни споживайте та здоров’я добре майте!»

Про матеріал

Уроки з основ здоров'я починаються саме з усмішки. Вони мають бути спрямовані на формування позитивного ставлення дитини до навчання, життя, власного здоров'я.

Очікувані результати:

навчити дітей усвідомленно ставитись до свого здоров'я;

навчити харчуватися тільки корисними продуктами;

сформувати позитивне ставлення дитини до навчання, життя, власного здоров'я;

розвивати евристичне, творче мислення.

Перегляд файлу

Урок здоровя. 1 клас.

Тема. Вітаміни споживайте та здоровя добре майте!

Тип уроку: урок вивчення нової теми

Форма уроку:урок – практикум

Мета уроку:

  • навчити дітей усвідомленно ставитись до свого здоровя;
  • закріпити знання про засоби оздоровлення організму;
  • зясувати значення вітамінів для розвитку й зміцнення організму
  • заохочувати дітей до обговорення,використовуючи метод «мозкового штурму;
  • сприяти формуванню у дітей здатності до аналізу та синтезу, узагальнення та конкретизації, порівнювати та виділяти суттєве, мислити за аналогією, бачити відмінності та закономірності,  розвивати логічне та комбінаторне мислення, розвиваючи евристичне творче мислення;
  • виховувати зосередженість, уважність, почуття відповідальності та здатність спілкуватися в процесі спільної діяльності.

 Засоби уроку:використання ТЗН ,підручник,наочність (картинки)смайлики різних кольорів, червоні і зелені кружечки, смайлики – сонечка, силуети фруктів та овочів –  творча композиція «Портрети вітамінів».

Орієнтири для учнів: підручник «Основи здоровя», випереджувальне завдання для учнів.

Очікувані результати:

  • вчити дітей усвідомленно ставитись до свого здоровя;
  • вчити харчуватися тільки корисними продуктами;
  • формувати позитивне ставлення дитини до навчання, життя, власного здоровя; 
  • розвиток евристичного творчого мислення.

Випереджувальні завдання:

  • вивчити формули здоровя(приказки, прислів’я);
  • Розповідайкам, вітамінкам А,В,С,Д, Білочці  – вивчити слова, скласти сенкан вдома з батьками;
  • на уроках праці – вирізати сонечка різних кольорів, червоні і зелені кружечки,смайлики – сонечка, силуети фруктів та овочів, емблемки;
  • вчителю – підготувати матеріали для уроку.

Методичний коментар:рекомендується проводити уроки в ігровій формі. Уроки з основ здоровя починаються саме з усмішки. Вони мають бути спрямовані на формування позитивного ставлення дитини до навчання, життя, власного здоровя.

 Форми роботи:

  • різноманітні ігри ;
  • важливим моментом є мотивація учнів.

 

 

        Усмішка є світлом, яке проходить крізь вікно твого обличчя і каже людям, що твоє серце вдома.

Отже, усміхнися! Ще раз!

Показний і гарний плід, коли перестав усміхатися, перетворився на сушену сливку.

Бруно Ферреро

 

 

Хід уроку

І етап орієнтації

  • Любі дітки!

У наш клас завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром!

  • Добрий день Вам, добрі люди,

     Хай Вам щастя й доля буде,

         Не на день і не на рік,

         А на довгий – довгий вік!

Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі?

 (Діти «зображують» свій настрій, за допомогою смайликів кольорів… відповідно своїм емоціям )

ІІ етап

 Мотивація навчальної діяльності учнів

  • Що найдорожче і найцінніше  в житті?
  • Що таке здоровя?
  • Яким ви собі його уявляєте? Намалюйте образ…. здоровя в уяві….
  • Чи підходить на цю роль наш казковий герой – Колобуся? Чому?

