Урок "Зима.Тварини взимку"

Про матеріал
Формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин; - про причини змін у житті звірів, відповідно до зміни пори року; - обговорити, як можна допомогти тваринкам; - застосувати знання про звірів в різноманітних життєвих ситуаціях; - формувати навички природоохоронної роботи; - сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів. – формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку; - спілкуватися державною мовою; - налагоджувати взаємодію з оточуючими; - розвивати навички спілкування.
Перегляд файлу

2.Iнтегрований урок. Я досліджую світ. Математика.

Тема:  Зима . Тварини взимку. (Слайд 1)

Мета: Формування предметних компетентностей:

- природознавчої – формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин;

- про причини змін у житті звірів, відповідно до зміни пори року;

- обговорити, як можна допомогти тваринкам;

- застосувати знання про звірів в різноманітних життєвих ситуаціях;

- формувати навички природоохоронної роботи;

- сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів.

- комунікативної – формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку;

- спілкуватися державною мовою;

- налагоджувати взаємодію з оточуючими;

- розвивати навички спілкування.

Формування ключових компетентностей: громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої.

Очікувані результати. Учні знатимуть:

  •     як зимують де які тварини;
  •     які зміни відбуваються у житті звірів з приходом зими;
  •     чому потрібно дотримуватись правил поведінки в природі;
  •     як людина може допомогти звірям узимку.

Предмети, які інтегруються: природнича, математична.

Обладнання: роздатковий матеріал (зображення тварин); «Асоціативний кущ» - предметні малюнки; малюнки зимового лісу; кубування; проектор; ноутбук; мультфільм «Маша і Ведмідь: сліди небачених тварин».

 

Хід уроку

І Організаційний момент        1. Вітання                          

                                                Ми сьогодні рано встали,

Любу маму привітали.

Одяглися всі швиденько

І побігли ми раненько

Прям до школи в 1 клас,

Бо чекають там на нас

Вчитель, друзі, любий клас –

Він навчить багато нас.

Ми навчаймось цілий день –

Добрий день! Добрий день! Добрий день!

 

2. Складання завдань уроку.

Завдання наші такі:

  •     не просто слухати, а чути;
  •     не просто дивитися, а бачити;
  •     не просто відповідати, а міркувати;
  •     дружно і плідно працювати.

 

3. Обмін інформацією

- Спостерігали ви сьогодні вранці за погодними умовами?

- Чи бачили ви дорогою до школи якісь ознаки зими? Розкажіть які саме?

4. Групове заняття. Вправа «Асоціативний кущ»       (Слайд 2)

- З чим асоціюється слово зима? (На дошці слово зима, до нього добрати потрібні малюнки)

ІІ Актуалізація опорних знань

1.Об’єднання у 2 групи

Гра «Добре – погано» (Перша група доводить, чому добре, що наступила зима, інша – навпаки, чому погано)

2. Обговорення віршів  

Зимонько

В білім кожушку,

Любимо ми бігати

По твоїм сніжку.

Всім рум’яниш личенька

Ти о цій порі

І ладнаєш ковзанки

В нашому дворі.

           Л.Забашта

 

Зима

Дорога біла стелиться,

і краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас зима.

 

 

ІІІ Повідомлення теми, цілей і завдань уроку       (Слайд 3)

 

- Сьогодні поговоримо про тварин, як вони зимують і як ми можемо допомогти їм перезимувати.

                   Загадки про тварин.   

                 1. Сірий, зубастий,

                    по полю блукає,

                   ягнят шукає. (Вовк)

                                                                            

                                                                   

 

           2. Літом наїдається,

           А зимою висипається. (Ведмідь)

 

 

                   

             3. Хутряна руденька шуба                                                     

                 Із сосни стриба на дуба,

                 Хвіст у неї, як мітла,

                 А сама на зріст мала. (Білка)

                          

                              4. В мене шубка з колючок,

                                  В мене сіра спинка.

                                  Ніс, як чорний п’ятачок,

                                  Очі – намистинки. (Їжак)

 

 

 

(Слайд 4)

 

      5. В лісі темному блукає,                               

         Довгий хвіст пухнастий має.

