Мета уроку :
v Практична :
повторити й активізувати назви продуктів харчування;
формувати навички діалогічного мовлення, як основи комунікативної
компетенції;
формувати навики аудіювання за темою.
v Розвиваюча : розвивати самостійність, допитливість та мовну здогадку;
v Освітня : розширити знання учнів про традиційну їжу;
v Виховна : прищеплювати охайність, акуратність та прагнення правильно
харчуватися;
Урок № 2
Тема уроку : Food in Our Life. Їжа в нашому житті.
Підтема уроку : Традиційна їжа.
Мета уроку :
Практична :
повторити й активізувати назви продуктів харчування;
формувати навички діалогічного мовлення, як основи комунікативної
компетенції;
формувати навики аудіювання за темою.
Розвиваюча : розвивати самостійність, допитливість та мовну здогадку;
Освітня : розширити знання учнів про традиційну їжу;
Виховна : прищеплювати охайність, акуратність та прагнення правильно
харчуватися;
Обладнання : підручник, лексичні картки до теми, наочність за темою, картки для індивідуальної роботи та для роботи в групах.
Тип уроку : формування мовленнєвих навичок.
Хід уроку
One should eat to live, but not live to eat.
Moliere
I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
T: Good morning, pupils. How are you? Welcome to our lesson.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Today we are going to speak about traditional food. Look at the blackboard and read the proverb: One should eat to live, but not live to eat. How do you understand it? … So, I’d like to ask you what food is.
P1: Food is any substance eaten or drunk by living organisms.
P2: It is the main source of energy.
P3: Every day we need our food to be healthy.
T: Well, thanks.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
T: What kinds of food are popular nowadays?
What is your favourite food ? Let’s make Mind Map and present your ideas.
II. Основна частина уроку.
1.Фонетичне відпрацювання слів.
T: What (healthy food, unhealthy, fast…) do you know?
The pupils name different kinds of food and repeat them.
2. Активізація лексики.
Гра : “Name the Word”.
T: Let’s revise topical words. Look under your chairs. There you’ll find some cards with general meanings. Take them and name 4-5 words according to them. Pictures will help you.
E.g., bread: white bread, rye bread, cookies, biscuits.
Meat: meat products, to eat meat products…
3. Діалогічне мовлення.
Гра “Survey”, як засіб формування комунікативної компетенції.
Клас розподіляється на групи по 3-4 учні, кожен з яких отримує по картці. Учні у групах опитують один одного, узагальнюють інформацію, потім один представник від кожної групи робить підсумок :
1. Ask your friends and find out who:
- eats a lot of bread
- eats potato and salad
- eats fruit and vegetables
2. Ask your friends and find out who:
- likes fish and meat
- often drinks juice, tea, coffee
- likes cakes and sweets
T: So, children all of you like traditional food.
5. Фізкультхвилинка.
Вірш з рухами.
Two little sausages
Frying on the pan,
One went pop
And the other went bam.
5. Читання вправи (впр.1, ст.38).
- Pre – Reading Activity. Бесіда з учнями:
T: - What do you usually have for breakfast, lunch, dinner?
- What is your favourite meal?
- Reading
Ann: I think we should take chips and hot chocolate. I love them.
Dan: Don’t you think that your choice is a bit unhealthy? Perhaps we should order a vegetable salad and fruit juice.
Ann: I suppose so, but that seems a bit boring. My mum treats me to vegetables and fruit every day. I’d like to eat something tastier. I mean something that I can’t eat at home.
Dan: How about a “banana split”? You don’t eat it every day, do you?
Ann: I suppose that’s OK, as long as it has chocolate as well. (A few minutes later.)
Dan: How is your lunch, Ann?
Ann: Delicious.
- Post – Reading Activity
Етап перевірки розуміння змісту тексту. Учні читають ланцюжком речення, погоджуючись, або не погоджуючись.
_____ 1. Ann loves chips and hot chocolate.
_____ 2. Dan agrees to order chips and hot chocolate.
_____ 3. Children have decided to order something they can’t eat at home.
_____ 4. Dan and Ann have found a dish to suit their taste.
6. Письмо. Рольова гра «A cooker».
T: Imagine that you are a cooker, write a recipe of your favourite traditional meal and present it. (Учні складають рецепт традиційної української страви з опорою на лексичні картки).
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підведення підсумків уроку.
T: Today we spoke about food you usually eat, but different people have different tastes.
Рольова гра : Розвиток навиків діалогічного мовлення.
T: Imagine you are Englishmen and you have a guest from Ukraine. Ask him/her about traditional Ukrainian food.
2. Домашнє завдання.
The 1-st group: Написати рецепт улюбленої страви своєї сім’ї. Сard 1
The 2-d group: дібрати ЛО до рецепту улюбленої страви своєї сім’ї. Сard 2