Інтерактивна вправа «Світлофор»

(Діти сигналізують картками зеленого і червоного кольору про правильне чи неправильне твердження)

  • Що ви вважаєте показниками здоровя? (Правильне харчування, куріння, бажання вчитися, гарний настрій, колір очей, правильна постава, нормальний зріст і вага, гра в комп’ютерні ігри, заздрість, працездатність, заняття спортом, прибирання у кімнаті, модний одяг)

Вправа «Очікування»

  • Яким би ви хотіли бачити сьогоднішній урок?(Цікавим, веселим,пізнавальним,добрим, творчим, класним…)
  • Що для цього потрібно робити? ( Дружно працювати, бути активними, уважними…)
  • Ви погоджуєтеся бути моїми помічниками?
  • Кожний з вас буде виконувати різні ролі:

 наші Розповідайки: Михайлик й Ангелінка;

Розповідайки будуть вас навчати –

Цікаво про нове розповідати.

лісова красуня – Білочка (розкаже нам про свої проблеми й ми подумаємо як нам її допомогти);

всі інші будуть гарно відповідати й активно працювати –  це наші Відповідайки (сонечки Радознайки й комашки Розумашки)

Метод «Обговорення»

  • Що ви зробили сьогодні зранку, щоб бути здоровими?
  • Що ви зробите для цього ввечері?
  • Що може трапитись, якщо цього не робити?

ІІІ етап

Повідомлення теми уроку

Гра «Розсипанка». Читання учнями анаграми. Витівки Діда Буквоїда.

(Дітям потрібно відновити словосполучення)

Ваздоро ажї

ІV етап

Вивчення нового матеріалу. На дошці вивішуються цінні (ключові) слова та фрази, які учні мають запам’ятати

  • Чи може машина або літак зрушити з місця без палива?

Так само і людина. Щоб зростати, бігати, вчитися, працювати, гратися, необхідна енергія(сила).

  • Звідки вона береться?

    Енергія виробляється організмом з їжі. Їжа – джерело енергії, будівельний матеріал.

Пригадаємо, як зводиться будинок…

   Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, залізобетонні блоки, тобто багато різних матеріалів.

Наша їжа – теж будівельний матеріал й вона має бути різною.

V етап організації виконання завдань

    Щоб їжа, яку ми споживаємо, зміцнювала наше здоров’я, давала організму поживні речовини, забезпечувала силою, енергією, приносила емоційне задоволення, потрібно вибирати тільки корисні продукти.

  • Яку їжу ви вважаєте корисною?
  • Відповіді дітей…..

Інсценізація «До нас на урок завітала чарівна красуня…»

 Чується плач у класі…….
- Ой, хтось плаче.  Це ж білочка ..
- Що з тобою, білочко-красуня?
Білочка. Привіт, мої любі малята.
Зубки у мене болять,
Очі погано бачать,
Ніжки у мене не ходять,
Силушки йдуть.
- Та ти напевно вітаміни не їла.
Білочка . Вітаміни - це що? Де я їх візьму?

Хтось постукав тихо в клас .

Так, перерві ще не час, -

Тут підказує ….. Ангелінка

Це, звичайно, фізхвилинка….

 

Фізкультхвилинка

 

Якщо хочеш бути здоровим,

Роби так …..( руки вгору).

Якщо хочеш бути здоровим,

Роби так …..( повороти вліво-вправо).

Якщо хочеш бути здоровим,

Роби так …..( руки вниз).

Якщо хочеш бути здоровим,

Усміхнись і будь бадьорим.

Якщо хочеш бути здоровим,

Дихай  так …..( вдихають носом, видихають ротом).

Якщо хочеш бути здоровим,

Роби так …..( крокують на місці).

 

  • Що таке  вітаміни? Звертаємося до наших Розповідайок!

        Вітаміни – речовини, необхідні для життя людини, росту та розвитку. Нам необхідні різноманітні вітаміни. Для зручності їх позначають буквами латинського алфавіту – А, В, С, Д. Людина, яка отримує з їжею достатню кількість вітамінів, рідше хворіє,має здорові зуби, волосся, шкіру.

  • Запрошуємо наших любих вітамінок….

Інсценізація «Ми - корисні для людини»

Дійові особи: діти з емблемами, на яких написано: «Вітамін А», «Вітамін В»,

«Вітамін С», «Вітамін Д».

Діти (разом)

Добрий день! Впізнали нас?

Ми – вітаміни,

Дуже корисні для людини!

«Вітамін А». Я - вітамін А, сприяю росту, допомагаю зберегти нормальний зір. Мене багато у моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах,зеленій цибулі, гарбузі, риб’ячому жирі.