        До села як завітає –

        Курочку собі шукає.

       Їй на місці не сидиться.

                        Як же звуть її…(Лисиця)

                    6. Влітку – сіренький,                     

                    Взимку – біленький,

                    Довгі вуха має,

                    Швидко в ліс стрибає (Заєць)

 

ІV Мотивація навчальної діяльності

 

1. Читання вчителем вірша

По дорозі зайчик скаче,

Сніг глибокий, зайчик плаче,

Змерз він дуже, і тремтить,

і не знає що робить.

Де спочить і де присісти?

Щось поїсти.

Треба швидше у лісочок,

Де стоїть старий пеньочок.

Сніг лапками розгрібати

І корінці там шукати.

Аби кори трохи згристи,

Ой як хоче зайчик їсти!

Катерина Перелісна

 

2. Обговорення прочитаного:    

- Про кого віршик?                           

- Як зимує зайчик?

- Чим він живиться взимку?

 

 

V Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда «Тварини взимку»

Багато лісових мешканців нічого не знають про зиму. В норах і барлогах сплять ведмеді, їжаки, кроти, миші. Сховалися на зиму комахи. Відлетіли у вирій шпаки, лелеки, журавлі, зозулі, дикі гуси та качки. Проте в лісі навіть узимку не порожньо. На снігу можна побачити сліди звірів та птахів.

 

2. Перегляд мультфільму «Маша і Ведмідь. Сліди небачених тварин»

3. Запитання для обговорення:

- Чиї сліди ви бачили у мультфільмі? (зайця, вовка, ведмедя)

- А можемо ми побачити взимку сліди ведмедя? Чому?

 

4. Руханка

- Сірий зайчик сів і жде

Спритно вушками пряде

Зимно зайчику стояти,

Треба трішки пострибати.

 

 

5. Робота над темою уроку  (Слайд 5)

Розповідь вчителя, як зимують звірі.

     - Зайчик, зайчик, де гуляв?

Чом ти шубку поміняв?

- Бо зима уже на носі,

Білий сніг вже на порозі.

В білій шубці поскачу –                                                                                                                                                 

Від лисички утечу.

В сірій – справа вже не та:

Швидко з’їсть мене вона.

 

                                                                6. Вправа «Кубування»

 

                                                

-

Розкажіть, що ви знаєте про зайця?

 

 

 

 

Чим харчується?

 

 

Хто це? (заєць)

 

 

Яке хутро?

 

Де живе?

 

Користь людині

 

 

 

 

Як зимує?

 

 

7. Вправа «Робота в парах»    (Слайд 6)

- Хто чим живиться?

Кора і гілки                                                           птахи

Насіння і ягоди                                                    білки

Горіхи                                                                   кабани

Жолуді                                                                  лосі, зайці, олені

8. Стратегія «Розв’язання задач-жартів»

Задача:

Довжина стрибка зайця 3 м. Скільки треба

разів пригнути зайцеві, щоб подолати 6м? 9м?

 

9. Вправа «Сенкан»

 

Заєць.

Сірий, рослиноїдний.

Ховається, прислухається, заплутує.

Змінює колір хутра.

Куцохвостий.

 

 

VІ Підсумок роботи

1. Робота в групах-- складання правил друзів звірів:

- допомогти зимувати тваринам;

- не руйнувати домівки звірів;

- зробити годівнички птахам.

Висновок: Увійди в природу другом!

 

2. Підбиття підсумків    

Прийом «Інтерв’ю»

- Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?

- Чого ви навчились на уроці?

- Що було найцікавіше?

- З яким настроєм закінчується урок?

3. Рефлексія  

  • Ну, що ж, сподіваюсь, що вам сподобався  урок?
  • Якщо так, покажіть веселий смайлик, ні – похмурий.
  • Діти, ви гарно попрацювали сьогодні.
  • Я сподіваюся, що ви ніколи не завдаватимете шкоди тваринам, будете допомагати пташкам взимку.

    

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
30 грудня 2021
Переглядів
865
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку