Урок української літератури
Тема: Життя і творчість Остапа Вишні. "Моя автобіографія" - гумористична розповідь письменника про свій життєвий шлях.
Мета: ознайомити учнів із життям і творчою спадщиною письменника- гумориста; формувати вміння працювати з текстами; сприяти розвитку логічного мислення учнів, розвитку зв’язного мовлення; виховувати любов до рідного слова, оптимістичне світобачення, почуття гумору, естетичний смак.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання
Перевірка готовності до уроку
Правила поведінки під час повітряної тривоги
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
«Вона нічого не коштує, та багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує і не робить біднішими тих, хто її дарує. Вона триває лише мить, а в пам’яті, часом, залишається назавжди. Її неможливо купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона сама по собі нічого не варта, поки її не віддали!»
- Чи зрозуміли ви, про яку людську емоційну приємну реакцію йдеться в цитаті?
- Тож розпочнімо урок з усмішки і подаруймо її одне одному.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Інтерактивна вправа «Перший мільйон» https://learningapps.org/4067879 (матеріал запозичений з Learning Apps.org)
V. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Остап Вишня… Під таким ім’ям увійшов у літературу незрівнянний сміхотворець Павло Михайлович Губенко, письменник, який обрав своєю зброєю в боротьбі за людину сміх, майстер слова, великий громадянин, що понад усе любив людей.
В народі Остапа любили. За його характер – добрий і чуйний. Вишня вмів завжди вислухати людей; переживав усі людські біди як свої особисті.
Щоб зрозуміти феномен Остапа Вишні, треба з'ясувати, хто він, де зріс і в кого навчався, чим жив і з ким дружив, з чого радів і від чого страждав...
Перед нами життя, таємниці якого ми сьогодні розкриємо.
-Зверніть увагу на портрет письменника.
- Що найбільше привертає увагу в зовнішності письменника?
- Що можна сказати про таку людину?
Навчальне відео
Анкета письменника
Засоби комічного
Як слушно зазначив колись Олесь Гончар: «Остап Вишня, хто він для нас? Країна веселої мудрості. Слава України, її невмируща краса». Отже, сьогодні ми говоримо про сміх, гумор, які виліковують, виховують людину, дають їй можливість стати кращою. Для цього ми повторимо основні засоби створення комічного.
Пропоную встановити відповідність між термінами та визначеннями.
Робота над змістом гуморески
Головним джерелом гумору Остапа Вишні була любов до життя, до людини, а девізом – «Треба любити людину більше, як самого себе». Остап Вишня – це не просто гуморист, він поет за станом душі. Отже, давайте поринемо в його творчість і почнемо із вивчення твору Остапа Вишні - «Моя автобіографія».
Але давайте спочатку пригадаємо, що ж таке автобіографія як поняття?
Автобіографія — це документ, у якому особа, що складає його, подає опис свого життя та діяльності в хронологічній послідовності.
Пропоную вам ознайомитися із змістом гуморески, увага на екран https://youtu.be/NN30ubIe6UE (відео запозичене з каналу You Tube)
Цитатний літературний пінг – понг
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Виразне читання вірша А. Малишка «Вишні»
Складання сенкану
VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