«Вітамін В». А я - вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Шукайте мене у житньому хлібі, гречаній крупі, горосі,квасолі, жовтку яєць, м’ясі.

 «Вітамін С». А я - вітамін С, запобігаю застуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту. Багата на мене капуста, картопля, помідори, цибуля, часник, лимони, смородина.

«Вітамін Д». А я - вітамін Д, зміцнюю кістки. Живу в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.

Діти (разом)

Хто дружить із нами буде,

Всі незгоди позабуде.

Виросте міцним, здоровим,

Переможе всі хвороби.

Підсумок (розповідають Розповідайки )

 Щоб були всі здоровенькі

І красиві, й румяненькі,

Вітаміни споживайте

І здоровими зростайте!

 

 

  • Діти, а якими ви уявляєте собі вітаміни? (Солодкі, смачні, кислі, корисні, різнокольорові…)
  • На уроках праці ми  створили  композицію «Портрети вітамінів» вона гарна, різнокольорова
  • Діти об’єднані у 2 групи, придумують назву своїм командам і виконують завдання: перша група(допомагають мами)нарізають салати  з овочів й представник з команди презентує;

друга група –(допомагають мами)нарізають салати  з овочів й представник з команди презентує 

Вправа на зняття психоемоційного напруження, саморегуляцію

Вправа «Заряд бадьорості»(імунна гімнастика)

Сядьте вільно, великим і вказівним пальцями помасажуйте вуха, примовляючи: «Вушка, вушка  чують все»

Валеологічні вправи для очей

Ліфт(рухи очима вгору – вниз)

Маятник (рухи очима вліво – вправо)

Телевізор (кліпання очима)

Заплющити очі, порахувати до 5, розплющити…

 

VІ етап контрольно-оцінювальний (рефлексія, оцінювання)

Доповни вірш. Гра «Добавлянка»

«Будь здоровим!»

Щоб здоров’я добре мати, слід про нього змалку……………

Кожен ранок умиватись і зарядкою ………………………….

У дворі щодня гуляти, повноцінно їсти й ……………………

Добре мити всі продукти, досхочу вживати………………….

За зубами доглядати, дірочки в них …………………………

Будете все це робити – перестанете……………………………

Діти подивіться на дошку, прочитайте цінні слова. Що ви запам’ятали?

Підберіть асоціації до слова – корисна їжа…..

Рефлексія настрою – вправа «Сонечко – смайлик»

  • Визначте своє ставлення до уроку. На партах лежать маленькі сонечка.  Якщо вам сподобався урок – намалюйте усміхнене личко, якщо невдоволені – нахмурене личко.

Діти виходять до дошки, показують сонечка  й розповідають вірш разом

           Всі вітаміни смачненькі:

І солодкі, і кисленькі.

Їжте, діти, їх охоче:

Кожен, хто коли захоче.

Щоб були ви здоровенькі,

І красиві, й рум’яненькі,

Щоб росли міцними й дужими,

До хвороб були байдужими.

Розповідайки

  • Але, щоб овочі та фрукти містили багато вітамінів, про них потрібно піклуватися і в саду, і на городі. Тож поливайте городину і садовину в спеку, виполюйте буряни, а на деревах і кущах не ламайте гілок. Бережіть усе, що росте на землі!

 

Розповідайки

Часом влучний короткий вислів містить більше інформації, ніж наукове визначення. Коли бракує слів, доречним буде використання оригінальних, перевірених століттями коротких , але глибоких за змістом приказок і прислів’їв – це формули здоровя.

 

Діти розповідають приказки, прислів’я про формули здоровя.

 

Діти розповідають сенкани про здоров’я, харчування, вітаміни, які вони склали вдома з мамами.

 

Гра «Чарівні окуляри»

Хто отримує «чарівні окуляри»  говорить приємні, лагідні слова всім присутнім.

 

Ось і уроку кінець. Хто працював, той молодець.

Усі ви плідно працювали , знання міцні  здобували.

Скажу наприкінці, що усі ви – молодці!

 

Сюрприз для дітей від лісових мешканців – яблука в корзині !

 

 

 

docx
Додано
20 липня 2018
Переглядів
3494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку